Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ѕверови,секоја чест.Се надевам дека овој тим нема да се задоволи само со оваа титула,туку следната сезона ќе стиге високо во ЛШ,па и да си го освои првенството пак.:smir:
 
Член од
24 ноември 2010
Мислења
41
Поени од реакции
9
Се надевам дека нема да се сретнат Реал и Дортмунд в година можно е нокаут фаза бидејки нема да може во групи ке бидат во ист seed :) па ајде во финале нека е :)
Честито титула и од мене па нека се множат и се гледаме ЛШ следнава година :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Се надевам дека нема да се сретнат Реал и Дортмунд в година можно е нокаут фаза бидејки нема да може во групи ке бидат во ист seed :) па ајде во финале нека е :)
Жити се од каде помисли дека сум јас за Реал:nesvest:
 
Н

'Никола'

Гостин
Жити се од каде помисли дека сум јас за Реал:nesvest:
Интераш во душа си ти, те знам јас тебе.:pos:

Иначе ајде, честито тема, победа денес, и титула. Годинава не фативте неспремни, в година ќе знаеме што да очекуваме.:)
Боби кога стаса да им ја исхејтуваш темава, ѕвер си.:pos:
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
4estita pobeda i 4estita titula i 4estita tema trebase da izgubite deneska me butnavte samo vie za 3500 ali nema vrska sakav da bidete sampioni :smir:
 
Член од
24 ноември 2010
Мислења
41
Поени од реакции
9
хаха грешка, како и да е мислам оти Дортмунд има сила да се носи со Реал и Барселона,рано е но имаме потенцијал :)
Жити се од каде помисли дека сум јас за Реал:nesvest:


--- надополнето ---

дали е тоа таму коло од пп? :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Сето пијано вечерва.:) Ај не ја расипувајте темава. Иначе Боби will be your worst nightmare.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.447
Поени од реакции
42.727
Браво за Дротмунд, пријатно ме изненадија сезонава.. Се надевам само дека нема да им ги земат играчите на лето и дека ќе стигнат што подалеку во ЛШ..
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ај честито темава и дај боже догодина и тимот да биде исто така конкурентен и за Лига на шампиони (сомнителни ми се реал и ман сити дека пола тим ке го купат) :D
 
Член од
24 ноември 2010
Мислења
41
Поени од реакции
9
Претседателот изјави дека нема да има продажби и ги обнови договорите со клучните играчи на тимот, но воедно најави и засилувања така да ке има одлична борба в година
Ај честито темава и дај боже догодина и тимот да биде исто така конкурентен и за Лига на шампиони (сомнителни ми се реал и ман сити дека пола тим ке го купат) :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Младиот Гоце ви игра редовно во прв тим?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Секоја чест за Борусија. Вчера им одржаа фудбалска лекција на Баерн. Сосема заслужено оваа сезона ќе ја освојат титулата, моментално се во најдобрите екипи во Европа.

п.с: Голема штета што им се повреди Кагава, најдобар беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom