Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.211
Поени од реакции
8.013
За пристапот после 2-0 јас го кривам единствено Алегри и никој друг. Тврдам дека им рекол да се повлечат ко пички и да чекаат на контри. Исто беше и во финалето со Реал, 35 минути беше надигран Реал и после следеше повлекување и потоп. Еден факинг Тотенхем да го пуштиш да ти диктира игра на домашен терен. Абе нозете ќе им ги искршам на парчиња ама не им давам да билдаат посед и да прават шанси.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.290
Значи знаев од коа ја фати топката дека ќе го утне пеналот и еден :facepalm: си напраив уше тогаш, и поради промашениот пенал шо ќе следи и заради претчуството шо сеа најде да се појави :facepalm:

И да, не смее олкава повлеченост, не смее ни на 2 ни на 3:0.. и ај тоа али нема ни контри него само дување напред.. не личи
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Наместо на 2-0 да ги дотолчиме, да им дадаме уште 1-2 комада,АЛЕГРИ ја повлечува екипата,им дозволува на Тотенхем да напраат 2-3 изгледи шанси и да примаме гол. ЏИЏИ свака ти част,треба споменик зад стативата. Имаш 2-0 на домашен терен,доминација 20 минути и им препушташ на гостите да наметнат темпо и игра. 2 пенал требаше друг да го изведе според мене,Игуаин и при првио беше малце несигурен,вторио веќе е прича сама за себе,стативат ќе се тресе 23 дена. СЕ надевам фуриозен почеток и на 2пп ,уште еден гол да бутнат и мирна завршница.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.151
Поени од реакции
16.497
Колку фалат Дибала, Матуиди и Куадрадо против вака напаѓачки ориентиран Тотенхем...
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Многу длабоко се повлековме, ја разбирам да играме дефанзивно ама тоа треба да се случи при крај на натпревар или полувреме...исто така не треба да дозволуваме Тотенхем да ни се приближи на 20 метра од гол туку треба малку играчите повеќе пресинг да праат на 40-50 метри од голот...за пеналот тоа е осеќав дека ќе шутира у средина бидејќи првиот пенал го прочита Лорис ама тоа е, идемо даље. Фино ала фине..да не заборавиме овие натпревари се играат 180 минути.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Глобил у второ ќе проба уште толку да умртви и после 60та мин маку ќе ги ошушти за гол до 90та.
Е сеа, дали Јуве или Тотнам ќе даде гол - иста тежина, исто филозофко прашање со Сту (супер замена после 57ма).
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.151
Поени од реакции
16.497
Берна CM ќе игра второво изгледа.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
2.665
Ќе може некој да ми даде сопкаст или линк, ми поебаја мајка мајчина овие стримовиве блок до блок.[DOUBLEPOST=1518555354][/DOUBLEPOST]anyone?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Пеза, брука , јад , беда , распадсистема . Заслужено испаднати од ова натпреварување. Единствено вината е кај другар му на Ширеа , да ја заковам ќерка му до гуша да и го набутам ....
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.151
Поени од реакции
16.497
Пеза, брука , јад , беда , распадсистема . Заслужено испаднати од ова натпреварување. Единствено вината е кај другар му на Ширеа , да ја заковам ќерка му до гуша да и го набутам ....
Од каде испаднати? Има уште 90 минути и мислам дека со овие 3ца шо фалат имаме и те како шанси иако предноста е на страна на Тотенхем. Ова денес беше очај, треба очајно промена на тактик и пристап а во лето реконструкција мала.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.151
Поени од реакции
16.497
И да Кедира е тактички одлично поткован и интелегентен фудбалер ама ко забавена снимка е. Треб да игра само против тимови што играат бавен фудбал. Да го погодеше пеналот дебелиот или зицерот можда др ќе беше. Јас мислам дека ќе одиме понатаму пак ама ова мора на сите да му е лекција. И ве молам без коментари глупи Ciao Allegri и остало можда денес утна со тактика ма да не го кривам и јас така би излегол или со пристапот ете нека утна ама чоекот е најзаслужен за 2те финалиња и прелазот на генерации и продажби малце од малце почит имајте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom