Фан Клуб: Арсенал

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Значи сума сумаρум на тимсκа игρа добρи беа сите ама чњмбо загуби неκолκу топκи што можеа на κρај да бидат фатални за нас санчез е ѕвеρотиња само да се задоволи сезонава без тρофеј Жиρу е ѕвеρ со глава и гρадење белеρин му тρеба уште игρа и исκуство за да κонκутиρа за пρв тим Велбеκ нема финиш тоа и го очеκував од него ај можеби за наρедна сезона͵ дебуши е за мене мотм а сум го пρател и лани во њуκастл и фρанција за десен беκ е ѕвеρотиња да се надовρзам наκρај за венгеρ ин или аут денесκа сκандиρаа и пееа песни за него Wenger in all the way зш полошо од утд κе не снајде аκо замине тој и κлоп нејчам ни да помислам на тоа се глеа што пρави бвб во бундес не може да сонува тој да го води Аρсенал COYG hope dies at the end I believe in miracles!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ramsey few weeks, Koscielny few weeks. Ми мириса на по 4 недели, за двата.
Boxing Day без клучни фудбалери. Да се молиме да немаме дебакл.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.048
Поени од реакции
7.082
Одлично изигравме,ми се допадна тактичката поставеност во последните два натпревари па и натпреварот со Саутемптон. Мислам дека конечно почна да го игра модерниот фудбал Венгер само што повредите го попречуваат за подобри успеси. Бевме очобол претходните месеци,сега конечно гледаме добар фудбал. Ќе има надеж во стариот ако успее да се постави добро тактички и против Ливерпул следната недела и да им врати за поразот од 5-1.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
http://www.arsenal.com/news/news-archive/20141212/ladies-sign-jemma-rose
Добри џенцки земале во женскиот тим :love:

Ливерпул не се баш во најдобра форма и мора да се искористи тоа ако сака Венгер да заврши во топ-4. Утре сакам да тепаат против јунајтед за да не мрдаат нагоре јунајтед, ама танка работа. После Ливерпул следат КПР и ВестХем и тука не смее да се киксне.

п.с. Алексис хипстер :ROFLMAO:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Абе и јунајтед не се во добра форма и други тимови не биле во форма пред утакмица со нас, па некако чудно успевале баш против нас да се издигнат и да ни ја скршат кичмата, се е завера против Венгер...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Абе и јунајтед не се во добра форма и други тимови не биле во форма пред утакмица со нас, па некако чудно успевале баш против нас да се издигнат и да ни ја скршат кичмата, се е завера против Венгер...
Демек па Арсенал беа во форма па да не беа очекувани такви киксови. И ние станавме непостојан тим и немаме некоја форма туку чат пат серија од 3 победи па после серија усерување.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Демек па Арсенал беа во форма па да не беа очекувани такви киксови. И ние станавме непостојан тим и немаме некоја форма туку чат пат серија од 3 победи па после серија усерување.
Баш така. Цело време нешто као праиме проценки за 10 од 10 и на крај најсмрдливите екипи ни зимаат 3 бода.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Баш така. Цело време нешто као праиме проценки за 10 од 10 и на крај најсмрдливите екипи ни зимаат 3 бода.
Јас па мислам дека на Ливерпул ќе му тргни следен викенд и ќе не победи пак. 3-1 овој пат. :D
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
@Makedonec_7 Леле дај те молам ти не зборувај за утакмици пред време.Кога ги предвидуваше наредните 10 пола и повеке не испаднаа како што треба.Се проба против манчестер да кажуваш лошо за да испадне добро и пак испадна лошо за нас.Што тастатура ке имаше жити се :несвест:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
@Makedonec_7 Леле дај те молам ти не зборувај за утакмици пред време.Кога ги предвидуваше наредните 10 пола и повеке не испаднаа како што треба.Се проба против манчестер да кажуваш лошо за да испадне добро и пак испадна лошо за нас.Што тастатура ке имаше жити се :несвест:
Hahahahahahha da ? Losho ispadna !? Ne pametam :)))) Aj ne pokje. Rekov inker da napram :)))))))Ama pogolem inker nema od mene
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.048
Поени од реакции
7.082
Ако не се победи Ливерпул од управа до менаџер се да се избрка.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако Венгер не успее да го тепа овој Ливерпул (па уште и ако му дадат стварно отказ на Роџерс има да биде гс преку глава во клубот), тогаш да се соберат сите потомци на Венгер и да се ништат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom