Фан Клуб: Валенсија

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Емери кретенот на последната утакмица за Валенсија го извади Висенте на полувреме, утакмица во која резултатот не беше битен. :facepalm:

вчера налетав на сликава и мислам дека не е многу стара, можеби е од фестивалот кога беше таму на средина на март.


Оваа е попресна :)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Хоакин за Унаи Емери: Три години играв за него, незнам дали ќе можев да издржам уште една. Пушташе толку видеа што останав без пуканки. :pos:


Изгледа готова е работата со договорот на Гаја. (y)
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Хоакин за Унаи Емери: Три години играв за него, незнам дали ќе можев да издржам уште една. Пушташе толку видеа што останав без пуканки. :pos:


Изгледа готова е работата со договорот на Гаја. (y)
Хоакин е цар. :D

Гаја веројатно ќе заработува 1.25М годишно, договор до 2019 и клаузула од 50М.

вечерва најстарите во тимот беа најдобри :) Негредо се подобар и подобар, дефинитивно заслужува да биде во првите 11 на следната утакмица против Рајо плус и така на Ваљекас го сакаат навивачите.
+2 и понатаму во однос на Севиља, на Еибар им гори под нозе и да се надеваме дека можат да им скинат некој бод, па максимално мотивирани да влеземе во утакмицата против Рајо, а не под притисок како што денес ги игравме почетните 20 минути. На Ваљекас со таков спор старт може да не казнат, камикази се тие не му ја мислат многу :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007


Heatmap на Отаменди вечерва. :D
Тој и Мустафи се дефинитивно делумно заслужни за рекордот на Диего Алвеш (The Guardian of Mestalla) :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Валенсија заинтересирана за три играчи од Марсеј:
Џеџе (24, десен бек)
Имбула (22, задњи везни) - веројатно и Челзи се заинтересирани за овој играч
и Товен (22, десно крило) големи се шансите Товен да дојде во Валенсија ова лето, се спомнува цена од 15М.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Валенсија заинтересирана за три играчи од Марсеј:
Џеџе (24, десен бек)
Имбула (22, задњи везни) - веројатно и Челзи се заинтересирани за овој играч
и Товен (22, десно крило) големи се шансите Товен да дојде во Валенсија ова лето, се спомнува цена од 15М.
Како и обично, не пратам француско првенство па не знам ни еден од тројцата, иако за овој Товен денеска имаше повеќе шпекулации на твитер, демек бил барање на Руфете.

Малце факти од Опта:

- Valencia under Nuno have won every home league game against an Andalusian side, scoring exactly three goals each time. Favourite.

- Only Atletico (15) have scored more goals from corner situations than Valencia (11) in La Liga this season. Mirror.

- Dani Parejo is the 1st Valencia midfielder to score 10 goals in a single La Liga season since Vicente in 03/04 (12). Star.

- Alvaro Negredo has scored in all five appearances against Granada in La Liga (five goals). Sultan.

- Valencia have kept clean sheets in his last six La Liga home games, their longest run without conceding a goal since 1972. Security.

Алваро Негредо синоќа изјави дека би сакал да ја заврши кариерата во Валенсија.
Paco agrees.



:place:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Навивам за Валенсија и не сакам ни да слушнам за Реал Мадрид! My boy Gayá!:aplauz:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Curva Nord 10 Live :)

 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Валенсија заинтересирана за три играчи од Марсеј:
Џеџе (24, десен бек)
Имбула (22, задњи везни) - веројатно и Челзи се заинтересирани за овој играч
и Товен (22, десно крило) големи се шансите Товен да дојде во Валенсија ова лето, се спомнува цена од 15М.
Тежок карактер е овој Товен, а и не е некој страшен играч. Џеџе е права машина на десната страна. Баш фали десен бек во Валенсија.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Тежок карактер е овој Товен, а и не е некој страшен играч. Џеџе е права машина на десната страна. Баш фали десен бек во Валенсија.
очајно треба нов десен бек :D Џеџе ми е онака што знам, али и ти како фан на Барса знаеш дека на пазаров нема многу асални десни бекови, така да... (нека го донесат)
кај Товен многу ме нервира што со десната ништо незнае да направи. За карактерот имам прочитано, изгледа и Биелса дигнал раце од него штом го остава на клупа :D ама мислам дека Нуно би можел да го среди, тоа му е специјалност :)
исто и Фегули кога дојде во Валенсија викаа дека бил многу тежок карактер, па со тек на време се среди..

ќе видиме, Валенсија прво треба да избори ЛШ, па после ќе има муабети за засилувања
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
@Atso Андрето изгледа има лични фотографи. Само него го сликаат вака од блиску. :D

 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
незнам тоа, ама знам дека у последно време многу е паднат у форма :D
Ако тргнеме од фактот дека малиот пристигна од Бенфика со Родриго како оној другиот кој го немаше на Фифа 14 :D, јас сум презадоволен од него и мислам дека Андре е идната ѕвезда на Валенсија. Да имаше подобра завршница ќе беше the whole package но има време за тоа и сигурен сум дека во следните сезони ќе постигнува лесно од 8 до 10 голови, а можеби и повеќе.

Во врска со формата, мислам дека оваа недела беше доста исцрпувачка за целата екипа, но нека им биде подготовка за следната сезона кога за прв пат оваа нова Валенсија ќе игра во Европа. Can't wait to see that. :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Нико Гаитан веројатно ќе биде првото засилување ако Валенсија избори ЛШ.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Нико Гаитан веројатно ќе биде првото засилување ако Валенсија избори ЛШ.
Пред некое време почна Отаменди да го следи Гаитан на Инстаграм. Одма објавија на Твитер :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom