Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.627
Има нешто вистина за ова што пишуваат Ла Република и Газета Дело Спорт? Наводно излегле нови детали за инцидентот меѓу Бонучи и Алегри...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Има нешто вистина за ова што пишуваат Ла Република и Газета Дело Спорт? Наводно излегле нови детали за инцидентот меѓу Бонучи и Алегри...
a sto pisuva moze da postiras? po moznos prevedeno ili bar na angliski
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Алегри наводно рекол дека управата треба да избере меѓу него и Бонучи. Изгледа дека Бонучи се извинил, ама се претпоставува дека трајно врската меѓу двајцата не може да остане во ред и дека нема да работат заедно. Во петокот дошло речиси до физичка пресметка во соблекувалната. Управата не била задоволна од односот на двајцата и се поголема веројатност е дека Алегри ќе си оди на лето, а ништо чудно и Бонучи.

Газета пишува дека односот меѓу двајцата е како "ѕид против ѕид" односно и двајцата не сакале од своја страна да попуштат на долга стаза.

Не ми е јасно како се случи ова, мене ми стои дека пред мечот со Палермо е имало недоразбирања, можеби и неколку месеци уназад. Не може така наеднаш ваква голема кавга на 4-0 резултат во еден меч да има. Само што нема шанси да дознаеме.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Алегри наводно рекол дека управата треба да избере меѓу него и Бонучи. Изгледа дека Бонучи се извинил, ама се претпоставува дека трајно врската меѓу двајцата не може да остане во ред и дека нема да работат заедно. Во петокот дошло речиси до физичка пресметка во соблекувалната. Управата не била задоволна од односот на двајцата и се поголема веројатност е дека Алегри ќе си оди на лето, а ништо чудно и Бонучи.

Газета пишува дека односот меѓу двајцата е како "ѕид против ѕид" односно и двајцата не сакале од своја страна да попуштат на долга стаза.

Не ми е јасно како се случи ова, мене ми стои дека пред мечот со Палермо е имало недоразбирања, можеби и неколку месеци уназад. Не може така наеднаш ваква голема кавга на 4-0 резултат во еден меч да има. Само што нема шанси да дознаеме.
Не треба ни да дознаеме а и не ми се верува дека Алегри би рекол или јас или тој, истото важи за Бонучи. Ни Алегри ни Бонучи не смеат да го уценуваат клубот, но ако стварно имаат ваков став двата треба Ањели да му ги дај клоците на двајцата и нека си кршат глава.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Спалети се споменува како можен наследник на Алегри.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Можно е со Емполи да не биде у стартна постава Лео, ради технички причини - Алегри ..... :facepalm::facepalm::facepalm:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.627
Можно е со Емполи да не биде у стартна постава Лео, ради технички причини - Алегри ..... :facepalm::facepalm::facepalm:

Значи ептен се спичкале... ништо после овие настани мислам дека Макс и дефинитивно го напушта тимот ова лето, не верувам дека Бони ќе ги следи неговите чекори, сепак пред некое време потпиша нов договор до 2021 или 2022 како ли беше. Само се надевам дека нема ова да се одрази врз резултатите на тимот, посебно во ЛШ.

Сега кој ќе ни биде следен тренер, дали ќе биде Соуса, Спалети, Симеоне итн... не сакам да шпекулирам, ајде прво да заврши сезонава па да видиме што ќе се деси. Јас сум разочаран и од Алегри и од Бонучи... 5 годишни деца поубаво се однесуваат од овие плачковциве.

Ањели нека не ја ебе тоа турчинката, нека засука ракавите и веѓите и нека превземе нешто.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Наполи е во среда~, може ќе го „одмара“ :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Не ја знаеме приказната целосно, ама срам треба да му биде на Бонучи да прави било какви проблеми во тимот. Голем срам, бидејќи тренерот утре може и ќе го нема, ама навивачите, управата, клубот е тука, а тој покажува непочит спрема сите со тоа што се кара со тренерот во ваков момент, богзнае за што.

Длабоко сум разочаран од него, освен ако не се извини директно во јавноста за настанатите проблеми, тогаш слободно нека фаќа патот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314

Eден продадовме нов дојде :D[DOUBLEPOST=1487964105][/DOUBLEPOST]
Алегри наводно рекол дека управата треба да избере меѓу него и Бонучи. Изгледа дека Бонучи се извинил, ама се претпоставува дека трајно врската меѓу двајцата не може да остане во ред и дека нема да работат заедно. Во петокот дошло речиси до физичка пресметка во соблекувалната. Управата не била задоволна од односот на двајцата и се поголема веројатност е дека Алегри ќе си оди на лето, а ништо чудно и Бонучи.

Газета пишува дека односот меѓу двајцата е како "ѕид против ѕид" односно и двајцата не сакале од своја страна да попуштат на долга стаза.

Не ми е јасно како се случи ова, мене ми стои дека пред мечот со Палермо е имало недоразбирања, можеби и неколку месеци уназад. Не може така наеднаш ваква голема кавга на 4-0 резултат во еден меч да има. Само што нема шанси да дознаеме.
Газета со нивните излети по анти-јуве весник нема во Италија шо немат изваено како вест досега. Сигурен сум дека 20% од ова е само вистина.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Спинаѕола го враќаме од позајмица назад, можиме да го повикаме кога сакаме. Детето имало фантастична сезона како лево крило во Аталанта, и против нас беше одличен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom