Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
За некој добар за некој лош потег, заминувањето на Адебајор воглавно може да се смета пресвртница на ерата на Арсенал.На поголем дел од навивачите веќе им стана досадно неговото присуство на терените.Чашата се прелеа онај момент кога изјави дека во фудбалот најважни биле парите и неговото "флертување" со Милан...

По мое мислење (иако не спаѓам во обожавателите на Аде), доколку си замине, Чамак не би бил достојна замена за него.Човекот има некоја чудна инспирација за погодок, честопати знае да одлучи натпревар-но и доста доста "комотен" и несериозен на одредени натпревари...

...честито нека ни е новава тема :)
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Јас ипак би го оставил Росицки да мирува оште :)
Роцицки бил спремен уште во мај, треба да почне да игра, барем 45 минути - да го скрши мразот. :)
Хаха само не ми е јасно зашто не го дава Силвестре?
Ама ако нека не иде Чамак , нека дојде Хунтелаар....17 милиони може ... 13+ 2 = 15( Арша)+2=17 (Хунти) да се качува границата на трансверите е добро:smir:
Агуеро ? Што е со овој играч? Нема шанса да иде....:nenene:
Изгледа го има Силвестер во плановите.

„Неговото непроценливо искуство во Премиер лигата е витално за ваков млад состав“. :icon_lol:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ај со среќа новава тена...

Инаку Адебајор ве напушта изгледа

Уште работната дозвола го дели Адебајор од Сити

Ќе најде Венгер соодветна замена за него, бидете сигурни. Има скроено план пред да ја прифати понудата.:smir:
Честито нова тема:smir:

Не знам што ќе прават Шити и со Адебајот, како реал се сторија, само напад купуваат, одбраната кашкавал:pos2:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Честито нова тема:smir:

Не знам што ќе прават Шити и со Адебајот, како реал се сторија, само напад купуваат, одбраната кашкавал:pos2:
По се изгледа многу се возвишени од поуката дека нападот е најдобра одбрана:pos2::pos2::pos2:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Роцицки бил спремен уште во мај, треба да почне да игра, барем 45 минути - да го скрши мразот. :)

Изгледа го има Силвестер во плановите.

„Неговото непроценливо искуство во Премиер лигата е витално за ваков млад состав“. :icon_lol:
Искуство има ама годините веќе не му се за во премиер лигата и не може да се натпреварува како некогаш што можел , и затоа прави чести киксови во одбраната ( позиција каде НЕ е дозволен никаков кикс) :smir:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
Ajde so srekaa novata tema.. so malo zadocnuvanje :) i daj bozee ova sezona so nekoi 4 trofei da ja zavrsime sezonata. :smir:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Официјално од Англија се огласија најновите вести во кои стои името на Емануел Адебајор и Манчестер Сити заедно со 23 милиони евра и 170 000 фунти неделна плата.
Манчестер Сити и официјално се договорија со Арсенал околу купувањето на напаѓачот од Того. Адебајор веќе ги поминал лекарските прегледи во Сити и за се да биде финализирано преостанува само уште ФА да му издаде дозвола за работа во Англија.
Сити ова лето веќе ги купија Герет Бери од Атон Вила, Роке Санта Круз од Блегбурн, Тевез од Манчестер Јунајтед а сега веќе и Адебајор од Арсенал. :toe:

извор:спорстко радио 90.3
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Официјално од Англија се огласија најновите вести во кои стои името на Емануел Адебајор и Манчестер Сити заедно со 23 милиони евра и 170 000 фунти неделна плата.
Манчестер Сити и официјално се договорија со Арсенал околу купувањето на напаѓачот од Того. Адебајор веќе ги поминал лекарските прегледи во Сити и за се да биде финализирано преостанува само уште ФА да му издаде дозвола за работа во Англија.
Сити ова лето веќе ги купија Герет Бери од Атон Вила, Роке Санта Круз од Блегбурн, Тевез од Манчестер Јунајтед а сега веќе и Адебајор од Арсенал. :toe:

извор:спорстко радио 90.3
Нека Му е со срека...на потег е Венгер хунтелар негова замена?...
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Ме интерсира нешто,колку го земавме Адебајор од монако(или метц беше)

Едит:најдов за 3 милиони ,а го продадовме за 23 :shok:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Го земавме од Монако , а токму така цената беше многу ниска незнаев дека само 3 биле али знам ниска , а замислете лани да го продадевме 40 милиони а?
40-3= 37 :pos2:
23-3=20 Опаа Венгер си знае као си работи , али нека го купи сега со овие пари Хунтелаар ... и да не му замеруваме
Секако Цана мора да го земеме... не смее да стивне разговорот за ДМ ... ако го изгубиме и него незнам :toe:
Ама сега има и пари и све ... верувам дека ќе не изненади Венгер со убави засилувања :smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Adebayor granted work permit for City move

Arsenal striker Emmanuel Adebayor has been granted a work permit for his move to Manchester City.

Adebayor passed a medical on Wednesday and now looks set to move to Eastlands after being given permission. The Togo striker, who has spent three-and-a-half seasons at Arsenal, is believed to be valued at £25m.
Извор4е
Машала добра пара земавте за Аде.Баш ме интересира што ќе купи Венгер.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Нека Му е со срека...на потег е Венгер хунтелар негова замена?...
Море аир да не види во сити, само на клупа да дреме да даде господ , по 2 мин на утакмица да влегува све да му е*ам јас негово.Циган гаден ај тоа што сакаше поголема плата ајде али што јадеше гомна дека арсенал му е омилен тим , и ако заминува ке одел само во милан а после десед дена иде во Шити (ривал од премиер лига).Такви играчи никогаш нема да бидат запамтени а и не заслужуваат.Затоа немој да му посакуваш среќа на ПРЕДАВНИКОТ едноставно не го заслужува тоа.

п.с.Честито нова тема , се надевам дека ке ни донесе многу радости и титули.:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Море аир да не види во сити, само на клупа да дреме да даде господ , по 2 мин на утакмица да влегува све да му е*ам јас негово.Циган гаден ај тоа што сакаше поголема плата ајде али што јадеше гомна дека арсенал му е омилен тим , и ако заминува ке одел само во милан а после десед дена иде во Шити (ривал од премиер лига).Такви играчи никогаш нема да бидат запамтени а и не заслужуваат.Затоа немој да му посакуваш среќа на ПРЕДАВНИКОТ едноставно не го заслужува тоа.

п.с.Честито нова тема , се надевам дека ке ни донесе многу радости и титули.:helou:
Друже парите го вртат светот, нема повеќе убавина во фудбалот, цените станаа нереални, лојалноста е на најниско можно ниво, се бакнуваат амблеми на 10 клубови без никакво двоумење, сите уште од мали навиваат за клубовите кои им даваат најмногу пари.........
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom