Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Оној од Гранада да беше добар т.е солиден ќе играше у Удинезе.
Сепак да не јадам гомна, да прашаме некои дечки што сериозно пратат шпанско првенство.
@blanco @Atso
добар е, ја сум фан на такви пониски брзи халфови, а воедно се добри и во воздух.
иначе од каде искочи тоа инфо дека ќе потпише за Интер? дека гледам сега по марка и АС нема ништо... има договор до 2019 и клаузулата му е 35М.(ама може да испаднат во Сегунда, па цената драстично паѓа)
мене најискрено Хектор Морено ми праи највеќе мерак од штопериве во ЛаЛига од помаливе клубови и секогаш сум сакал да дојде во Валенсија, има договор уште година ипол и Еспањол е спремен да го продаде дури и за 5М, а никој не сака да го купи дека чекаат да видат како ќе се врати после повредата што ја здоби уште од СП.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Пак на клупа Шаќири..

ДАмброзио--Видиќ---Андеоли-Оби
Гуарин-Кузмановиќ
Паласио--Кова---Поди
------Икарди
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Јас мислам дека е спремен да игра 90 мин ако Манчини вика спротивно. Види го каква збиточина е ораше против Сампдорија. Ова е тактика некоја на Манчини да направи измена со брз и одморен играч во второ полувреме кога ќе падне темпото на играта, сепак Шачири е опасен по голот и брз на контри.

Сепак требаше да старта со него па да го смени после 60 мин доколку навистина не е во форма.

Мора да победиме и да го фстиме последниот воз за 3 место.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Е не ми се верува... Зашто бе вакви мешани состави вади секој меч, што мајка бараат Андреоли и Оби во прв тим... И ШаЧири за што го чува, за украс...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
добар е, ја сум фан на такви пониски брзи халфови, а воедно се добри и во воздух.
иначе од каде искочи тоа инфо дека ќе потпише за Интер? дека гледам сега по марка и АС нема ништо... има договор до 2019 и клаузулата му е 35М.(ама може да испаднат во Сегунда, па цената драстично паѓа)
мене најискрено Хектор Морено ми праи највеќе мерак од штопериве во ЛаЛига од помаливе клубови и секогаш сум сакал да дојде во Валенсија, има договор уште година ипол и Еспањол е спремен да го продаде дури и за 5М, а никој не сака да го купи дека чекаат да видат како ќе се врати после повредата што ја здоби уште од СП.
Поима неам тоа, прочитав само дека најверојатно сме го договориле за летоска. Сигурно со Удинезе некој дил напраиле. (y)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ја даваат на Арена 2ка само у програмата пишале Андерлехт. И ја ги одрав од пцуење. :D
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Една од подосадните утакмици у живот што сум ги глеал... за првиве 30 минути... Очај!
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Оби изгубен, Ковачиќ, Подолски и Икарди 3 пати не ја допреа топката, Паласио нешто врти натака навака, Кузмановиќ и Гуарин се изнаиграа.
Нападот ни е распашана команда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom