Фан Клуб: Јувентус

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Нека ни се честито сите засилувања, одиме по нови титули. Форца Јуве !

Форца Марота :cool: :icon_mrgr::icon_mrgr:

 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Нели скина лигаменти он? После таква повреда и да се врати нема да е истиот играч. Пошто обично така е кај спортисти. Затоа е ризик да се рачуна толку на него.
Да, и за Дел Пиеро рекоа дека после повредата во 1998-ма никогаш нема да биде истиот.

Настрана резултатот против Тотенхем, засилувањата (Пјанич и Бенатиа) изиграа одлично.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
Treba da e lud Pogba sega da si zamine sto ke znaci i cekor nazad za nego.

Cestitki za transferite i se nadevam se gledame vo LS polufinale ili finale :D
после трансферов Јунајтед нема 1 играч кој можи да игра прва постава во Јуве но тоа е, ако му се поважни неколку милиони плус слободен е.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Danas popodne održan je sastanak između ds Juventus Beppe Marotta i Mino Raiola, u središtu razgovora, ali je budućnost Paul Pogba. Igrač je uvijek vrlo blizu Manchester Unitedu, ali još uvijek nema ugovor koji omogućava igrač do Mourinho timu. Za to Marotta sastao u Milanu agent Francuza, tražiti dogovor koji bi zadovoljio sve strane.

Ona očekuje da će ishod tog kontakta, s Raiola koji je napustio mjesto susreta jako nervozan: osjećaj, dakle, da je konačan dogovor još nije postignut. Pregovori koji bi mogli dovesti 1.993 klasa od Torino i dalje.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Раиола бил нервозен што не можеле Јуве и Јунајтед да најдат договор за неговите 20% :pos:
Нека се поти свињана,да не мисли дека Јуве ќе му ги плати тие 20 милиони,му ебам крмата гадна.Ако нејќе ни Јунајтед да му ги плати,нека отстапи од неговите 20% или нека го остави Погба тука и нека ќути
 
A

apidrone

Гостин
Честитки до Скај што први објавија за трансферов.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Тутоспорт први објавија за Пјанич и Пипита :)
Тутоспорт нормално дека ќе погодат кога го поврзуваат Јуве со секој играч од Кина па до Мексико :) И расипаниот часовник,во денот двапати го погодува времето :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Тутоспорт нормално дека ќе погодат кога го поврзуваат Јуве со секој играч од Кина па до Мексико :) И расипаниот часовник, двапати денот го погодува времето :)
Не е само годинава лани сите кои заминаја ги погодија до крај и први ја пласираја веста со Хернанес.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Не е само годинава лани сите кои заминаја ги погодија до крај и први ја пласираја веста со Хернанес.
Абе, ок, посредени се некако од порано кога тресеја зелени само да бидат читани, но уште им треба работа за лично да ми се релевантни како медиум. Од Торино се, така да треба да се луди ако не ја користат предноста пред другиве медиуми кога е во поглед Јувентус.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Абе, ок, посредени се некако од порано кога тресеја зелени само да бидат читани, но уште им треба работа за лично да ми се релевантни како медиум. Од Торино се, така да треба да се луди ако не ја користат предноста пред другиве медиуми кога е во поглед Јувентус.
Полека полека се средват овие 2 години дефинитивно се погодија први ги објавија Пјанич и Игуаин а и Бенатиа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom