Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Математички ни требаат уште 6 поени т.е ни требат 6 со цел Лацио да ги победи сите до крајот што е невозможно бидејки игра и дерби со Рома,Интер,Наполи......
Од друга страна слушам глупости од типот дека Јувентус му понудил 5,5 милиони на Кавани (тој моментално зема 14 ) па замислете колку е блиску до реализација трансферот ......
Математички ни требаат 7 поени во однос на Рома или 5 во однос на Лацио
напишав малку пошироко објаснување вчера
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303
Tevez: 'No Boca move yet'
By Football Italia staff

Carlos Tevez denied he’ll leave Juventus early for Boca Juniors, but did say “when I do decide, the fans will be the first to know.”

The striker was on target again during Saturday’s 2-0 victory over Lazio, extending his lead at the top of the Capocannoniere charts with 18 goals.

He celebrated by doing a chicken dance, which was a replica of the move he did to mock River Plate while playing for Boca Juniors. Was this another clue he’s heading back to Argentina?

“I had promised it to some friends and I keep my promises,” Tevez told reporters.

His contract expires in June 2016, but Boca President Daniel Angelici continues to declare he’ll terminate the deal early.

“There is too much talk about me at the moment. I just want to think about Juve. We are in extraordinary form and it’s not right that people talk only of my future.

“When I make a decision about my future, the fans will be the first to know. I have not set a deadline.”

Tevez also spoke to BeIn Sports and was even clearer on the situation.

“What the Boca President said is not true. I am focused solely on Juventus.”
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
нормално, поштен човек ќе си го испочитува договорот, но ние не смееме нов да му понудиме бидејќи тоа е понижување, му завршува договорот се заблагодаруваме, го испраќаме на аеродром и му посакуваме убав живот и се фокусираме да најдеме барем сличен играч како него.. И повторно ќе потенцирам човекот уште од дамна си го исплати секој цент за него + заслужи да ја носи 10ката бидејќи и те како ја оправда...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
нормално, поштен човек ќе си го испочитува договорот, но ние не смееме нов да му понудиме бидејќи тоа е понижување, му завршува договорот се заблагодаруваме, го испраќаме на аеродром и му посакуваме убав живот и се фокусираме да најдеме барем сличен играч како него.. И повторно ќе потенцирам човекот уште од дамна си го исплати секој цент за него + заслужи да ја носи 10ката бидејќи и те како ја оправда...
Не е воопшто понижување. Не го уценуваме со ништо од типот потпиши оти ...
Наше е да му понудиме некаков договор ама на крај да ја почитуваме неговата желба. Сепак то нешто мора да биди по завржувањето на сезоната.
Моментално ни под разно не смеат да ги деконцентрираат од играта.


Инаку што се однесува до ЛШ. Мислам дека имаме добри термини. Според математиите треба да ја запечатиме титулата со Сампдорија (ако не и порано со Фиорентина, мислам дека постои и комбинација да ја завериме следното коло кај Торино(киксови на лацио и рома на мечојте дотогаш)).
Прв меч од полу ЛШ играме пред Каљари, а втор после тој меч и пред Интер (со најверојано решено скудето). Мислам дека распоредот е супер и наше е да го искористиме
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Математички треба шампањот да се стави во ладилник :P
Јас вчера после победата над Лацио го исукав ....чуда од тој степен се случуваат само во филмовите ....
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Математички треба шампањот да се стави во ладилник :P
И то е дел од математиката :P

Рома нерешено со Аталанта. Сега и во однос на двете имаме +5
Ако Сабота не победи Рома и Лацио во недела, со наша победа можиме да го отвараме шампањот на Олимпико во Торино :)
Заслужи и тој стадион да види уште една титула. Ако не најрано со Фиорентина.
 
A

apidrone

Гостин
Тоти после првото дерби изјави дека на крај ќе завршат втори (во екот на "Campionato falsato" кампањата). Сега ни тоа не им е сигурно.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Па и така е кампионато фалсато и не се позамараа после таа изјава.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Следна сезона сакам да видам три ѕвездички на дресовите шо ги ебам:D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303
Евра стана еден од најдобрите трансферии оваа сезона, после лошиот старт на сезонава последните 4 месеци е звер, одличен напред и назад. Еден од подценетите играчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom