Фан Клуб: Јувентус

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Ogbonna; Lichtsteiner, Vidal, Padoin, Pereyra, Evra; Tevez, Llorente.

Не ми е јасно зошто пак се форсира Тевез кога за 3 дена играме за куп финале, али ајде...Можеше и Лихт и Евра да одморат, али нема баш замени, се се повредени бековите, така да ќе мора да издржат...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Пирли спремен ќе биде наскоро или има време уште?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Мене не ми е јасно зошто Видал не го играат класичен DM, на средина од оние 3 што се, туку секогаш го игра на лева/десна страна.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Мене не ми е јасно зошто Видал не го играат класичен DM, на средина од оние 3 што се, туку секогаш го игра на лева/десна страна.
Ауууу Падоин денеска во Пирло улога :vozbud::vozbud::vozbud: :pos::pos:

Инаку мене лично Видал ми е најкорисен на тие позиции, ако го стави назад ќе му ускрати многу од офанзивниот потенцијал, реално најдобар финишер е од сите што играат во средина. :)
Вака ем е корисен во одбрана, ем во напад.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ауууу Падоин денеска во Пирло улога :vozbud::vozbud::vozbud: :pos::pos:

Инаку мене лично Видал ми е најкорисен на тие позиции, ако го стави назад ќе му ускрати многу од офанзивниот потенцијал, реално најдобар финишер е од сите што играат во средина. :)
Вака ем е корисен во одбрана, ем во напад.
Очекував да игра повеќе пред одбрана откако ја менавме во 4-3-1-2 ама Алегри го однесе зад напаѓачи иако финишот сезонава му е непостоечки.

На фифа си газам со Видал како ДМ или ЦБ.:icon_mrgr:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Очекував да игра повеќе пред одбрана откако ја менавме во 4-3-1-2 ама Алегри го однесе зад напаѓачи иако финишот сезонава му е непостоечки.

На фифа си газам со Видал како ДМ или ЦБ.:icon_mrgr:
Тоа па АМ му е скроз утната позиција, незнам како Алегри уште не го гледа тоа.
Претпоставувам и он со истата замисла го ставил таму, пошто е добар финишер, ама реално ја нема таа визија што треба да ја има АМ, па и движењата.
Тевез е класичен пример за тоа, ниско тежиште, брзо забрзување, страшна контрола на топка...реално овие работи не му се баш најјака страна на Видал.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Ауууу Падоин денеска во Пирло улога :vozbud::vozbud::vozbud: :pos::pos:

Инаку мене лично Видал ми е најкорисен на тие позиции, ако го стави назад ќе му ускрати многу од офанзивниот потенцијал, реално најдобар финишер е од сите што играат во средина. :)
Вака ем е корисен во одбрана, ем во напад.
И Конте и Алегри го форисираја на сите летни подготовки таму (тренинзите) имаше и на Vecchia Signora баш снимки и на Juventuz статии. Ај да видиме што виделе :D можда ние пропуштаме кој знај.

А Пирло е веќе спремен но нема да се ризикува до натрепварите со Монако.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Со врски Ругани ова да ни попушти :P

Добро играат со оглед на отсуствата. Огбона 2пат го гледам на позицијата на Киелини каде што и сметам дека треба да игра на таја лева страна и да гледа што е можно помалку од топката бидејќи физички е звер само да почни константно да го користи тоа.

Падоин убо изигра досега, на стримот мој шпанците го збунија 3-4 пати со Тевез :D :pos: Исто и Стураро ќе го биде детево добар е.

Љоренте изгледа подобар од претходно али сеуште е многу лош.....

Видал си ја враќа формата да не беше зелената на почеток чиста десетка.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Овој Ругани ќе биде играчиште така ми изгледа. (y)

До сега ги има изиграно сите 29 кола и нема ниту еден жолт картон, а има постигнато 3 гола. (y)
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Права замена за Барзаљи, довај чекам да пристигне летово :)[DOUBLEPOST=1428181301][/DOUBLEPOST]Marotta: 'Yes Rugani, no Valdifiori'
By Football Italia staff


Beppe Marotta confirms Daniele Rugani will join Juventus next season, but denied interest in Empoli’s Mirko Valdifiori.

The two teams go head-to-head this evening at 20.00 UK time (19.00 GMT), click here to follow our LIVEBLOG.

“Our focus is on this match and three points that are fundamental for our Scudetto campaign,” general manager Marotta told Sky Sport Italia.

“Empoli are a reference point for youth in Italian football and have always churned out some very interesting players.

“Among these is Rugani, who we have bought and will be part of the Juventus squad next season.”

There had been rumours of interest in his Empoli teammate Valdifiori, who at 28 made his Italy debut against England on Tuesday.

“There are players who reach maturity at a more advanced age, like Valdifiori. I recognise his qualities, but at this moment we are not in negotiations for him.”[DOUBLEPOST=1428183805][/DOUBLEPOST]немаме проблем во иднина:pos::pos:

Allegri: 'Padoin can be a Coach'

Max Allegri said Simone Padoin “could become a Coach” after filling in for Andrea Pirlo as Juventus beat Empoli 2-0.

The Bianconeri notched up a fourth consecutive Serie A victory, although Roberto Pereyra’s late goal meant it wasn’t a fourth straight 1-0 result.

“First of all I am very happy with the performance, especially as it was Padoin’s first time playing in front of the defence, Angelo Ogbonna was back after a month and Stefano Sturaro had only his second start,” the Coach told Sky Sport Italia.

“We allowed Empoli practically nothing in the first half, but after the break we tried to control the situation and did run some risks. We should’ve been more concentrated and anticipated the moves.

“It’s not easy to win four in a row with clean sheets. Many of the players only returned from international duty on Thursday, so they really do deserve compliments.

“Empoli are a very organised side and played well, so we had to play between the lines and the only way to open them up was to keep moving their defenders from one side to the other.

“I’d say it’s a great victory against a team in good shape who were unbeaten in eight games.”

Allegri had particular praise for benchwarmer Padoin, who took over the Andrea Pirlo role in the absence of Claudio Marchisio and Paul Pogba too.

“Padoin is proving himself to be a great professional. As well as being able to play in many different roles, he also has the characteristics to become a Coach! He’s tactically intelligent and it’s tough to play in front of the defence. He brings balance to the side and anywhere you put him, he does the job.”

The gap at the top of the table is still 14 points, as Roma beat Napoli 1-0 today, but there are only nine rounds to go.

Meanwhile, Juve have to overturn a 2-1 first leg defeat to Fiorentina in the Coppa Italia semi-final on Tuesday night.

“Marchisio will be available against Fiorentina on Tuesday, while I hope to have Pirlo against Monaco, though he’s been out for six weeks so we have to introduce him back slowly.

“Arturo Vidal just had a knock to the ankle, it’s nothing serious.”

The Bianconeri can also start thinking about the Champions League quarter-final against Monaco.

“I saw a bit of Monaco’s game yesterday. They might not have as much quality as Borussia Dortmund, but they are difficult to play against and the fact they’re underdogs will give them something more,” continued Allegri.

“I told the lads you mustn’t be more talented in a Champions League quarter-final, but you have to be better on the night.

“I brought my concepts to the squad and tried to improve those things that could be improved after winning the Scudetto for three years in a row. This team should be aware it’s one of the best in Europe, but we mustn’t get sated. I think the individuals can still improve in various ways.”[DOUBLEPOST=1428184109][/DOUBLEPOST]

http://i.giphy.com/l41lVAFGvsEKtNxNm.gif :pos::pos:[DOUBLEPOST=1428201451][/DOUBLEPOST]"Marchisio tomorrow is in the group. Pirlo is moving forward and see if it will be available for Saturday or Monaco. For Vidal is a blow to the ankle, nothing of that. Morata has taken a blow, see you tomorrow morning, the doctors will evaluate better. "[DOUBLEPOST=1428207691][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.647
Поени од реакции
81.688
Ние се заебаваме со Падоин, а човекот веќе му прети на Алегри за тренерското место :coffee:. Задоволен од прикажаното синоќа, само не ми се бендисува тоа што премногу играта ни се базира на Тевез, што ќе правиме одкако ѕверов ќе замине во Аргентина за година-две? Мора во иднина повеќе да се игра тимски, а не се да се очекува од Карлитос, дека синоќа колку што видов, тој помага во одбраната, организира напади почнувајќи од средината на теренот, и нормално дава голови. Љоренте > Каспер :(


Мини Ми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom