Фан Клуб: Бразил

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Хулк игра оти многу трча, цело време е напред-назад нешто слично како Кавани во Уругвај.
Јас барем мислам дека за тоа го игра Сколари, оти помага во одбрана многу, сигурно поради добрата игра во напад не е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Барселона доби извонреден играч во Нејмар. Самото тоа што немаше европски клуб што не се распраша за неговата цена кажува многу. Да не ме разбере некој погрешно па да ми го исцитира постов кога ќе промаши пенал, на папагалот му треба уште работа, му треба време да се привикне на европскиот фудбал, на секакви дефанзивци, во дуели еден на еден и да созрее зошто уште е дете. Кога ќе го усоврши тоа може да стане уште подобар од Роналдињо. Нормално, главен услов е само да не му проработи бразилското во главата па да се оддаде на земните задоволства со уште недостигнат климакс во кариерата.

Ќе заборавев за малку да спомнам, ќе сакаш да го пофалиш како изигра Луиз Густаво и одма после тоа ќе ти текне дека тој е играч од клупата во Баерн :notworthy: , тоа доволно говори за моќта на Швајни и Хави.

На составов ќе треба да се додадат и Сандро од Тотенхем, Рамиреш од Челзи и Рафаел од Ман Утд ако до наредното лето Алвес опадне во формата. Другото е горе - долу ок.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Martinez gi iskopa Xavi i Iniesta vo LS,sega zamenata Guga gi dokopa. :pos: Nema spas od bavarcite definitivno. :D

E sega mozam da recam deka na Skolari mu se isplatese "flasterot" sto go upotrebi na ovaa utakmica.Gi gledal polufinalinjata vo LS definitivno.Paulinho dobar igrac,no ne mi se svigase potcenuvanjeto pri kraj na natprevarot so nonsalantnata igra.

Osven Hulk(Moura mnogu podobar e),drugite odigraa odlicno,pa duri Alves izigra jako. :pos:


(y) (y)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Алвес се подобри последниве 3-4 месеца, почна да игра фудбал.
Првенствово не мрдна од центар, толку дефанзивно никогаш го немам видено да игра.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.612
Поени од реакции
10.295
Хулк игра оти многу трча, цело време е напред-назад нешто слично како Кавани во Уругвај.
Јас барем мислам дека за тоа го игра Сколари, оти помага во одбрана многу, сигурно поради добрата игра во напад не е.
хулк игра оти е звезда, атрактивен е, и навивачите го сакат. Лукас трча, цело време е напред-назад, плус знај да подај од време навреме а не да се исили без врска. Сколари паметен е и ќе си ја попрај грешката лукас-оскар-нејмар е триото за на светско.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
хулк игра оти е звезда, атрактивен е, и навивачите го сакат. Лукас трча, цело време е напред-назад, плус знај да подај од време навреме а не да се исили без врска. Сколари паметен е и ќе си ја попрај грешката лукас-оскар-нејмар е триото за на светско.
Ќе видиме, Хулк си е сепак Хулк.
Колку и да е слаб, знае да извади шут од 30 метра и да го успие голманот на лице место.
Ама има една цела сезона пред нас, ќе видиме кој како ќе се покаже, па ќе правиме состави за Светско здравје у април и мај.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.574
Поени од реакции
52.386
Brazil World Cup squad: Jefferson, Julio Cesar, Victor, Dante, Luiz, Henrique, Thiago Silva, Dani Alves, Maicon, Marcelo, Maxwell, Fernandinho, Hernanes, Luiz Gustavo, Oscar, Paulinho, Ramires, Willian, Bernard, Fred, Hulk, Jo, Neymar.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.612
Поени од реакции
10.295
Кој куро е овај Хенрике.. Миранда одлична сезона имаше.. Па и Деде и Маркинос беа сто пати подобри опции.. Филипе Луис најдобар бек е во шпанското ова сезона.. Максвел пред него хахаха која брука е овај Сколари.. Хернанес пред Кутињо.. Бернард пред Лукас..
Изненаден сум шо Фернандињо го одбра пошто очигледно не му е битна формата на Сколари
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.584
Поени од реакции
3.591
Како може Моура да не го земе. Вој Сколари е луд ... треба да се лечи
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
составов :cuc: миљон дм зел
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.890
Поени од реакции
11.508
Рамиреш можда крило ќе игра. :D Шала на страна, не пратам бразилско (т.е. ретки се што пратат :D) ама Жо и Фред заслужуваат место? Уствари повеќе првиов отколку вториов. Се гледа дека Сколари земал имиња, а не бирал според форма. Инаку, прв голам е Жулионе така?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.980
Поени од реакции
25.324
Без Лукас и Филипе Луис. Многу разочара Сколари.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Диего Алвес нека си седи во Шпанија, ќе брани Цезар и хуевр да фак се овие двајцава...
Филипе Луис исто, Максвел ќе го гледаме ништо бразилско нема во него.
И РОналдињо секогаш во секое време...
 
P

pepito*

Гостин
Не знам на какви дроги е Сколари, не го повикал Филипе Луис, а јас ги убедував сите дека ќе биди прва постава на светско. :facepalm:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.646
Поени од реакции
14.496
Овој си ја отпиша титулата предвреме... Тешко да освојат Бразил, тешко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom