Фан Клуб: Барселона

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Barcelona midfielder Jonathan dos Santos (24) reached a personal agreement with Villarreal. Clubs will today meet to close the deal. [fox]

Фала курцу.

П.С.

The agent of Fiorentina right wing player Juan Cuadrado (26) will be in Barcelona for talks today. [sky]

Колку е точно ова второто незнам... гледам дека Фиорентина му бараат некоја огромна сума што мислам дека нема шанси да ја платат нашите. Ако се исценкаат во нивни стил мислам и дека би можеле да го гледаме на Кампот наредната сезона. Само незнам на која позиција би играл.

И за крај,

Еве го линкот, има проблем со сликата не ја прикажува овде
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ако Суарез е баниран од стадион следните 4 месеца... како планираат да го презентираат?
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
А зошто мора да го презентираат?
 
B

Beck's

Гостин
Ќе бараат дозвола од ФИФА за презентација[DOUBLEPOST=1404939465][/DOUBLEPOST]Џонатан Дос Сантос 5 години во Виљареал. 1.5 мил трансфер+0.5 мил ако изборат излез во ЛШ. Исто така ќе следи процент за Барса доколку Виљареал го продаде во некој друг тим играчот
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.063
Поени од реакции
6.674
ако одиме по игрите во последната сезона,како и на светското - сега е моментот да се продаде Санчез зошто сумата добиена за Санчез е далеку попрофитабилна отколку сумата за Педро кој служи за носење топки барем последните 6 месеци.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Речиси сите фудбалери подобро играат на светско одколку во клубот. Не ми се верува дека ова ќе го кажам ама колку јака игра на Маскерано за Аргентина :cuc:
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Мора управава некако да ги притисне Фифа за казнава на Суарез. Бетер од педро ќе биде кога ќе се врати. Без тренинг со тим, и без играње 4 месеци тапа е... Кој ќе ни биде напад до Ноември, ни нејмар може ќе биде уште потапа.[DOUBLEPOST=1404948089][/DOUBLEPOST]Мора управава некако да ги притисне Фифа за казнава на Суарез. Бетер од педро ќе биде кога ќе се врати. Без тренинг со тим, и без играње 4 месеци тапа е... Кој ќе ни биде напад до Ноември, ни нејмар може ќе биде уште потапа.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Јас за Маскерано од секогаш сум имал неизмерна почит. Во ниту еден момент не се штеди, прави грешки но игра со срце човекот, и за Аргентина, и за Ливерпул и кај нас.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Маскерано заслужува да биде во прв тим , а Пике/Бартра да биде негов партнер во одбрана.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Buskets ke se potrudi malku poveke pokraj vakov Maskerano za u prv tim.
Inace pak iskoci deka Messi se shtedel za Svetskovo, kje si igra finale.
 
P

pepito*

Гостин
Кога ќе ми текни само дека сум се расправал овде за тоа дали бил подобар од Сонг ми се плачи.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Сеуште не можам да се помирам со фактот дека Санчез си отиде :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom