Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Мело се простил од соиграчите во Галата.Најверојатно утре доаѓа на медицински прегледи кај нас.

Наводно и ќе имало трампа според некои шпекулации,Нагасан и Дамброзио ќе одат во Галата,а ние ги добиваме Мело и Алекс Телес
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Да да се забеавав, ххахаха ама си пишав во пораката -шала на страна-... Се изнервирав дека Рома си го лапна Салах и не се бунеа ништо, а сеа бараат играчи од кај нас.
нема Салах у Рома да помине така лесно,ќе треба да го ни дадат Љаич или Дестро (на позајмица,ваљда) ,а ако не биде со овие двајца ништо Челзи ќе треба 5 милиони да ни плати ... и ако не се договорат клубовиве и Рома не игнорира ќе јаде салах суспензија од 6 месеци до 1 година (ова го потврдија повеќе медиуми)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.556
Apeme za Kirshito, izgleda i on ke dojde vo Inter do kraj na letovo, TOPOINI.[DOUBLEPOST=1438260737][/DOUBLEPOST]
Мело се простил од соиграчите во Галата.Најверојатно утре доаѓа на медицински прегледи кај нас.

Наводно и ќе имало трампа според некои шпекулации,Нагасан и Дамброзио ќе одат во Галата,а ние ги добиваме Мело и Алекс Телес
Aleks ke ide vo chelsea, inter u momentov pregovara za krishito, t.e. kon nego se nasocuva
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Како што се шпекулира 15 милиони мислам дека се многу за Кришито, којзнае во што форма е, јас би одел на Клиши ако може да се земе. Мораме да се ослободиме уште од 1-2ца играчи, топ би било кога би го шитнале Ранко за 15+ милиони.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Кога играат со фенербахче?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Абе овој Дуда што го удрија планиницине со камен нели Интер го потпишаа едно време објавија, или го оставија да игра во квалификации да им помогне на Легија. Ваљда не се откажале од него ми изгледа како новиот Кака.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Многу оптимизам има кај повеќето од вас за сезонава.

Едно време направивме турска колонија у Интер (Емре, Окан, Шукур, Умит Давала - позајмици цело време), сеа истото го праиме со Балканциве...

Брозович, Ковачич, Ханданович, Јоветич, Перишич.... првиов и последниов ич, ама ич не ги сакам.

Уште Мело фали, такво антипатично створење е, мислам мајка му дома дека не го сака, умислен мислиш он и Јаја Туре се само, а уствари wannabe добар играч е... очај. Кој курац ни е овој Мело? Држ ги таму Гуарин и Медел, не ги пуштај, нек си седи копитово у Галата, ни потребал кај нас.

Па и Кришито глеам сеа се летаат, што е со политикава на држење на играчите по 6 месеци/една сезона?! Додо, Сантон, Д'Амброзио, Шаќири.

За мене (повторувам, за мене) очајно лоша политика на водење на клубот.

Обавезно ни треба трет напаѓач, значи после Икарди и Јоветич. Паласио веќе го фатија годините, не го бива, он е за четврта опција.
Што ако Јојо си е константен со повредите, ко што си е последниве години? Или ај и да го земеме оној свиленион Роси, малце фалеше да се опрчиме пред некоја година кај Виљареал, мака што мачи со повреди сеа у Италија... Не дека многу треба за тоа да не снајде.

И што праиме? Остануваме ко лани со Икарди и Паласио? Врвка работава.

Според вас кои се идеални 11? Која е тактиката?

Офанзивни играчи имаме малку, играчи кои знаат да дадат гол, играчи од калибарот на Снајдер (добар шут од далеку, техничар), не може само напаѓачите да ни се опасни и од корнер да чекаме некој стап глуп ко Ранокија да ја збрца.

Дека нешто не штима, кажува и тоа што дрво ко Ранокија лани беше капитен. Труп бе, лопатар... со Андреоли братучеди се, 100%.

Значи голови ќе чекаме само од напаѓачите и евентуално ако Ернанес е у форма па да шутне, или Гуарин (ако не го шитнат, и ако игра уопште)... Ковачич не дека има некој шут.

Максимум трето место годинава, за кое ќе треба да се избориме.

Криво ми е грдна пара што фрлија поготово за еден играч - Кондогбија. Дај боже да биде тоа што го видоа дека ќе биде, ама вреди ли да се ризикува? Киндер јајце... Ете го Ковачич е таков, Кутињо беше таков, Алварез исто, Шаќири исто... таленти. Абе готов продукт треба, лидер у тимов. Икарди, да... али млад е, и лета со паметот. Лани го свиркаа еднаш и го фрли дресот или што и да направи (коа му го вратија назад)...

Па еден Швајнштајгер е купен 15м, ние за 15 ќе го купуваме Кришито, топ! Аааа не, ќе сме го позајмеле за 3, а другите 12 догодина ќе ги дадеме. Битно ќе ги дадеме 15че. :)

Фабрегас е купен во Челзи 30м, Фабрегас еј... Од Барселона. Капитен на Арсенал на млади години и три години кариера у Барса заедно со Меси, Чави, Иниеста... ѕверотиња. Готов продукт, сфаќате.

Ибра слободен, пројави интерес, што ако има плата огромна, у Италија е измислен.

Бар интерес да пројавиш, не значи дека по дифолт ќе дојде кај нас, али дај понуда.

За Шаќири ми е ненормално криво што не му дадоа шанса повеќе, глупости е. Па и навивачиве за Ковачич дигнаа џева, за овој муда лабуда. Демек што, и они видоа после 15 утакмици дека не го бива?! Пукаа петарди и го чекаа на аеродром зимата, ко Меси да дошол.
И за што? За Перишич... мрш! Од коњ на магаре.
Не случајно милион дебати и статии има дали Интер прави напредок со зделката Перишич за Шаќири.

Без компас терање, милион играчи вртиме и пак газот позади...

Ова е мое мислење, а ова е форум кајгана, за новиве пациенти у фан клубов чисто да знаат дека овде се споделуваат мислења, ако некој не се согласува, молим лепо. Конструктивна дискусија увек пали, па и кладба.

П.С. Наполи и Фенербахче го сакаат Хуан... уште него да го дадат фали, па да размислам дали ќе ги погледнам годинава. Хуан со една нога > Ранокија... крај.
 
Последно уредено:
D

Darko_ufo

Гостин
Многу оптимизам има кај повеќето од вас за сезонава.

Едно време направивме турска колонија у Интер (Емре, Окан, Шукур, Умит Давала - позајмици цело време), сеа истото го праиме со Балканциве...

Брозович, Ковачич, Ханданович, Јоветич, Перишич.... првиов и последниов ич, ама ич не ги сакам.

Уште Мело фали, такво антипатично створење е, мислам мајка му дома дека не го сака, умислен мислиш он и Јаја Туре се само, а уствари wannabe добар играч е... очај. Кој курац ни е овој Мело? Држ ги таму Гуарин и Медел, не ги пуштај, нек си седи копитово у Галата, ни потребал кај нас.

Па и Кришито глеам сеа се летаат, што е со политикава на држење на играчите по 6 месеци/една сезона?! Додо, Сантон, Д'Амброзио, Шаќири.

За мене (повторувам, за мене) очајно лоша политика на водење на клубот.

Обавезно ни треба трет напаѓач, значи после Икарди и Јоветич. Паласио веќе го фатија годините, не го бива, он е за четврта опција.
Што ако Јојо си е константен со повредите, ко што си е последниве години? Или ај и да го земеме оној свиленион Роси, малце фалеше да се опрчиме пред некоја година кај Виљареал, мака што мачи со повреди сеа у Италија... Не дека многу треба за тоа да не снајде.

И што праиме? Остануваме ко лани со Икарди и Паласио? Врвка работава.

Според вас кои се идеални 11? Која е тактиката?

Офанзивни играчи имаме малку, играчи кои знаат да дадат гол, играчи од калибарот на Снајдер (добар шут од далеку, техничар), не може само напаѓачите да ни се опасни и од корнер да чекаме некој стап глуп ко Ранокија да ја збрца.

Дека нешто не штима, кажува и тоа што дрво ко Ранокија лани беше капитен. Труп бе, лопатар... со Андреоли братучеди се, 100%.

Значи голови ќе чекаме само од напаѓачите и евентуално ако Ернанес е у форма па да шутне, или Гуарин (ако не го шитнат, и ако игра уопште)... Ковачич не дека има некој шут.

Максимум трето место годинава, за кое ќе треба да се избориме.

Криво ми е грдна пара што фрлија поготово за еден играч - Кондогбија. Дај боже да биде тоа што го видоа дека ќе биде, ама вреди ли да се ризикува? Киндер јајце... Ете го Ковачич е таков, Кутињо беше таков, Алварез исто, Шаќири исто... таленти. Абе готов продукт треба, лидер у тимов. Икарди, да... али млад е, и лета со паметот. Лани го свиркаа еднаш и го фрли дресот или што и да направи (коа му го вратија назад)...

Па еден Швајнштајгер е купен 15м, ние за 15 ќе го купуваме Кришито, топ! Аааа не, ќе сме го позајмеле за 3, а другите 12 догодина ќе ги дадеме. Битно ќе ги дадеме 15че. :)

Фабрегас е купен во Челзи 30м, Фабрегас еј... Од Барселона. Капитен на Арсенал на млади години и три години кариера у Барса заедно со Меси, Чави, Иниеста... ѕверотиња. Готов продукт, сфаќате.

Ибра слободен, пројави интерес, што ако има плата огромна, у Италија е измислен.

Бар интерес да пројавиш, не значи дека по дифолт ќе дојде кај нас, али дај понуда.

За Шаќири ми е ненормално криво што не му дадоа шанса повеќе, глупости е. Па и навивачиве за Ковачич дигнаа џева, за овој муда лабуда. Демек што, и они видоа после 15 утакмици дека не го бива?! Пукаа петарди и го чекаа на аеродром зимата, ко Меси да дошол.
И за што? За Перишич... мрш! Од коњ на магаре.
Не случајно милион дебати и статии има дали Интер прави напредок со зделката Перишич за Шаќири.

Без компас терање, милион играчи вртиме и пак газот позади...

Ова е мое мислење, а ова е форум кајгана, за новиве пациенти у фан клубов чисто да знаат дека овде се споделуваат мислења, ако некој не се согласува, молим лепо. Конструктивна дискусија увек пали, па и кладба.

П.С. Наполи и Фенербахче го сакаат Хуан... уште него да го дадат фали, па да размислам дали ќе ги погледнам годинава. Хуан со една нога > Ранокија... крај.
90% se iznalupa gluposti more 99% se gluposti.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сега ќе ти дојдат Стефан и Џонтра и ќе те отераат упичку матер,бидејќи нормално тие двата се најголеми стручњаци и фудбалот го имаат на малото прсте :D
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Сега ќе ти дојдат Стефан и Џонтра и ќе те отераат упичку матер,бидејќи нормално тие двата се најголеми стручњаци и фудбалот го имаат на малото прсте :D
Абе не е проблем, бујрум... али мене ме нервираат пациенти од типот на овој погоре, сум се изналупал глупости ќе ми каже 90%, па после ќе се премисли и ќе препраи дека 99% се глупости :)

А коркач до коркач, пиво не им се дава, ваљда не можат да купат у трафика уште, па не се ни кладат ради тоа :)

Како и да е, да се дешава нешто.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Искрено и јас сум преголем песимист но не поради играчкиот кадар(ќе надополнам подоцна) туку поради самата неспособност на Манчини да ги вклопи како тим и да изгледаат добро и воиграно на теренот односно да делуваат организирани и цврсти и да покажаат амбиции..а не да делуваат како просечен англиски тим и да играат на сила како што обично екипите на Манчини делуваат...раштиман оркестар..

Играчкиот кадар реално за во Италија е добар бидејќи и немаме којзнае каква конкуренција за 3 место..Наполи и Рома не се ништо поквалитетни од нас,Милан и Лацио се уште послаби ако гледаме...но се ќе зависи од нас и како Манчини ќе ја поставува играта против помалите екипи на домашен и гостински терен...исто така да се надеваме дека Икарди ќе биди во добра форма и нема да се повредува
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Абе не е проблем, бујрум... али мене ме нервираат пациенти од типот на овој погоре, сум се изналупал глупости ќе ми каже 90%, па после ќе се премисли и ќе препраи дека 99% се глупости :)

А коркач до коркач, пиво не им се дава, ваљда не можат да купат у трафика уште, па не се ни кладат ради тоа :)

Како и да е, да се дешава нешто.
Свака част за напишаното погоре, најискрено се сложувам 100% со тоа што го напиша, и го делам истото мислење.

90% se iznalupa gluposti more 99% se gluposti.
Дај пиши твое размислување, да видиме што ти мислиш, а не тука да ми изиграваш експерт, и да ни кажеш само кој лупа глупости а кој не. Незнам колку години имаш, но не ми изгледаш да имаш повеќе од 13год.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom