Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.472
Поени од реакции
5.383
Место да правите еуфорија кукате дека нема еуфорија и со тоа ја убивате атмосферата :boksix:

@Kire Ultras ќе вози 500 км, а овој @Saber Rider земал временска прогноза гледа. Не е тој човек од порано што одеше пешки од пржино до Ѓорче за да го гледа Вардар.
Еуфоријата ке се направи ако дојдат сите што го сакаат Вардар :) , утакмицата е најбитна и не смее да се потцени противникот , а за времето врнело не врнело не треба да ни е никаков проблем , не сме од шеќер да се стопиме :D

Ај што ке вртам 500 км од Охрид , ама и девојка ми со мене прифати без проблем да дојде на утакмица , љубовта кон Вардар нема граници :ljubove:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.637
Поени од реакции
2.802
Еуфоријата ке се направи ако дојдат сите што го сакаат Вардар :) , утакмицата е најбитна и не смее да се потцени противникот , а за времето врнело не врнело не треба да ни е никаков проблем , не сме од шеќер да се стопиме :D

Ај што ке вртам 500 км од Охрид , ама и девојка ми со мене прифати без проблем да дојде на утакмица , љубовта кон Вардар нема граници :ljubove:
Eee Kirca be, kaj tebe pee petelot
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.793
Поени од реакции
13.245
Лани на 3 дена пред бараж 2000 карти имаше продадено.Оваа година 700,800 души по мене.Колку сме толку сме идеме во Струмица.
Нешто си помешал ти изгледа, првите билети за ланскиот бараж почнаа да се продаваат во петок вечер пред холидеј ин, два дена пред натпреварот.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.738
Поени од реакции
5.065
Нешто си помешал ти изгледа, првите билети за ланскиот бараж почнаа да се продаваат во петок вечер пред холидеј ин, два дена пред натпреварот.
Фонтана парк знам од таму земав 10 карти и беше некој ден пред утакмица, е сега незнам кога беше само знам дека дечкото што беше таму рече се продаваат ептен што и така беше сите видовме.
15 автобуси
5,6 комбиња
100 коли бевме во Кавадарци.
Тоа е веќе минато ајде во недела пак да се повтори истото,
@Saber Rider месец мај времево е бетер од жена во циклус се мења цело време ,се надевам нема да биде потоп.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
151
Поени од реакции
821
Нели едно време пишуваше сме потпишале некаква соработка со Амазонас од Бразил? Место кај нас, двајца отидоа во Тиквеш и денес беа најдобри на терен заедно со Спахиу…
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.251
Поени од реакции
18.759
Убаво што се продаваат карти и во овие три града, се надевам дека ќе дојдат во голем број фанови и од таму, искрено сите изданија на Комити и целата приказна за Вардар си го направи своето па сум убеден дека на овој бараж ќе има солидна бројка и од други градови.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.251
Поени од реакции
18.759
Ма газиме. На Вардар инфо на инста се пријавија 200 луѓе само од др градови!!
Како што реков погоре, целата приказна со клубот и Комитите ќе си го направи своето. Од Штип ќе дојдат многу млади дечки исто, младината полека но сигурно се "заразува" со црвено-црната боја насекаде.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.473
Поени од реакции
8.703
Почнува полека да се создава еуфорија :vozbud:
Читајќи ве на темава почнав и јас да се паничам за бројка, ама денес гледам дека полека полека се загрева атмосферата :jeeee:
Кој со кола, кој со бус, сите во Струмица.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.738
Поени од реакции
5.065
Почнува полека да се создава еуфорија :vozbud:
Читајќи ве на темава почнав и јас да се паничам за бројка, ама денес гледам дека полека полека се загрева атмосферата :jeeee:
Јас идам со кола имам две места кој е за бујрум ,инвазија во Струмица,
@Saber Rider ако треба превоз пиши идеме тука сме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom