Фан Клуб: Атлетико Мадрид

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.454
Загарантирано место во ЛШ, така ?

...после денес да,Ателетико-Шалке 4-0,со среќа нека им е пласманот во Лига Шамапиони и за мене фала курцу бар еден тим да си имам таму годинава :):)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Sekoja cest na deckite. Mu pokazaa na svetot ne e samo Real edinstvenata svetla tocka od Madrid. Goooooooooolemo :bravo: do niv ... !!!* :wink:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
bravo bravo..gazenje
se gleame vo grupi mozebi...bas sakam da se stretnat Atletico-Fioretnina..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Знаев дека ќе победат и победија...Едноставно ѕверска екипа имаат....И мислам дека ќе и создаваат многу проблеми на Барса и Реал(мое мислење)...
П.С Агуеро е ѕвер еј,секој ден се крстам Ферги да го пребере во Јунајтед.:vozbud::vozbud:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
256
Поени од реакции
9
Само одбрана им фале али згршија сто го продадеа маниче светси играЧ
 
Член од
18 април 2008
Мислења
256
Поени од реакции
9
Мислам на играч за врска со дефанзивни особини кој им е..... Макси РОдригез Мислам дека е крило
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Да не те излажам ама мислам дека е Макси Родриегез....Да не те излажам...:)
П.С И Луис Гарсија најверојатано...:)
Крило:toe:
А Гарсија е таман
Инаку ова лето многу се засилија они го земаа одличниот голман Грегори Купе од Лион иако е стар(35 години) сепак е ѕвер,Синама Понгол одличен млад напаѓач играше за Рекреативо мислам а пред тоа за Ливерпул,Садик Адамс еден од најголемите фудбалски таленти(избран за еден од најдобрите 50 фудбалски таленти)мислам дека нема повеќе од 19 години,Хајтинга одличен одбрамбен играч дојде од Ајакс и мислам дека знаете какво шоу му приредија на прошталниот меч,Ујфалуши немам зборови за човеков....игра одбрана дојде од Фиорентина,Евер Банега еден од најголемите таленти игра како цм,дф има 18-9 години дојде од Валенсија предходно играше во Бока
За други не знам ама знам дека ќе газат се пред себе:toe:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
256
Поени од реакции
9
Крило:toe:
А Гарсија е таман
Инаку ова лето многу се засилија они го земаа одличниот голман Грегори Купе од Лион иако е стар(35 години) сепак е ѕвер,Синама Понгол одличен млад напаѓач играше за Рекреативо мислам а пред тоа за Ливерпул,Садик Адамс еден од најголемите фудбалски таленти(избран за еден од најдобрите 50 фудбалски таленти)мислам дека нема повеќе од 19 години,Хајтинга одличен одбрамбен играч дојде од Ајакс и мислам дека знаете какво шоу му приредија на прошталниот меч,Ујфалуши немам зборови за човеков....игра одбрана дојде од Фиорентина.
За други не знам ама знам дека ќе газат се пред себе:toe:

Страсен тим имаат, но и тотенхем имааат грозни играчи но нисто
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Страсен тим имаат, но и тотенхем имааат грозни играчи но нисто
Абе друго е кај нив татарот ја ебе работата и немаат некој играч од среден ред со дефанзивни задачи а и овие у одбрана ги имаат Антонио Лопез,Сеитаридис(маме му ебам грчко),Перниа,Хајтинга,Ујфалуши не дека Тотенхем имат слаба одбрана а среден ред Раул Гарсија,Евер Банега,Тиаго Мота и може имаат уште некој ..... Атлетико имаат далеку поизбалансиран среден ред не како Тотенхем само напад форсираат
Него да ги тепаш Шалке 4-0 не е мала работа:tv:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Крило:toe:
А Гарсија е таман
Инаку ова лето многу се засилија они го земаа одличниот голман Грегори Купе од Лион иако е стар(35 години) сепак е ѕвер,Синама Понгол одличен млад напаѓач играше за Рекреативо мислам а пред тоа за Ливерпул,Садик Адамс еден од најголемите фудбалски таленти(избран за еден од најдобрите 50 фудбалски таленти)мислам дека нема повеќе од 19 години,Хајтинга одличен одбрамбен играч дојде од Ајакс и мислам дека знаете какво шоу му приредија на прошталниот меч,Ујфалуши немам зборови за човеков....игра одбрана дојде од Фиорентина,Евер Банега еден од најголемите таленти игра како цм,дф има 18-9 години дојде од Валенсија предходно играше во Бока
За други не знам ама знам дека ќе газат се пред себе:toe:
А и онака имаат добар тим....Диего Форлан одличен шпиц,ден денес ми е жал што Јунајтед го продаде,исто како и за Роси тоа се двете најголеми грешки на Ферги според мене....Сега да продолжам:),Диего Форлан-Агуеро:vozbud::vozbud:,Макси...Супер тим имаат:helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom