Фан Клуб: Барселона

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Емери го користеше во ротациите со Банега , а за офанзивно во средина ако се врати Денис Суарез нема да има место за него .
Видал од друга страна не е класичен бек , значи може да игра крило. Сите позиции се пополнати според мене , освен некој напаѓач за замена како Ларсон порано .
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Инаку очекувано Бартамеу води пред Лапорта сега за сега ...

Sent from my SCH-I535 using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Монтоја кај нас а?
Што играч е, некој збор за него.. Пошто у сезона игра по 5 утакмици и нема шанси баш тие 5 утакмици да сум ги гледал а и да сум ги гледал сигурно нема да припазам како игра Монтоја. :D
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Монтоја кај нас а?
Што играч е, некој збор за него.. Пошто у сезона игра по 5 утакмици и нема шанси баш тие 5 утакмици да сум ги гледал а и да сум ги гледал сигурно нема да припазам како игра Монтоја. :D
иако повеќето овде можеби нема да се сложат со мене (често беше/е руган, исмејуван) јас сепак мислам дека е одличен фудбалер. дисциплиниран и фудбалски интелегентен. нормално и поткован е, знае да те сецне, да истрча, малку при завршницата не е конкретен и тоа му е најголемиот грев. луѓето по тоа го ценат. што е тотално погрешно. на екипа ко барселона ако од монтоја се очекува завршница и асистенции свршивме работа.

ми текнува сега на, ми се чини последната сезона со пеп, класико во гости. први 10-15 мин адриано добива црвен, кој тогаш играше како штопер бидејќи немаше кој од повреди. бускетс се врати штопер ако не се лажам, а монтоја влезе и го чуваше роналдо. роналдо не мрдна, до крај. буквално. ем со 10 играчи.
игра паметно, ладнокрвно и одговорно, скоро и да го немам видено во инцидент. чист играч. на терен е ко војник. си има задача и си ја тера.
 
Последно уредено:
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Кратко и јасно. Солиден играч, далеку од класа за да се наметне на прв тим на Барса, има прегледност, знае да даде точен пас, добар центаршут. Единствена мана кај него е недоволна физичка подготвеност, прво полувреме ќе се испука, ќе учествува при креирање напад, ќе се враќа, после 60та минута е мртов. Ова конкретно се деси против ПСЖ у гости тогаш мислам дека и последен пат играше прва, имаше многу ситуации каде што требаше да отвори и да створи вишок, а он трчаше само до пола и после тоа одеше буквално.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Монтоја кај нас а?
Што играч е, некој збор за него.. Пошто у сезона игра по 5 утакмици и нема шанси баш тие 5 утакмици да сум ги гледал а и да сум ги гледал сигурно нема да припазам како игра Монтоја. :D
Не е играч за тим како Барселона,ама во секој случај е подобар од тие шо ги има Интер во моментов.Мислам дека добро ќе му дојде на Интер,тука едноставно нема место за него.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ја од она што успеав да видам од клипчиња, ми делува како доста добар у одбрана. Инат играч, трча цело време напред назад, е сеа напред не е Дани Алвес ама пак солиден е.
Барем тренира и игра у Барса ако ништо друго. :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ништо посебно, трча како муа без глава по неговата страна. Немаше никаква самодоверба да одигра било што во напад односно на противничката половина па поради тоа само ја прима топката и ја додава одма на првиот играч што се наоѓа до него.

Ако е точно дека се продал било каде јас сум задоволен.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Арда Туран е средњакот на Бартомеу
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ова по твоја претпоставка или прочита некаде?
Според Мундо Депортиво е ова.
Иначе според Спорт, Енрике барал еден од Парехо, Ибора и тој младиот од Малага, не ми текнува името сега.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
За Арда се збореше дека сакал во ПЛ и бил во преговори со некој од клубовите од топ4.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Кај би играл Туран? Он ми е некако полушпиц или евентуално крило, за таков кај нас нема место...
Ај некој шо ги прател годинава Севиља нека каже нешто повеќе за Ибора...
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Добар е Арда за ротирање заедно со Денис Суарез , во натпревари каде Ракитиќ и Иниеста нема да играат. Лучо цела сезона ја помина со плански ротации . Посебно Иниеста го вадеше околу 70-та минута а влегуваше Чави , сега тоа ќе бидат Денис Суарез или Арда . Исто така и Ракитиќ го одмара некој натпревар па тука улетува Арда или Денис Суарез па и Серхи Роберто.
Тоа најмногу ми се допадна кај Луис Енрике што успеа сите да ги одржи во форма и да не бидат исфорсирани , освен Меси кој си знаеме дека не сака замена.
Ротации имаше и кај одбраната , сега има и поголем избор може комплетната одбрана да ја ротира , еден натпревар Дани-Пике-Маскерано-Алба , а друг Видал-Бартра-Вермален-Матје или пак други комбинации .
Во нападот нема многу простор за ротации , Педро влегува на местото на Нејмар/Суарез , можеби и Мунир ќе добива шанса или Сандро.
 
P

pepito*

Гостин
Арда Туран е играчиште што не ми се верува дека ќе сака да не игра до јануари, инаку за место, секогаш има место во тимот за такви играчи. Посебно што сега Чави си замина и ни треба некој на тие позиции во средина.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Работата е шо Арда не е класичен CM за кај нас, он е AMF, LMF/RMF, SS... Значи ако дојде кај нас би играл на крило, освен ако не мења Лучо со друга формација како на крајот кога игравме со МСН плус Педро, нешто како 4-4-2 или 4-2-3-1..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom