Фан Клуб: Арсенал

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
40 милиони фунти не вреди дечкото, никој неможе да ме убеди поинаку и да сум го гледал.[DOUBLEPOST=1469534474][/DOUBLEPOST]30 милиони го земавме Санчез, 40 милиони Озил
Ако не се лажам збориш за фунти, за Лаказет се понудени 28м £. Ако вијналдум кошта 30 милиони Лаказет не 40, 100 треба да кошта. И за тие 10 милиони мање више што мислиш дека не треба да се дадат ќе си останеме со јапонецот и Лаказет во друг тим, потенцијално и конкурент.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Да ама со таа разлика шо двајцата беа вишок во тимот кај шо играја.
Тотално разбирам, ама пак тоа не го оправдува износот што Лион го бара за Лаказет. Нивно е да кажат и 60 милиони ако сакаат, ако се најде некој глуп ќе плати :)

Ако не се лажам збориш за фунти, за Лаказет се понудени 28м £. Ако вијналдум кошта 30 милиони Лаказет не 40, 100 треба да кошта. И за тие 10 милиони мање више што мислиш дека не треба да се дадат ќе си останеме со јапонецот и Лаказет во друг тим, потенцијално и конкурент.
Да фунти, 28 сме понудиле не одбиле. Под 40 нема да го дадат. ни Вијналдум не кошта 30 ама поради тоа што Ливерпул е глуп со преплаќање на играчи секоја сезона се бори за титула. По твојава логика, ако Керол вреди 35, Лаказет вреди 350 :D

И да не се сфатиме погрешно, Лаказет е ок играч само не ми се свиѓа цената што сакаат да ја добијат за него, и ако ги фукнеме тие пари за еден играч рачунајте дека е крај на трансфер пазарот за нас.

A demek vashi pari licno davate ili kako? Bravooooo beeeee[DOUBLEPOST=1469534999][/DOUBLEPOST]A demek vashi pari licno davate ili kako? Bravooooo beeeee
Не, ама ако мислиш дека можеме да дадеме 150 милиони за транфсери во еден период се лажеш. Не сме толку моќни како Јунајтед
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мора ја сум да се плати и повеќе од што треба, доста е веќе!
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Тотално разбирам, ама пак тоа не го оправдува износот што Лион го бара за Лаказет. Нивно е да кажат и 60 милиони ако сакаат, ако се најде некој глуп ќе плати :)



Да фунти, 28 сме понудиле не одбиле. Под 40 нема да го дадат. ни Вијналдум не кошта 30 ама поради тоа што Ливерпул е глуп со преплаќање на играчи секоја сезона се бори за титула. По твојава логика, ако Керол вреди 35, Лаказет вреди 350 :D

И да не се сфатиме погрешно, Лаказет е ок играч само не ми се свиѓа цената што сакаат да ја добијат за него, и ако ги фукнеме тие пари за еден играч рачунајте дека е крај на трансфер пазарот за нас.



Не, ама ако мислиш дека можеме да дадеме 150 милиони за транфсери во еден период се лажеш. Не сме толку моќни како Јунајтед
Ама Топче тоа ти е, и Санчез и Озил како избркани си отидоа и дека тимот сакаше да се реши од нив ги даде по денешниов пазар за нереална цена. Ако сакаш играч што уште е актуелен во тимот ќе си платиш колку што си бараат. Секаде ти е така, и во шопинг идеш на попуст нели, освен ако не сакаш најново најмодерно? Е на арсенал му треба ова второво за успех да постигне. Ама ако правиме паралела арсенал е богато чиче со јахта што уште се стиска и не сака да купи ако не е на попуст нешто, епа дури така Венгер размишља старомодно ќе си носиме јапонци и ќе си тапкаме секоја сезона на 3 или 4то место. А дека арсенал не може да даде 150 милиони мало морген, а и да дадат 50 за Лаказет пак немаме ни 100ка овој период заедно.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Тотално разбирам, ма пак тоа не го оправдува износот што Лион го бара за Лаказет. Нивно е да кажат и 60 милиони ако сакаат, ако се најде некој глуп ќе плати :)

Nie I da sme mokjnI vie kje se zagrizhete povekje od presidentot. Kur me boli ako Pogba e 120 milki. Ako znajs deka kje ti donese kvalitet kje platish, a ne da go vrakjash facking FlaminI na pozajmica. Ako ne, bidi si 4ti I neka ne ja pocnuva sezonata vo PL voopshto.


Да фунти, 28 сме понудиле не одбиле. Под 40 нема да го дадат. ни Вијналдум не кошта 30 ама поради тоа што Ливерпул е глуп со преплаќање на играчи секоја сезона се бори за титула. По твојава логика, ако Керол вреди 35, Лаказет вреди 350 :D

И да не се сфатиме погрешно, Лаказет е ок играч само не ми се свиѓа цената што сакаат да ја добијат за него, и ако ги фукнеме тие пари за еден играч рачунајте дека е крај на трансфер пазарот за нас.



Не, ама ако мислиш дека можеме да дадеме 150 милиони за транфсери во еден период се лажеш. Не сме толку моќни како Јунајтед
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Нека се земе било што, ги пумпаат цениве клубовиве , не се нормални, не би се пожалил ако дојде Једер.
Ако може уште еден дефанзивец да се земе и едно крилце ќе биде топ. Али дај прво напаѓач да земеме.....
 
T

Todd Solondz

Гостин
Dokolku stvarno e ogranicen budzetot ja bi da go kupat jegerot i da odat ol in za mahrez.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.300
Поени од реакции
12.664
Не заебавајте, Челзи за Батчуаи фрли 40м фунти, кои имаше послаба сезона и од Бен Једер и од Лаказет.Вест Хем за лаказет имале понуда од 35м фунти , а ние нудиме 28м, како да не ја одбијат???

Имаме над 200м буџет за трансфери, два летни трансфер рокови ништо не купуваме, класа напаѓачи моментално нема на пазарот, а нас очајно ни треба еден.Се од ова го знаат останатите тимови и нормално е дека ќе треба да преплатиме за да доведеме некој.

Бен Једер > Лакзет:pos:

лупни им 95м на Лион, земи им ги Лаказет и Фекир и свиркај си.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Тотално разбирам, ама пак тоа не го оправдува износот што Лион го бара за Лаказет. Нивно е да кажат и 60 милиони ако сакаат, ако се најде некој глуп ќе плати :)



Да фунти, 28 сме понудиле не одбиле. Под 40 нема да го дадат. ни Вијналдум не кошта 30 ама поради тоа што Ливерпул е глуп со преплаќање на играчи секоја сезона се бори за титула. По твојава логика, ако Керол вреди 35, Лаказет вреди 350 :D

И да не се сфатиме погрешно, Лаказет е ок играч само не ми се свиѓа цената што сакаат да ја добијат за него, и ако ги фукнеме тие пари за еден играч рачунајте дека е крај на трансфер пазарот за нас.



Не, ама ако мислиш дека можеме да дадеме 150 милиони за транфсери во еден период се лажеш. Не сме толку моќни како Јунајтед
Mnogu dobra poenta. Lesno e da se lupnat 60 milioni za Lakazet aj najdi posle kvaliteten defanzivec za kilo semki. Protiv pul bekovi ke ni igraat Gabriel i Chambers, se spekulira deka Mertesaker ke e aut 5 meseci itamu morame da se pojacame.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Нека се земе било што, ги пумпаат цениве клубовиве , не се нормални, не би се пожалил ако дојде Једер.
Ако може уште еден дефанзивец да се земе и едно крилце ќе биде топ. Али дај прво напаѓач да земеме.....
Шо јапанецот не е било што ?

Поентата е шо не ни треба било што, туку ни треба квалитетен играч. За било што уопште и не треба да купуваме, дај ќе играме некој од академија еве Акпом нека игра, бар помило ќе ми биде он да ме нервира него некое шупаче од Јапонија или од пичку си материну.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Шо јапанецот не е било што ?

Поентата е шо не ни треба било што, туку ни треба квалитетен играч. За било што уопште и не треба да купуваме, дај ќе играме некој од академија еве Акпом нека игра, бар помило ќе ми биде он да ме нервира него некое шупаче од Јапонија или од пичку си материну.
Ni fali krilo napadjac i defanzivec. Ako preplatime za napadjac najverojatno ke ostaneme bez krilo i so bilo sto vo defanzivata. Nemame finansiska moc za da kupime kvalitet na site pozicii. Mislam deka toa mu bese poentata na Topce. Stariot saka da se iscenka za da donese sto povece kvalitet.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Не заебавајте, Челзи за Батчуаи фрли 40м фунти, кои имаше послаба сезона и од Бен Једер и од Лаказет.Вест Хем за лаказет имале понуда од 35м фунти , а ние нудиме 28м, како да не ја одбијат???

Имаме над 200м буџет за трансфери, два летни трансфер рокови ништо не купуваме, класа напаѓачи моментално нема на пазарот, а нас очајно ни треба еден.Се од ова го знаат останатите тимови и нормално е дека ќе треба да преплатиме за да доведеме некој.

Бен Једер > Лакзет:pos:

лупни им 95м на Лион, земи им ги Лаказет и Фекир и свиркај си.
Kako be brat nema klasa napagaci ? Ima, ako im ja ponudis otkupnata klauzula. Ne me jebi i dosta so tie opravduvanja, nemalo klasa. Ima. 96 milki za Higuain i eve ti klasa. Juve si ja naredi. Ima klasa, ama nie sme zastanati vo 99ta so mozokot na Wenger. I igrata, i rezultatite i transferite se dokaz za toa.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Абе ако, имајте си вие планови, и ја сакам да купиме ворлдклас на секоја позиција ама нема, реалноста е друга.

Ако не шиткаме никој мислете си дека ќе потрошиме повеќе од 70-80 милиони летово, толку ни е долга чергата.
Ако можеме да ги шитнеме Волкот, Дебуши, Гибс па да прибереме од такви трансфери пари тогаш е друг муабетот.

Читнете ги малце финансиските извештаи и кај одат парите.
Јунајтед е на сосема друго ниво од нас финансиски.

Него Венгер ќе си оди за година дена, кој и да дојде нов пак нема да троши колку што очекувате пошто нема да има толку на располагање и пак ќе биде Венгер крив?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
А чекај нели лани имавме околу 100 милиони за трошење, а вкупно потрошивме колку 20 ?
Оваа година имаме 70-80 милиони за трошење.
Кај испариле тие 70-80 милиони од лани ?

Јасно дека не сме финансиски моќни како Јунајтед, не можеме пример за еден играч да фрламе 120-30 милиони фунти, ама па и никој не го очекува тоа од Арсенал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom