Фан Клуб: Вардар

П

Паспарту

Гостин
Vlatko_Rusin напиша:
Ако ништо друго, барем нема Работнички да земат. Вардар си се најтрофејни, така да пуштат и други да се порадуваат малку. Инаку теренот и времето беа за никаде.
хехе по толку фалење на крај ја изгубија титулата :) теренот беше катастрофа али јбг тоа е... :) имало нешо тепачка после натпревар пред соблекувалните знаеш нешто повеќе?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
DoolroX напиша:
хехе по толку фалење на крај ја изгубија титулата :) теренот беше катастрофа али јбг тоа е... :) имало нешо тепачка после натпревар пред соблекувалните знаеш нешто повеќе?
Само се фалат и го јадат после ......:tapp:

Инаку за тепачката ........ ја не бев на Градски да ти кажам, не бев во можност, а и времево заебаваше, не знам ништо, ама мислам беа на стадион мои другари ќе се распрашам па ќе пишам:helou:
 
П

Паспарту

Гостин
во четврток од 20ч на градски вардар - победа финале на куп на македонија :) сите на запад! :vozbud:
 
П

Паспарту

Гостин
Вардар - Победа 2-1

Вардар е освојувач на купот на Македонија! Честито 5 титула во куп!!! Денес ги уништивме НајНуните
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.702
Поени од реакции
916
Не се радувај за џабе...наредена беше...уште пред еден месец се договорија Победа и Вардар за титулите...Победа шампион а Вардар победник на Купот...само незнам оти беа толку глупи во Победа и им го дадоа Купот кога можеа да имаат двојна круна...ај догодина...хе хе хе
 
П

Паспарту

Гостин
Ptolomej напиша:
Не се радувај за џабе...наредена беше...уште пред еден месец се договорија Победа и Вардар за титулите...Победа шампион а Вардар победник на Купот...само незнам оти беа толку глупи во Победа и им го дадоа Купот кога можеа да имаат двојна круна...ај догодина...хе хе хе
абе јбг али тоа ти е :) местена - неместена титула си е! па и вардар да не им ја пуштеше на победа пред 3 кола немаше да дојдат до позицијата на табела каде што се сега :) а и зашо да не се радувам!? па и првентството е местено и ако освојат победа ти ќе се радуваш или не?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.702
Поени од реакции
916
Абе и јас истото го реков...се е наместено во нашиов фудбал ама важно се бројат титулите...и плус тоа не сме ние тие кои измислија топла вода (за местењето натпревари мислам)...во половина Европа се местат првенствата
 
П

Паспарту

Гостин
Ptolomej напиша:
Абе и јас истото го реков...се е наместено во нашиов фудбал ама важно се бројат титулите...и плус тоа не сме ние тие кои измислија топла вода (за местењето натпревари мислам)...во половина Европа се местат првенствата
да ама не толку очигледно како кај нас,а коњот хари го продаде она најсветото - репрезентацијата!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Premnogu ocigledno e nesto deka ne u red,da pocekamo da vidim koj ce zeme titula u prvenstvo,spored mene mislim deka skendija ce i pusti na pobeda a za vozvrat hari ce im prati delegirani suddii za barazot za da opstana sigurno u prva liga
 
F

fantomX

Гостин
Tetovcanec напиша:
Premnogu ocigledno e nesto deka ne u red,da pocekamo da vidim koj ce zeme titula u prvenstvo,spored mene mislim deka skendija ce i pusti na pobeda a za vozvrat hari ce im prati delegirani suddii za barazot za da opstana sigurno u prva liga
Па нели е сменет Хари? Како ќе прати такви судии?:nenene:
 
П

Паспарту

Гостин
вчера помизерно нешто од НајНуните човек не можеше да види! навивањето им беше мизерија освен тоа цела јужна педери и да се врати 1963 друга песна немаа,а и како ќе имаат кога 80% од тие 200 навивачи што им беа на исток беа собрани од некое село додека си копале по нивите-мизерија!виделе гага превоз до скопје и ајде ќе идеме да навиваме :) е*ате навивачите што го поджуваат коњот хари,а самиот он ги уништи НајНуните
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.020
Поени од реакции
605
se zbuna majmuni na istocna bea ebate komita,majtap be:smir:
 
F

fantomX

Гостин
мајмуните знаеја дека е наредена утакмицата, уште од првенствениот натпревар меѓу победа и вардар. а па комитите само викаа прилепски пи*ки, друго не слушнав :toe:
 
П

Паспарту

Гостин
fantomX напиша:
мајмуните знаеја дека е наредена утакмицата, уште од првенствениот натпревар меѓу победа и вардар. а па комитите само викаа прилепски пи*ки, друго не слушнав :toe:
JOE грешка јбг сега ќе поправам :) нема да се повтори хехехе:smir: не викаа само тоа, туку и брацо пе*ер,хари пе*ер и имаа навивање за вардар, а вие ниеднаш не викнавте да го подржите тимот :) сакам да кажам дека до вчера го пцуевте хари кој ве уништи и поради него бојкотиравте многу натпревари, а вчера го подржувавте, само не ми е јасно каде избега пи*ката зашто он требаше да го предаде пехарот,али како многу пати до сега нема м*да да се соочи со луѓето во лице, а тоа што викавте панчев пе*ер,емил ку*ва се гледа знаењето ваше :) па овие двајца за хари и ацуле се доктори на науки! :helou:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
vardar sampion bil i ke bide 5 titula komiti forever.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom