Фан Клуб: Вардар

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Има некој информација дали ќе доаѓаат Гробари?
 
П

Паспарту

Гостин
колку само нема да има гробари... :) т.е. може ќе има од клечовце и дељадровце :vozbud:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ja kako sto razbrav ne!!! bas so zare pravev muabet vo petokot!!!!li u sekoj slucan ne treba da se propusti utakmicata ke bide super na stadion!!!
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Najverojatno ke dojdat Grobari-Belgrad megutoa nema da ima incidenti zatoa sto denot e za proslava a ne za da pravime gluposti...Neli?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Од кај да почнам, по кого да плукам...

Прво ќе плукнам еднаш малку за слабата игра на Вардар. Екстремно слабата.
Па по втор пат ќе плукнам многу, за катастрофалната организација од страна на клубот. Катастрофично катастрофална.
Трето ќе плукнам и по навивачите на запад затоа што “воџата“ мораше да им вика ајде бре што ви е, навивајте. Сепак, респектабилна бројка на луѓе на запад. Фала богу и бакљадата на крај беше добра.
Четврто, би сакал да ги истуширам од плукање оние мочковци на исток како и сите други кои ги имаше во огромен број на југ а навиваа за Партизан. Да им се серам на сите нивни предци и српски идоли што ги научиле да навиваат за странски клуб. Срам да им е!
 
П

Паспарту

Гостин
прво да честитам годишнина уште еднаш на вардар и комити...

се беше организирано добро, само единствена замерка имам на управата што многу одолговлекуваше со прославава. прво требаше во јуни, па јули, септември, 7 октомври за на крај да биде денеска, што може да се смета за успех бидејќи како се движеа работите се плашев дека може и да нема прослава :) според мене натпреварот да се играше во јуни, па и во септември сигурно би се наполнил цел стадион...

натпреварот како натпревар не ме интересираше многу, она што ме интересираше беа комитите, одлична организација, пиротехника и се останато... едно ГОЛЕМО :bravo: од мене!

незнам што друго да искоментирам, за пфц скопје навивачите едноставно ноу комент зашто се повтори она што јас го тупев изминатиот период, а сега не сакам да се повторувам :pos2:

ДА ЖИВЕЕ ВАРДАР, ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА !!!

Од кај да почнам, по кого да плукам...

Прво ќе плукнам еднаш малку за слабата игра на Вардар. Екстремно слабата.
Па по втор пат ќе плукнам многу, за катастрофалната организација од страна на клубот. Катастрофично катастрофална.
Трето ќе плукнам и по навивачите на запад затоа што “воџата“ мораше да им вика ајде бре што ви е, навивајте. Сепак, респектабилна бројка на луѓе на запад. Фала богу и бакљадата на крај беше добра.
Четврто, би сакал да ги истуширам од плукање оние мочковци на исток како и сите други кои ги имаше во огромен број на југ а навиваа за Партизан. Да им се серам на сите нивни предци и српски идоли што ги научиле да навиваат за странски клуб. Срам да им е!
брат кај нас во македонијава нигде нема добра организација па верувај дека и ова е успех... :)

е мене таквите луѓе ме нервираат, одат на запад само поради фактот што другиот ден ќе се фалат во школо дека се комити, биле на запад...
според мене секој оној што веќе оди на запад треба да не се штеди, за сите други нема место, зашто сепак не е работата само да се наполни запад. конечно треба да се преземе нешто, т.е. на запад да може да се влегува само со членска карта
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Se bese super


Ajde doagajte vecer vo Level vlezot e besplaten a ke prisustvuvaat i igracite na Vardar i upravata.
 
V

Viktoranius

Гостин
Како прво да кажам големо БРАВО за Комитите, одлична кореографија, одлична пиротехника од нивна страна се беше супер...кога ги гледав се наежив.

Како второ за играта на Вардар....па мислам дека можеме да бидеме задоволни со прикажаното 1-1 и не е некој лош резултат, ама на ваков ден мислам дека требаше победа, али што е тука е.

Како трето за навивачите на Партизан што беа на југ...треба да се засрамат...МАЌЕДОНЦИ, а навиват за клетите националисти.

Тоа беше од мене.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
DoolroX напиша:
според мене секој оној што веќе оди на запад треба да не се штеди, за сите други нема место, зашто сепак не е работата само да се наполни запад. конечно треба да се преземе нешто, т.е. на запад да може да се влегува само со членска карта
Тачно, Комити биле далеку погласни кога биле 10 пати помалку од ова, меѓу другото.

Viktoranius напиша:
Како второ за играта на Вардар....па мислам дека можеме да бидеме задоволни со прикажаното 1-1 и не е некој лош резултат, ама на ваков ден мислам дека требаше победа, али што е тука е.
Ова е ревијален натпревар. Требаше да заврши 6-5 или така нешто. Плус голот го дадовме едвај, плус Партизан игра со втор состав. Значи е жива срамота резултатот. Ама ајде...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ајде нека е честита годишнината :)

Па кога се работеше за организацијата, и све тоа, толку ни е капацитетот, све беше пристојно изработено.
Вардар дека изигра слабо изигра, но факт е дека беше пријателски меч, а факт е и дека е годишнина на клубот.

Ама јебига, тоа е тоа сега ...

А тие гомнарите што навиваа за Партизан слободно нека си ебат матер ...

Дебили, продадени души ...
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.021
Поени од реакции
606
Respekt za koreografijate....navivanjeto ne bese neso posebno koga ke se zemi predvid deka zapad bese poln.....

Cestito godisnina i od mene
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.273
Поени од реакции
975
јас па си викам пријателска ревијална,ќе има акции потези голови оно бруки!и после публика на стадиони,па многу е и ова.
Честитки за комитите!
 
Член од
10 август 2007
Мислења
160
Поени од реакции
0
cestitki za dvata lubileja vcera bev na stadion i mozam da kazam deka se bese vo ramkite na momentalnite moznosti na vardar kako na igracki taka i na organizacionen plan a za navivacite samo pofalbi i mala kritika do vodacite sepak onie deca ne se ovci pa taka da gi tretirate so zborovite ajde kurtoni ili ajde bre pizda vi mater se izvinuvam na forumov za vulgarnosta ama samo prenesuvam ona sto bese kazano za se drugo super ama za ova treba da se preispitaat zatoa sto tie jadat pijat na racun na vardar a decata vikaat i pak se tretiraat kako da moraat toa da go pravat
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
cestitki za dvata lubileja vcera bev na stadion i mozam da kazam deka se bese vo ramkite na momentalnite moznosti na vardar kako na igracki taka i na organizacionen plan a za navivacite samo pofalbi i mala kritika do vodacite sepak onie deca ne se ovci pa taka da gi tretirate so zborovite ajde kurtoni ili ajde bre pizda vi mater se izvinuvam na forumov za vulgarnosta ama samo prenesuvam ona sto bese kazano za se drugo super ama za ova treba da se preispitaat zatoa sto tie jadat pijat na racun na vardar a decata vikaat i pak se tretiraat kako da moraat toa da go pravat
pa ne znam ti na koj stadion si bil i na koj tribina ali na zapad nikood vodjite ne rece da vi ibam majkata pejte...VIkaaa ajde pejte site od srce za VArdar i slicno, ali nisto vulgarno.

Inace super bese imase 60 golemi dimni,250 baklji, a koreografijate bese mnogu mnogu dobra ali za da gi naprajame site tie znaminja ni trebaa 2celi dena, ali se isplatese imase evekt inace za brojkata jas mozam da recam deka imase 2000dusi na zapad spored znamencata zasto imase 3000 a ostanaa negde 1200-1300 ali imase i dosta lugj koj sto ne stignaa da zemat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom