Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
И така, кој фати фати... следната 0-2 гола.
А синоќа си ја мислев 7+, си викам сега ако не ја направат, до крај нема сигурно. И така ме мрзеше да одам до кладилница и сега ќе чекаме другата година пак да играме со Сасуоло.

За Кова не треба да се трошат зборови, најпаметен трансфер на Морати во последниве години. Како што спомна и лупхол, изненадувачки е како се развива во ваква средина каде што талентите со гаранција пропаѓаат.


Сепак, сасуоло не е мерило за Интер оваа сезона, се под 3то место е повторно разочарување иако според мене не очекувам да бидеме во топ 3.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
За Кова не треба да се трошат зборови, најпаметен трансфер на Морати во последниве години.
Среќа што Бранка две години не можеше да го убеди Паулињо па го земаа Кова од што мораа да земат некого во последен момент.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Среќа што Бранка две години не можеше да го убеди Паулињо па го земаа Кова од што мораа да земат некого во последен момент.
И среќа што Мамич е газда на Динамо и одма се затвори трансферот, да се тегнеа уште 2 недели сигурно немаше да го земеме.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Сепак, сасуоло не е мерило за Интер оваа сезона, се под 3то место е повторно разочарување иако според мене не очекувам да бидеме во топ 3.
Зошто 3 место не е достижно?

Фиорентина и Наполи изгубиле на домашен терен од екипи од рангот на Сасуоло...
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Мацари: "Ако мојата скршеница на раката ни носи вакви моменти, ќе ја скршам и другата"

Тешка ли е копачов бе
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Барди со одбранет пенал за Киево против Наполи, и без примен гол. Дечкото ќе си гази, најперспективен голман од тие што излегоа од нашата школа.
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
672
Поени од реакции
2.323
Е некој малер ме фатило, треба да идам на баење мртви му ебам. До 5 немав струја. У све да им ебам на тие ЕВН, што не гасат коа играме 0-0 со Торино, крвта у пичка да им ја ебам (нова пцовка, вчера ја слушнав, топ е)

Ако разбере некој кога ќе има реприза на арените, нека пише.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom