Фан Клуб: Јувентус

Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Треба да ни се повтори лошиот старт како ланската сезона па да се разбудат малце ѕвездиве, кој курац застануваат двајцата на корнер, не можам да разберам:cautious:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Нека го клај Стураро во игра и нека играт 4-3-1-2 со Пјанич зад Дибала и Игуаин да не си играме дрн дупка, цврст тим се Лион од секад сум ги неќел како противник пошто се вакви гнаси знат да се бранат ама освен Дрејк и Фекир (кој е одличен играч за мене лично) немат толку квалитет и треба да ги победиме.

Сан Џиџи секоја чест, Бонучи незнам шо исклучи онака т.е. го насамарија ко првпат да игра штопер.

Не играме ужасно или толку лошо имаме контрола над утакмицата и топката само смирено и сконцентрирано
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.660
ДМ класичен е не игра плеј туку деструктивец и искрено најарен од сите беше во првптп заедно со Игуаин. Алегри сигурно ќе ги среди на полувреме :)
Човек во таа 352 формација, баш на средината очекувам да игра креативец(Пјаниќ) а не класичен ДМ играч. Затоа некако не иде играва, сите играчи се кочат нема кој да започне акција... Бонучи со долгите топки ни изиграва сеоски Пирло на терен
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Човек во таа 352 формација, баш на средината очекувам да игра креативец(Пјаниќ) а не класичен ДМ играч. Затоа некако не иде играва, сите играчи се кочат нема кој да започне акција... Бонучи со долгите топки ни изиграва сеоски Пирло на терен
Неможи да игра таму Пјанич гледаш и како бокс ту бокс го туркат од топка ко из шале а камоли пред гол.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Не ми се коментира за утакмицата и за тактиката и така никогаш не коментирам на полувреме дојдов само да пишам . ЏИЏИ легендо дај да те клонирам у пичку матер . Се надевам ја на победа . FJ.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Неможи да игра таму Пјанич гледаш и како бокс ту бокс го туркат од топка ко из шале а камоли пред гол.
Не зезај држи вода тоа на ширеа.. Баш пирло кој мизерен беше физички играше таму.. и двајца бокс ту бокс околу него (у овој случај Кедира и Лемина)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
И се посра на се од цело прво полувреме Лемина, сеа ќе се затвориме и тое..
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Бонучи изгуби топката, и овој фаул. Колку е он крив, толку и првиот.....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.660
Неможи да игра таму Пјанич гледаш и како бокс ту бокс го туркат од топка ко из шале а камоли пред гол.
Хернанес е истотака креативец, не од рангот на Пирло или Пјаниќ, али ќе протне некоја топка...

Види го копитово црнечко, марш во Африка чувај газели ти се плукнам во бакембардите што ги носиш, и жалната врба на глава што ја имаш. Леле бе колку неинтелегентен играч, ах бе Маркизио враќај се веќе со една нога си 1000 пати подобар од Абориџинов
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
iguain 90 milioni :pos: tezok grabez e toa.Za tie pari treba ednostavno glaven igrac da e i se okolu nego da se vrti da nemozat da go zaprat protivnicite.Mn daleku e od toj kvalitet.

Nesakam da go svatite kako provokacija ova.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Добро бе овај судијата слеп е каков е 2-3 чисти фалој не ги свирна сеа овај последниот на Игуаин рпед шестнаесетник и Алегри дај реагирај бе упм нека фатат вади Кедира или Пјанич клавај Стураро/ Куадрадо овие дватга немат душа кутрите ко куртони некој ко црева се влечат[DOUBLEPOST=1476821179][/DOUBLEPOST]
iguain 90 milioni :pos: tezok grabez e toa.Za tie pari treba ednostavno glaven igrac da e i se okolu nego da se vrti da nemozat da go zaprat protivnicite.Mn daleku e od toj kvalitet.

Nesakam da go svatite kako provokacija ova.
Ете јас го неќам ич Игуаин али со шо покажа денес дека не вреди 90м или дека е грабеж? Првото беше од најдобрите на теренот, ај дека е 90м да фати да ги издрибла сите сам и гол да дај и сам да си асистира не знам стварно шо очекувате од него денес o_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom