Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
На местото на Суарез да беше Педро , ако ништо друго барем 1-0 ќе водевме на полувреме.

Дупка е човекот , нема оправдано ни 2 евра од сите милиони фрлени на него. Во последните 2 утакмици 4 зицери му наместија сам со голманот , сите ги утна.
 
B

Beck's

Гостин
Abe ne e bas lesno da se vratis psiholski posle sluckata na svetskoto i toa vo sasvim nov klub bez igranje 4 meseci. Ke mu trgne, spasenie

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Публиката му го скандира името и покрај то шо е утка.. па ова ако не го мотивира да се подобри незнам шо
 
P

pepito*

Гостин
Не е утка, влегува во шанси, трча без престан и добро се координира со Лео и Нејмар, головите ќе дојдат.
 
B

Beck's

Гостин
Daj be neka im ostava nekoj faul na Nejmar ili Suarez. Koj i da bese od ovie poslednite ke pogodese sea na krajot

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Не е утка, влегува во шанси, трча без престан и добро се координира со Лео и Нејмар, головите ќе дојдат.
Па тоа е најжалното. Најтешкиот дел го прави без проблем , а завршницата ја заборавил во Ливерпул. Се надевам ќе дојдат и головите.


Него каков гол од пенал? Како што видов одбрани Облак. :D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Шклуп...

Мислеа дека цело време ќе прават прекршоци кои нема да ги свири судијата.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Кога е ова копиле од судија? Овој не е нормален. За приговори дава жолти за стартови не свири. Идиоти се цела федерација. Шпанциве ги имаат најнеписмените судии.

Ако Чоло не наметне пресинг форсира рагби. Каков одвратен тим се.
Го претепаа Суарез. Тврда беше оваа, изиграа бункер.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
Ме разочара Суарез, ич не е стабилен со топката прво тешко ја прима, а ако ја прими одма се лизга и пајџа, а и 10 зицери промаши последниве утакмици катастрофа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom