Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.154
Поени од реакции
16.519
Дибала 30тина минути ќе играл, Берна и тој,можно,е толку[DOUBLEPOST=1518951621][/DOUBLEPOST] IMG_20180218_115839.png

Сестра му на Маркизио за составот :pos:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.070
Поени од реакции
17.795
Повеќето играчи на клупата се неспремни за игра, дали воопшто дали за неколку минути. Ова е максимум што може да се извади денеска, иако ако Маркизио физички е спремен не сфаќам како Стураро може да игра пред него. Во секој случај е далеку покорисен Клаудио.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.154
Поени од реакции
16.519
Повеќето играчи на клупата се неспремни за игра, дали воопшто дали за неколку минути. Ова е максимум што може да се извади денеска, иако ако Маркизио физички е спремен не сфаќам како Стураро може да игра пред него. Во секој случај е далеку покорисен Клаудио.
Можи го чува за со Тотенхем...

Колку делува уморно средниот ред пособено Пјанич и непостоечкиот Кедира (ОК тој секогаш е уморен)...Дали мораше и Дрвото да се повреди денес...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.070
Поени од реакции
17.795
Коста, Бернардески, Сандро :cuc:

Ни газат левациве денеска. Не играме којзнае што, ама со овие ресурси тешко повеќе. Се гледа дека се изнервирани од нерешеното некни, мора да се победи денеска, Торино во првото полувреме речиси ништо не изигра.

Не ми изгледаше сериозно ова на Игуаин, се надевам дека нема да излезе нешто. Најмалку ни треба и тој да се повреди.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.154
Поени од реакции
16.519
Мн уморен е среднито ред. Пјанич кутриот трча и за него и за Кедира, Стураро уопште не е лош кога игра како деструктивец и мислам дека е единствен од среднито ред што беше добар и на ниво првото полувреме. Кедира дај брат пензионирај се те молам не невидлив туку непостоечки си, дедо ми на 78 години е физички поспремен од тебе барем 1 шпринт ќе удри пред инфаркт. Стураро би го играл со Пјанич и Маркизио додека е повреден Матуиди само со десктруктивни задачи.

Бернардески е животиња. Коста ни игра CF :pos:. Коста и Бернардески се одлични да се уигра Дибала уште со нив мислам дека ќе нема тим на кој нема да можиме да му дајме по некој гол во ЛШ и ќе сме непредвидлив и далеку различен тим само менаџерот наш то да го увиди и Матуиди да е здрав и жив со Пјанич и Маркизио. Ќе го видиме Дибаличот второто мислам дека и гол ќе дај..

--Коста--Дибала--Берна

Ова е страшно опасно...

Иначе лошо игравме до голот после подживнавме а овие не се излезени за фудбал туку за тепање и ми се бендисва шо стураро му врати на Ансалди за Пјанич.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.070
Поени од реакции
17.795
Ова Ансалди-Пјаниќ стартот само еднаш го дадоа на стримот на кој гледам, многу опасен ми се виде со отворен ѓон. Како заврши без минимум жолт картон не ми е јасно.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.154
Поени од реакции
16.519
Ова Ансалди-Пјаниќ стартот само еднаш го дадоа на стримот на кој гледам, многу опасен ми се виде со отворен ѓон. Како заврши без минимум жолт картон не ми е јасно.
Таков и беше со отворен ѓон го откорна, се му испцув на судијата.
Држи сопкаст добар : sop://broker.sopcast.com:3912/258833
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Кога најмногу ти треба Манџукич го немат. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.154
Поени од реакции
16.519
Рускиот коментатор - Сами Кедира како на тренинг, како мисли да продолжи да игра во Јувентус ?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.070
Поени од реакции
17.795
Лошо игра Кедира овие две-три утакмици, ама не претерувајте квалитетен играч е. Бернардески денеска играч на утакмицата, со повреда играше згора на се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom