Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.307
Поени од реакции
12.677
одиме понатаму, али многу лошо изигравме, јбг немаме искуство
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.062
Поени од реакции
12.953
Уфф во делириум сум уште, после 14 години пласман во четврт финале, цела вечност е тоа... Малку ме потсеќа моментов како кога го освоивме првиот Фа куп после 9 години суша, и тогаш со пресврт, неубедливо... Да кажам неколку работи дур не ги заборавам, бидејќи денес е се простено, Раја ги спасува сите.

- Браво за Раја, ги затна муцките на сите. Ми се допадна тактиката сите пенали што ги форсираше да ги брани на иста страна. Ги прочита ко книга. И целиот натпревар доста добро го одигра, интервенциите не беа многу на број, ама беа солидни. Патем се има и подобрено во собирање топката во скок во воздух после корнери, не знам дали приметува некој.
- Зинченко беше очаен, како навивач да имавме ставено да игра, не личеше на професионален фудбалер, тек на самиот крај на еден не му дозволи да го помине и тоа му беше еден единствен добар потег, се друго усра.
- Сака беше криминално лош, не постоеше. 80% сме помалку опасни во нападот кога Сака е ваков ко денес, среќа Одегард беше одличен.
- Одегард како бркаше секоја топка до последен здив, па пасот за голот, каква аура со навивачите, лидериште на тимот....
- Тие двете шанси на Жезус и на Одегард после одбиената на Сака беа шанси што мораше да се погодоци, барем една од нив, можеа скапо да не чинат.

Сега мора присебни, фул фокус, нема лесни - тешки противници, сите се тешки, секој натпревар треба до крај да се одигра како да е последен, секој да даде 100% од тимот, па што биде нека биде. Јас досега сум задоволен како се одвива сезонава, на старт бевме сите скептични, имаше коментари дека е промашен трансфер рокот со донесување голман, а не напаѓач, но 2/3 од сезоната досега беа солидни, останува завршната 1/3 да не ја усереме!
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
On the other hand, немаше да има потреба од пенали ако некој не направеше кикс во последната минута од првиот натпревар :)

Како и да е, Раја одлично ја одигра пенал серијата. Ако не поминеа денес ќе беше скроз паднат моралот за следниот лигашки меч.

Сака го скршија од ќотек изминативе 5 месеци, денес го почна натпреварот со судир во двајца и си зема данок тоа. После Сити редно е да одмори малку.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.047
Поени од реакции
2.091
Многу е битно што имаше поддршка од клубот кога почна да ги чисти играчите.
Исто така никој не спомнува од денешен аспект колку бил во право со нефорсирањето на Салиба додека беше на позајмица во Франција.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Мартинели?
Истово сакав и јас да го пишам ама си викам ај сеа да не се крева дискусија за нешто што е негативно кога може да се зборува за позитивното што се деси синоќа. Инаку Мартинели 99% крив за тој гол, 1% иде на Раја или пак на тој што беше во блок на шутот. Или овие 1% нека идат на тоа дека Галено нема да погоди таков гол уште еден у цела кариера, просто легна и требаше да биде. Вака се гради менталитет и самодоверба секако. Истиот Галено вчера се подмочка на пеналот и утна :)
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
Мартинели?
Што знам, не прими Мартинели гол од 25 метри :)
Реков, секоја чест за одбранетите пенали синоќа. Тоа што ми пречи е што се воспева ко херој, а всушност го измрцвари цел тим до пенали да стигне. Битно Порто падна :)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Што знам, не прими Мартинели гол од 25 метри :)
Реков, секоја чест за одбранетите пенали синоќа. Тоа што ми пречи е што се воспева ко херој, а всушност го измрцвари цел тим до пенали да стигне. Битно Порто падна :)
Брале дај бе не заебаај хахахаха
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Баерн а ?
Боље они него ли Атлетико, слушај те ми го зборот

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Баерн а ?
Боље они него ли Атлетико, слушај те ми го зборот

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Па ја би да сме од на Атлетико страната. Баерн, Реал и Сити се најтешките, нека не ве лаже форма, нема да биде ни малце лесна утакмица. Мораме многу јако да влеземе на првата утакмица, они без фанови ќе бидат, банирани се.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Па ја би да сме од на Атлетико страната. Баерн, Реал и Сити се најтешките, нека не ве лаже форма, нема да биде ни малце лесна утакмица. Мораме многу јако да влеземе на првата утакмица, они без фанови ќе бидат, банирани се.
Не ни лежат затворени тимови. Се виде и со Порто, се гледа и во ПЛ така што играат. Игравме и со Атлетико во ЛЕ пред некоја година, ги издоминиравме максимум, ама не можевме гол да им дадеме.
Сме играле и со Баерн, ама не сме веќе истите од порано, што служевме како топовско месо, а богами не се ни они истите .

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.925
Поени од реакции
9.531
Баерн беше единствена екипа шо не ја сакав во ждреб и ете ги нив. Лош ждреб како и да го вртиш сепак за мене примарна е ПЛ да се освои ова е бонус и ако биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom