Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Иниеста во нападите ќе се трансформира во крило дефинитивно , можда само ќе има малце подефанзивни задачи.
 
P

pepito*

Гостин
Ме интересира како ќе играат Бускетс и Маскерано заедно, АКО играат. Двајцата се меѓу најдобрите деструктивци во светот и можат да ја завршат работата и сами, а вака заедно ќе бидат ептен интересни за гледање. За против појаки екипи може да испаднат the real deal.
 
P

pepito*

Гостин
Пуштете Еуроспорт, губат младите во Јуниорската ЛШ од ПСЖ 1-0. 50 минута е.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037


Официјален состав сеуште нема, дали ова значи дека Чави стартува вечерва ?
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Има како нема.

Barça: Ter Stegen, Alves, Mascherano, Mathieu, Alba, Rakitic, Busquets, Iniesta, Pedro, Messi, Neymar.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
грешен потег што го стави Штеген на голот, му фалат натпревари..Уште на почетокот ми беше јасно кога купувавме дека е невозможно двајца одлични голмани да бидат на врвно ниво кога и да се најдат во стартниот состав..Едниот мора да потфрли..Е сега дискутабилно е колку е правилно Штеген да биде тој..со оглед на неговиот потенцијал
 
B

Beck's

Гостин
Gresen poteg bil da se stavi Stegen a potrebni mu bile natprevari, a kade mislis bi dobil natprevari ako ne u ligata i ls. Nemojte ko realovci odma so placenje, prv natprevar mu e, se slucuvaat greski. Ja Pedro ne go mozam tolku
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Тие натпревари комотно можеше да ги изигра и во Лигата, не веднаш да биде внесен во оган. Тоа може да се удри од глава. Инаку да, и јас се прашувам што стана со Педро...само сенка е на оној од најдобрите денови
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Го следев Алвес полувремево...очај и во одбрана и во напад. Незнам што ќе се прави со десната страна со оглед на забраната за трансфери. Го имаме Алвес во очајна форма, Рамче и изгубениот Даглас кому Барселона му била најголемото достигнување во кариерата...ДОСЕГА. Почеток е на сезоната ама не гледам константност. За Штеген да нема лош збор, голманиште е. Кога брани 2 пати месечно повеќе и не очекувам. Се надевав ќе биде прв голман затоа што има потенцијал да биде најдобар на свет, ама што е тука е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom