Фан Клуб: Арсенал

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://www.skysports.com/story/0,19528,12876_6962060,00.html
Очигледно е, почна трансфер периодот и кај нас!
Ако дојде, што да кажам, честито, и можеби повторно некој трофеј за младинците или можда евентуално резервите ;)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер тврди дека клубот може да загуби еден од своите најдобри играчи, Самир Насри. Преговорите достигнаа "мртва точка" бидејќи Насри бара повеќе пари од тоа што клубот му го нуди во моментов.

Медиумите сметаат дека на Насри му се нуди нов петгодишен договор од 90 илјади фунти неделно, со што францускиот играч од средниот ред би заработувал 4,6 милиони фунти годишно. Сепак Насри сака да биде во рангот со Цеск Фабрегас кој неделно заработува 110 илјади фунти.

Арсенал би можел да го задржи во своите редови до истекот на договорот, но така следната сезона би заминал како слободен играч.

"Не постигнавме финансиски договор со Насри. Сеуште сме во преговори но немаме постигнато договор. Единствено сме сигурни дека нема да го продадеме во Јунајтед" изјави Венгер.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Од вакви играчи како Насри ми е преку глава изиграл една добра полусезона и сака да зема плата колку Фабрегас кој игра од 17 години во арсенал ако не сака нов договор нека крше глава, ашли јанг и решен проблем, инаку кој тандем ќе биде во иднина Рамзи, Вилшер...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://www.skysports.com/story/0,19528,12876_6961750,00.html
Феенорд заинтересирани за останување на Мијачи уште една сезона на позајмница во нивниот состав.
Мислам дека и многу паметен потег, кај нас ќе игра во куповите само, а ваму ќе игра цело време прв тим... на 19 години со негово искуство (2 сезони прв тим прва лига Холандија) ќе може да растура!!!

Во однос со трансфери на средината, играчи кои би можеле за ефтини пари да ги земеме а имаат премиерлигашко искуство...
http://www.skysports.com/story/0,19528,12876_6961535,00.html

И само штом ја прочитав најубавата вест за сите на Фан-Клубов...
Bendtner Will Go For Around £12m
Ова доаѓа од неговиот татко, и како наводно и повисока била цената но паднала поради малиод удел во играта на Арсенал оваа сезона.. .. ... Пријатно момче, фала за се што ни понуди, за сите пофалби што си ги изнакажа во овој период, и среќен пат :]
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
http://www.skysports.com/story/0,19528,12876_6961750,00.html
Феенорд заинтересирани за останување на Мијачи уште една сезона на позајмница во нивниот состав.
Мислам дека и многу паметен потег, кај нас ќе игра во куповите само, а ваму ќе игра цело време прв тим... на 19 години со негово искуство (2 сезони прв тим прва лига Холандија) ќе може да растура!!!

Во однос со трансфери на средината, играчи кои би можеле за ефтини пари да ги земеме а имаат премиерлигашко искуство...
http://www.skysports.com/story/0,19528,12876_6961535,00.html

И само штом ја прочитав најубавата вест за сите на Фан-Клубов...
Bendtner Will Go For Around £12m
Ова доаѓа од неговиот татко, и како наводно и повисока била цената но паднала поради малиод удел во играта на Арсенал оваа сезона.. .. ... Пријатно момче, фала за се што ни понуди, за сите пофалби што си ги изнакажа во овој период, и среќен пат :]
За првото, уште подобро така да биде. Добро ќе му дојде искуство плус кое ќе му биде од голема потреба.

За вториот линк, веќе многу пати кажано (дека сме шкрти на трансфер план), али мене искрено многу ми се свиѓа идеата, играчи со искуство, знаење и квалитет. Може не се од типот на некој супер ѕвезди, али сметам дека баш вакви играчи му фалат на Арсенал. Не зборам за нивните позиции, дали ги имаме, ги немаме.. конкретно, ваков трансфер би бил научна-фантастика за мене.

И за на крај, мислам дека ќе нема човек, што ќе нема насмевка кога ќе прочита и официјално :)
 
D

D_NazGUL

Гостин
Arsenal, Spurs and Manchester City target cut-price Real Madrid striker Higuain

шо сеа не го даваат Бензема па удри по другиот? Ова се повеќе ми наликува само на фарбање од страна на А.В., колку да не замае нас навивачите (еве зашто мислам така), а у позадина си купува млади играчи (веќе тројца купи а четвртиот е на пат). Ќе одел сеа фраерот за Јужна Америка да провери шо има по тоа фавелите за џаба да се купи.
Него ме разочара комплетно Насри. Навистина иако имаше и добри и лоши моменти сезонава, некако детево ми срасна за срце, али после ова понашање - РАУС! (под итно да го тргнат од страната на Арсенал на Википедија)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Де тоа што зборите за Насри,дајте извор,да прочитаме дали навистина се занесува(во што сум потполно сигурен) али корпус-деликти сакам,е. :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
^ логично е брат Насри да бара покачување на плата кога типот САМ сезонава ве донесе таму кај што сте ....

И зашто да не му се даде покачување кога Фабрегас (што реално гледано е КАМЕН цела сезона ако не и више - Голот од Барса го примивте ради неговиот ексес со пета на 25метри од гол на пример) итн итн ...

Голем .!. ако играл Фабрегас од 17год за Арсенал .....

Поз
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
^ логично е брат Насри да бара покачување на плата кога типот САМ сезонава ве донесе таму кај што сте ....

И зашто да не му се даде покачување кога Фабрегас (што реално гледано е КАМЕН цела сезона ако не и више - Голот од Барса го примивте ради неговиот ексес со пета на 25метри од гол на пример) итн итн ...

Голем .!. ако играл Фабрегас од 17год за Арсенал .....

Поз
Не си компетентен да зборуваш за колку е јак Насри и да правиш споредба со Цеск,кога најверојатно си гледал 4-5 натпревари на Арсенал сезонава.
Насри играше добро до Јануари,после му опадна формата.Цеск сеуште е за класа подобар од Насри,така да за играње на високо и очекувано ниво 4 месеци во 3 години не се заслужува покачување на плата.
Јас мислам дека овој проблем ќе се реши со некои си бонуси,да кажеме над 10 гола и 10 асистенции во една сезона да добие некој милион плус.:)))
Реално повеќе од 90К и не заслужува,можда Венгер до 95 К ќе попушти,но за повеќе тешко..:))
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Зошто ова секогаш нам ни се случува? Значи според мене не треба ништо да се продава, доволно е само едно засилување во одбрана и може средина. Ако го задржиме овој состав за наредна година и плус уште некоја ѕверка да дојде е тогаш ќе биде друга приказна во премиер лигата! :)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Фабрегас колку и да мислите дека изиграл лошо сте грешка тој си ја вршеше и оваа сезона неговата работа 17 асистенции и многу повреди...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Не си компетентен да зборуваш за колку е јак Насри и да правиш споредба со Цеск,кога најверојатно си гледал 4-5 натпревари на Арсенал сезонава.
Насри играше добро до Јануари,после му опадна формата.Цеск сеуште е за класа подобар од Насри,така да за играње на високо и очекувано ниво 4 месеци во 3 години не се заслужува покачување на плата.
Јас мислам дека овој проблем ќе се реши со некои си бонуси,да кажеме над 10 гола и 10 асистенции во една сезона да добие некој милион плус.:)))
Реално повеќе од 90К и не заслужува,можда Венгер до 95 К ќе попушти,но за повеќе тешко..:))
Може и да не ни се допаѓа, но е во право.. И јас да сум, на негово место, ќе сакам да земам исто плата колку Фабрегас, зошто да не ? Но, не верувам дека Насри ќе си замине... Убеден сум дека останува кај нас, туку за Цеск е нешто многу тивко... Дури и чудно за Барселона
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Може и да не ни се допаѓа, но е во право.. И јас да сум, на негово место, ќе сакам да земам исто плата колку Фабрегас, зошто да не ? Но, не верувам дека Насри ќе си замине... Убеден сум дека останува кај нас, туку за Цеск е нешто многу тивко... Дури и чудно за Барселона
Нема споредба никаква помеѓу Насри и Фабрегас. Тоа што Фабрегас го има направено за Арсенал, Насри сеуште го нема. Тоа што Насри изиграл една добра сезона, незначи дека и следната ќе ја изигра. Фабрегас е од детство во овој тим, играл и го носел тимот на свој грб повеќе од една сезона. Да, Насри изигра одлично сезонава, но тоа што он го бара и неговата реакција после негативниот одговор, е само поголем доказ колку Насри заслужува да има толкава плата.

Да сумирам, ич нека не ни игра, Јас да сум во таа управа, ако е вистина после се ова што кажал, никогаш не би му ја покачил платата на толкав износ.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
^ логично е брат Насри да бара покачување на плата кога типот САМ сезонава ве донесе таму кај што сте ....

И зашто да не му се даде покачување кога Фабрегас (што реално гледано е КАМЕН цела сезона ако не и више - Голот од Барса го примивте ради неговиот ексес со пета на 25метри од гол на пример) итн итн ...

Голем .!. ако играл Фабрегас од 17год за Арсенал .....

Поз
Веќе ти одговорија ама ајде и јас да додадам.
Прво не си компетентен како што и јас не сум компетентен да зборам за Милан дали треба да се задржи Касано или не на пример.
Второ Насри играше добро само до Јануари, значи една полусезона. Втората сезона РВП даде 20+ голови, дали треба он да бара сеа 150 000?
Зашто Вилшир не бара покачување кога за мене (а и за сите што навивачи што гласаа на официјалниот сајт) токму Вилшир беше нашиот најдобар играч сезонава да не искочеше тој, т.е. да останевме со Денилсон на таа позиција ние ќе завршевме и зад Тотенхем.?
Многу работи треба да се земат во предвид а една од тие е дека со 4 добри месеци неможеш да бараш плата поголема од 2-3ца што реално за мене повеќе вредат во тимот и изедначување со веројатно најдобриот фудбалер на Арсенал (освен годинава каде беше утепан од повреди)
Трето, Насри во неколку наврати докажа дека неможе да го замени Фабрегас т.е. не е константен на таа плејмејкерска позиција на која што он и сака да игра, а искрено воопшто не сакам да го гледам него како крило туку сакам право крило на тоа место.Едино добро е што може да игра на повеќе позиции.
Четврто, јасно е дека Насри сака да си оди, не го сака Арсенал пошто да го сакаше немаше да се ценка за плата како Фабрегас. Ниту еден играч никогаш не бил над тимот, кога Венгер продаде такви легенди какви што имавме тогаш не очекувај дека ќе потпадне под притисокот на еден копук.
И петто, треба мнооооогу фурни леб да јаде за да зема плата колку Фабрегас или пак поголема од Ван Перси.

Вакви муфљузи не ни требаат во тим, повеќе го ценам Ебуе од Насри. Значи што се однесува до мене Насри АУТ!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom