Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Дечки да ве прашам пошто сте биле у таква ситуација, и знам некои ваши членови едно време пишуваја долгометражни постови на латиница кои не ги прочитав :)
Ме интересира ако добро памтим првото лето кога дојде овој азиецов, не Сунинг тој залижаниот не ми текнуе името сеа а ме мрзи да барам. Тоа лето Интер не беше квалификуван за Европа, па не беше подложен на ФФП-то и моеше да троши колку сака.
Има ли врска ограничувањето со излез во Европа или не ?
Дали екипата ако не влезе во Европа може тоа лето да троши неограничено, или нешто ептен лошо сум разбрал ?
Па да ми објасни некој ако не му е тешко !

п.с Педери стоп !
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Дечки да ве прашам пошто сте биле у таква ситуација, и знам некои ваши членови едно време пишуваја долгометражни постови на латиница кои не ги прочитав :)
Ме интересира ако добро памтим првото лето кога дојде овој азиецов, не Сунинг тој залижаниот не ми текнуе името сеа а ме мрзи да барам. Тоа лето Интер не беше квалификуван за Европа, па не беше подложен на ФФП-то и моеше да троши колку сака.
Има ли врска ограничувањето со излез во Европа или не ?
Дали екипата ако не влезе во Европа може тоа лето да троши неограничено, или нешто ептен лошо сум разбрал ?
Па да ми објасни некој ако не му е тешко !

п.с Педери стоп !
Имавме ние санкции зашто пречекорувавме ФФП, не ни дозволија некои од поскапите засилувања да ги пријавиме и можевме максимум 21 играч да понесеме.

Требаше и пари да се платат глоба ако не се лажам но ние и Рома (?) преговаравме со челниците на УЕФА па нешто се договорија таму, не знам детали.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Дечки да ве прашам пошто сте биле у таква ситуација, и знам некои ваши членови едно време пишуваја долгометражни постови на латиница кои не ги прочитав :)
Ме интересира ако добро памтим првото лето кога дојде овој азиецов, не Сунинг тој залижаниот не ми текнуе името сеа а ме мрзи да барам. Тоа лето Интер не беше квалификуван за Европа, па не беше подложен на ФФП-то и моеше да троши колку сака.
Има ли врска ограничувањето со излез во Европа или не ?
Дали екипата ако не влезе во Европа може тоа лето да троши неограничено, или нешто ептен лошо сум разбрал ?
Па да ми објасни некој ако не му е тешко !

п.с Педери стоп !
Ако не се лажам, се прогледа низ прсти, се дозволија поскапи трансфери, ама не ни беше дозволено да ги пријавиме за Лига Европа годинава. У принцип, поентата беше да се намали долгот, пуштија некоја инекција финансиска, виде УЕФА прогрес на тоа поле и е потолерантна према Интер.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.537
Дечки да ве прашам пошто сте биле у таква ситуација, и знам некои ваши членови едно време пишуваја долгометражни постови на латиница кои не ги прочитав :)
Ме интересира ако добро памтим првото лето кога дојде овој азиецов, не Сунинг тој залижаниот не ми текнуе името сеа а ме мрзи да барам. Тоа лето Интер не беше квалификуван за Европа, па не беше подложен на ФФП-то и моеше да троши колку сака.
Има ли врска ограничувањето со излез во Европа или не ?
Дали екипата ако не влезе во Европа може тоа лето да троши неограничено, или нешто ептен лошо сум разбрал ?
Па да ми објасни некој ако не му е тешко !

п.с Педери стоп !
Нема никаков ФФП.Се тоа беше една обична фарса за да остаат простор за лапање дебело мито платини и компанија.Нека извадат вашиве кинези кеш летоска,изнакупете играчи,пуштете некој динар во касичката на уефа и кур нема да ви чуе.
Преку тасе ако не ги пријавите сите играчи за настап во лига европа.На нас ффп ни беше за тешење зошто на морати веќе не му се даваа пари,а тохир очигледно не беше доволно спремен финансиски за јаки трансфери.Дојде сунинг,лупна кешот,и воала - ффп не постои :)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Наполи изгубија, утре ако не ја искористат шансава и не ја тепаат Рома нека се збогуваат со ЛШ.
Наредна текма на наполитанциве им е со Рома во гости, да сакаа немаше вака да им се потрефи.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
По кој основ игра Брозовиќ бе? Со што заслужил? Која му е очајнава формација на Пиоли?
Цела формација менување за Салах?

Ајде Симеоне на лето и да не му ја мислиме веќе со вакви прости тренери!
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Ako nemozeme da gi pobedime konkirentite za mesto koe vodi vo ls togas ne go zasluzuvame toa mesto.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Ова е најаутистичната формација што сум ја видел во живот.
Немој случајно да му сметате на наинголан дур шутира. Никако. Дегени.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Добро бе Икарди дај изгуби се да ти ебам се по список... Абе благе везе да се немало, како Паласио да игра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom