Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.077
Поени од реакции
17.830
Лихштајнер како бек е потрошен повеќе од 1 година. Речиси и да е бескорисен.
Де Шиљо како домашен играч ќе биде одлична замена за цената што циркулира низ Италија. Евентуален негов ангажман ќе ни дојде како џокер у покер, со оглед на тоа дека други позиции во тимот се поприоритетни за трошење пари.
Лихштајнер бескорисен? :jajce:

@Mr. Mojo Risin' што ќе кажеш ти на ова? :icon_lol:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Далеку од бескорисен, но сепак ќе се сложиме сите му минува времето полека, би било убаво веќе да се освежи таа страна со квалитетно и помладо појачање...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.077
Поени од реакции
17.830
Далеку од бескорисен, но сепак ќе се сложиме сите му минува времето полека, би било убаво веќе да се освежи таа страна со квалитетно и помладо појачање...
Епа брат да не користиме тогаш погрешни фрази. Лихштајнер 5 сезони е кај нас, само лани изигра нешто послабо. Во другите четири беше одличен. Тоа што го фаќаат годините е вистина, ама бескорисен срамота е да се каже за еден од играчите кој учествуваше во воскреснувањето на Јуве. Управата треба полека да бара друг играч за таа страна, ама во швајцарецот уште барем две сезони квалитетен фудбал има останато, 100% сум сигурен во тоа.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
5.448
Епа брат да не користиме тогаш погрешни фрази. Лихштајнер 5 сезони е кај нас, само лани изигра нешто послабо. Во другите четири беше одличен. Тоа што го фаќаат годините е вистина, ама бескорисен срамота е да се каже за еден од играчите кој учествуваше во воскреснувањето на Јуве. Управата треба полека да бара друг играч за таа страна, ама во швајцарецот уште барем две сезони квалитетен фудбал има останато, 100% сум сигурен во тоа.
Тоа го викам и јас, со Лихт и слободен агент како Ван дер Вил можиме да истуркаме 1-2 сезони, не мора да се пукаат сега 10-20 милиони за бек кога имаме други позиции за пополнување.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.843
Поени од реакции
83.751
Како што ќе му се ближи крајот на Лихт со играчката кариера, така ќе си се ротира со другиот десен бек на Јувентус... нешто слично како Евра со Сандро што секој 2 натпревар се ротираат. А тоа дека е моментално бескористен ти се глупости, има уште фудбал во него иако има 32 години
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.165
Поени од реакции
16.586
процикрулира слика од мората сликан со пријатњли и со натпис адиос мората <3 9 . Некој велат дека е фотошопирана
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Лихштајнер бескорисен? :jajce:

@Mr. Mojo Risin' што ќе кажеш ти на ова? :icon_lol:
Па општо познат факт е во фан клубот дека го имам критикувано Лихштајнер, поготову ланската сезона и дека не сум некој негов фан, но никогаш не сум рекол дека е бескорисен и не сум го гледал како таков Швајцарецот. Дури сезонава го пофалив во некои моменти каде што навистина неговото искуство и борбеност беа многу битни и клучни. Откако се врати од операцијата помогна во дигањето на формата на тимот и затоа ќе му бидам вечно благодарен.(исто и за голот на Мората во Финалето против Барса пасот до Тевез :love:)
Се надевам ќе биде тука и следнава сезона но исто така и дека ќе се донесе некој квалитетен играч на истата позиција па ќе гледаме слична ситуација како Евра- Сандро сезонава. Желба ми е Де Шиљо.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.165
Поени од реакции
16.586
Па општо познат факт е во фан клубот дека го имам критикувано Лихштајнер, поготову ланската сезона и дека не сум некој негов фан, но никогаш не сум рекол дека е бескорисен и не сум го гледал како таков Швајцарецот. Дури сезонава го пофалив во некои моменти каде што навистина неговото искуство и борбеност беа многу битни и клучни. Откако се врати од операцијата помогна во дигањето на формата на тимот и затоа ќе му бидам вечно благодарен.(исто и за голот на Мората во Финалето против Барса пасот до Тевез :love:)
Се надевам ќе биде тука и следнава сезона но исто така и дека ќе се донесе некој квалитетен играч на истата позиција па ќе гледаме слична ситуација како Евра- Сандро сезонава. Желба ми е Де Шиљо.
[DOUBLEPOST=1463962923][/DOUBLEPOST]
Assuming Madrid buy him for 30 million euro between 1 July and 15 July this year and there is a club that will pay 80 million euro for him, and come to terms with Morata's salary and perquisite demands, then Madrid would be stupid not make 50 million euro with a quick flip. However, Madrid might be more interested, to maintain the excellent relations they have with Juventus, in getting something less than 80 million to rescind the contract and let Juventus keep him.

John Elkann (Gianni Agnelli's grandson) and the chairman of EXOR probably has a good relationship with Florentino and might promise to give Florentino's construction company a contract to build a Fiat Chrysler or New Holland factory somewhere. For example. These things happen
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.016
Поени од реакции
6.042
Нов список на Конте

Portieri: Buffon, Marchetti, Sirigu (aggregato Meret come 4º)

Difensori: Astori, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Ogbonna, Rugani,

Centrocampisti: Benassi, Bonaventura, De Rossi, Florenzi, Giaccherini, Jorginho, Montolivo, Thiago Motta, Parolo, Sturaro

Esterni: Bernardeschi, Candreva, Darmian, De Sciglio, El Shaarawy, Zappacosta

Attaccanti: Eder, Immobile, Insigne, Pellè, Zaza


30 играчи, од кои 7 ќе отпаднат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.165
Поени од реакции
16.586
Па не е тајна дека Ањели и Берлускони од секад се поштовале како фамилии. Плус навивачите на Милан за време на утакмици на репрезентацијата на Италија заедно навиваат со овие нашите ултраси.[DOUBLEPOST=1464009554][/DOUBLEPOST]
Реал е заинтересиран за Фабио Паратичи, не смееме да го дадеме него,мора да го задржиме, воедно е и најодговорен за играчите кои ги носиме.
There's no chance that Fabio Paratici will leave Juventus. [Via @romeoagresti]
Sky, Paul Pogba will stay at Juventus in the summer.

=)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.077
Поени од реакции
17.830
Нов список на Конте

Portieri: Buffon, Marchetti, Sirigu (aggregato Meret come 4º)

Difensori: Astori, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Ogbonna, Rugani,

Centrocampisti: Benassi, Bonaventura, De Rossi, Florenzi, Giaccherini, Jorginho, Montolivo, Thiago Motta, Parolo, Sturaro

Esterni: Bernardeschi, Candreva, Darmian, De Sciglio, El Shaarawy, Zappacosta

Attaccanti: Eder, Immobile, Insigne, Pellè, Zaza


30 играчи, од кои 7 ќе отпаднат.
Според мене ќе отпаднат Имобиле, Запакоста, Жоргињо, Бенаси, Ругани, Бернардески и Монтоливо.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Па општо познат факт е во фан клубот дека го имам критикувано Лихштајнер, поготову ланската сезона и дека не сум некој негов фан, но никогаш не сум рекол дека е бескорисен и не сум го гледал како таков Швајцарецот. Дури сезонава го пофалив во некои моменти каде што навистина неговото искуство и борбеност беа многу битни и клучни. Откако се врати од операцијата помогна во дигањето на формата на тимот и затоа ќе му бидам вечно благодарен.(исто и за голот на Мората во Финалето против Барса пасот до Тевез :love:)
Се надевам ќе биде тука и следнава сезона но исто така и дека ќе се донесе некој квалитетен играч на истата позиција па ќе гледаме слична ситуација како Евра- Сандро сезонава. Желба ми е Де Шиљо.
:confused: Некој му го хакнал профило на Мојо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom