Фан Клуб: Барселона

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Ова ми е многу тажна изјава со оглед на тоа што ми е еден од фудбалските идоли и незаменлив играч, не само за Барса туку општо за фудбалот.

Xavi - "My body tells me I don't have much football left. It's harder to recover, I don't have the spark anymore to play every three days."
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ова ми е многу тажна изјава со оглед на тоа што ми е еден од фудбалските идоли и незаменлив играч, не само за Барса туку општо за фудбалот.

Xavi - "My body tells me I don't have much football left. It's harder to recover, I don't have the spark anymore to play every three days."
Ставив лајк не затоа што ми се допаѓа ова, туку затоа што човекот е искрен и затоа што си ја споделил изјавата овде со нас, како информација.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.003
Поени од реакции
36.004
Само не Сити или Арсенал , досадни сме со овие.

Јас лично го сакам Јуве , сакам против италијанска екипа.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Никако Јуве,како што играме топло ладно може да не избацат и плус тешко голови примаат.Ја сум за Шалке или Леверкузен да им дадеме едно 7-8 гола во двете утакмици:D.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Очекувам различен натпревар од минатата сезона...Првиот натпревар Сити беа ослабени..Годинава мислам Агуеро дека ќе игра...во одлична форма е, а и го совладаа Баерн на неверојатен начин.. Од друга страна ние го имаме Суарез кој знае како со англиски екипи (y) Има време до тогаш се надевам консолидирани и УИГРАНИ 11мина ќе влезат во овој двомеч...
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Како стои тимов со топло-ладно и променливи натпревари, ми делува дека Сити нема да се воопшто лесен противник. Ќе бидат многу мотивирани во желбата да ја поминат Барса. Од друга страна и Барса треба да се покаже со оглед на тоа што има улогата на фаворит во дуелов.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
igracite na city bea mnogu razocarani koga vidoa deka igraat so barsa
mnogu i ne trebe da bidat znaejci kako igra promenlivo barsa
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
My fellow Cules, ask not what Barcastuff can do for you, ask what you can do for Barcastuff.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom