Фан Клуб: Јувентус

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Во второ Пјанич и Дибала и наша е утакмицава.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
THE FAAAAAAAAT MAAAAAAAAAN[DOUBLEPOST=1481471489][/DOUBLEPOST]Дибала бе злато дете!!
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Дибала :cuc::cuc:

Добар, интересен меч беше дербиво, осеќав на 1-1 дека ќе победиме. Игуаин одличен втор гол, тоа се бара од него, да не ја тупи многу туку веднаш да решава. Се на се задоволен сум после подолго време со играта, имаше залагање, имаше солидни движења. Торино секогаш се мотивира против Јуве, така да очекувано е што и тие имаа шанси, најнормална работа. Сепак, едвај чекам да се вратат Бонучи и Барзаљи и Дибала да влезе во играчка форма за да можеме целосно да го искористиме потенцијалот.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Алал ти вера, како те послуша Макс.. Дефинитивно допринесе :P
Паметен човек:) со Дибала играта ни се подобри за 300% додаги ги и повредите, ништо чудно што игравме така лошо.

Дебелиот мнооогу слабо:D
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Simone Zaza će se gotovo sigurno vratiti u Juventus. West Ham ga je preselio na tribine, te engleski klub jasno pokazuje da nema namjeru otkupiti ugovor talijanskog napadača.

Zaza je stigao u West Ham ovog ljeta na posudbu vrijednu pet milijuna eura. Otkupna klauzula je iznosila 20 milijuna eura, a može se aktivirati ako Talijan upiše 14 nastupa za West Ham.

Međutim, Zaza se nije prilagodio igranju u Engleskoj, te je do sad upisao tek devet nastupa. Ovim potezom uprava West Hama je odlučila sigurno prekrižiti Zazu iz svojih planova.

Ја би сакал играорецов да остане..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Човек, настрана головите... Стварно овој бил свиња бре, види го само стомакот 50% стомачни, 50% сало. Руни во најзапустени години не беше вака дебел, незнам дали планира дополнително да ослаби, или ќе се такмичи со Роналдо ѓулето.

Со право го викаат и го викаме дебелко, овој дефинитивно не е растен со ајвар и зелка расолница.

П.С. Уште ги мести трите влакна на челото :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom