Фан Клуб: Германија

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Е кој остана? :D
18 играчи ќе недостасуваат против Полска, но барем ќе има шанси да ги проба останатите. Пример:

--------Тер Штеген/Ферман---------------

Јунг----------Гинтер-------Вестерман/Хеведес------Јансен

-------------Ларс Бендер----------

Херман-------Крусе-----Дракслер------Николаи Милер

----------------Ласога------------------
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Е кој остана? :D
Ко против САД ќе излези Лев, со деца од по 15-16 години. :icon_lol:
Само нека се спреми, оти ако излези нерешено или не дај боже да изгубат... е тогаш многу ќе го плукаат. :icon_mrgr:

Едит: Јас Макс Маер би го играл, со Дракслер и Горетцка.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Не се глупирајте со Јансен лев бек за прва постава бе, таму треба Шмелцер да игра или Гроскројц
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Не се глупирајте со Јансен лев бек за прва постава бе, таму треба Шмелцер да игра или Гроскројц
За против Полска бе на 13-ти мај, нели читаш дека нема да играат играчите од Баерн и Дортмунд поради финалето од Купот. Ги имаш назад една страна мојот избор на играчи кои мислам дека треба да одат на СП. Во тие не е Јансен. ;)
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Ноер - Шмелцер , Боатенг , Хумелс , Лам ; Швајни Бендер(дортмунд) ; Ројс Крос Геце ; Кислинг
Моја 11ка...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Мојот избор за тоа кои треба да одат на СП

Голмани: Ноер, Тер Штеген, Ферман


Кислинг нема шанси да биде повикан, но мое мислење е дека треба да биде повикан кога ги имаш Гомез и Клозе неспремни. Исто и Кедира и Гундоган нема потреба да ги повикува.

На 13 мај ќе се игра против Полска, нормално без играчите на Баерн и Дортмунд поради финалето од Купот и Арсенал (ФА Куп финале).
Ne deka vtoriot i tretiot golman se tolki bitni, ama Weidenfeller >>> Ter Stegen, Fährmann i ostanati.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Не оваа сезона дефинитивно.
Mnogu cesto sum go gledal i mozam da kazam deka brani na mnogu visoko nivo i posebno vo LS. Ter Stegen nema tolku golemo iskustvo a i ne e uste na nivo na Weidenfeller (nekojpat ke bide, najverovatno e). A Fährmann od 5 dobri utakmici ne treba da go precenime, pred toa sakaa od Schalke da go brkaat.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Мора еден искусен-стар голман да имаат Германија.Вајденфелер го исполнува тоа.Со деца супа не се срка.

Тер Штеген од наредно светско,сега за сега не.Лено е подобар.Така да Нојер-Вајденфелер-Лено треба да биде голманската постава.

Ферман стварно јако брани последно време,ама така и Трап-Кариус-Тер Штеген-Хиц-Цилер бранат супер но ова е светско,не е бундес.

Адлер е најголемиот киксер што постои во бундеслигата,но и тој пред Тер Штеген би го ставил.

За лев бек нека му ја мисли Лев,тука ќе има голема промаја.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Ме интересира која ке биде 3ката пред шпицот..
Ројс сигурно лево ке игра , а другиве 2 места ке ги пополнат некои од озил крос геце и милер
Ја би идел на крос и геце , озил задњи 6 месеци 3 добри пасови не напраи.Крос ако сака да се покаже и да го натера Баерн да му ја зголеми платата ке треба да ора по теренот и да даде 200 %.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Ме интересира која ке биде 3ката пред шпицот..
Ројс сигурно лево ке игра , а другиве 2 места ке ги пополнат некои од озил крос геце и милер
Ја би идел на крос и геце , озил задњи 6 месеци 3 добри пасови не напраи.Крос ако сака да се покаже и да го натера Баерн да му ја зголеми платата ке треба да ора по теренот и да даде 200 %.
So ogled na toa sto ni Klose ni Gomez se vo forma bi predlozil ova:

Reus - Özil - Müller
-------Götze---------

A moze i mesto Götze lazna 9ka da igraat i Reus i Müller toa.[DOUBLEPOST=1399546963][/DOUBLEPOST]Das ist der erweiterte WM-Kader von Löw
TOR

Manuel Neuer

Roman Weidenfeller

Ron-Robert Zieler

★★★

ABWEHR

Jerome Boateng

Erik Durm

Kevin Großkreutz

Benedikt Höwedes

Mats Hummels

Marcell Jansen

Philipp Lahm

Per Mertesacker

Shkodran Mustafi

Marcel Schmelzer

★★★

MITTELFELD

Lars Bender

Julian Draxler

Matthias Ginter

Leon Goretzka

Mario Götze

André Hahn

Sami Khedira

Toni Kroos

Maximilian Meyer

Thomas Müller

Mesut Özil

Lukas Podolski

Marco Reus

André Schürrle

Bastian Schweinsteiger

★★★

STURM

Miroslav Klose

Kevin Volland

--

Gomez aut :eek: Volland in (y)
 
Последно уредено:
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Па одличен е изборов со оглед на моменталната форма на играчите/голманите. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom