Фан Клуб: Јувентус

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
зашто само до 55та минута има? односно второто клипче само 12 мин трае ..

Почекај, може ќе стават и видеа од Анг или Рус коментар. Не знам зошто им е ова со шпанскиов само 12 мин.
Секогаш има целосни видеа.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.565
Го постирав то и го мислев оти бевме мизерно очајни , и оти критиката треба да биди дадена без разлика на било шо и кој е во случајот менаџер,играч, па и физиотерапевт. Јас имам храброст да излезам да пишам и да потврдам дека сум го рекол то.

Сега на цитатот треба да ти вратам за она дека според тебе некои тука честитале на рома и се лижи газ, а ти на скеој 2 пост му го лижиш газот на мондо, и како го тагнуваш на секое второ мислење? Не биди лицемер, размисли прво после постирај:).
И јас ги пцуев тогаш играчите, и Алегри, и Ањели заедно со се чистачките... ама она твоено беше најхардкор мислење што сум го видел во последно време. И ако на секое го тагирам @Mondonico , тоа значи дека му лижам гз? :О... Ти се молам, јас и @Mondonico сме brothers from another mother, тешко кој може да ја разбере таа врска што ја имаме на форумов... кажи му бе @Mondonico :')

Он Топик.... Уште еднаш ќе речам, Падоин кај си бил сите овие години?!?!? :cuc:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303
И јас ги пцуев тогаш играчите, и Алегри, и Ањели заедно со се чистачките... ама она твоено беше најхардкор мислење што сум го видел во последно време. И ако на секое го тагирам @Mondonico , тоа значи дека му лижам гз? :О... Ти се молам, јас и @Mondonico сме brothers from another mother, тешко кој може да ја разбере таа врска што ја имаме на форумов... кажи му бе @Mondonico :')

Он Топик.... Уште еднаш ќе речам, Падоин кај си бил сите овие години?!?!? :cuc:
Јас кажав јас си стојам зад то шо го реков јасно и гласно за разлика, и не ги пцеше играчите и алегри и остало туку и нас некои членови со истото мислење, како шо ги пцуеше нив ние бевме како шо глдаш дупло поизреволтирани. Не ме интересира врската твоја со Мондо јас го кажвам моето мислење, ако сакате сијамски бидете :D[DOUBLEPOST=1416714857][/DOUBLEPOST]Иначе го слушна некој Алегри кај шо му вика на локи :' VAMOS NANDO VAMOS !! '
и 10 мин после то ' dai, dai , dai' и оп голче :D[DOUBLEPOST=1416715252][/DOUBLEPOST]Allegri: 'Pogba can be the best'

Max Allegri said Paul Pogba “can become the strongest midfielder in the world” after Juventus crushed Lazio 3-0.

“Pogba had a great game, but he has the quality to do even better and become the strongest midfielder in the world,” the Coach told Sky Sport Italia.

“He moved with the right tempo in attack and defence. It was his best performance of the season so far.”

The Bianconeri have been dominant since moving to a Christmas Tree formation, scrapping Antonio Conte’s three-man defence.

“The team did well, defended when necessary and I think we played fairly well with some good passing moves. We struggled a little in the first half and misplaced a few too many passes, but sorted that out.

“The lads worked hard and Mattiello nearly scored when coming off the bench. It was important to get a win in such a difficult arena against a tough Lazio side, especially after Roma had won earlier today.

“Andrea Pirlo hadn’t trained with the team for 10 days, but he had a great game and when we have an extra man between midfield and defence it’s normal he has more space and protection to pass the ball.

“Pereyra has great technique, but he also goes straight for the goal. He runs hard and brings real intensity to the team, so I think that was his best performance of the season. He does need to improve his finishing, as a player like him needs to score at least six or seven goals per campaign.

“The team works together and the more the forwards do, the easier it is for the defenders. You have to keep the ball as far away from your own box as possible and you do that by attacking.

“I thought our worst performances were against Empoli, Genoa and Olympiacos. Whether playing with three at the back or four, we always moved the ball around well. With an extra man in attack you need to work harder, but it’s worth it to have more options going forward.

“It might’ve seemed easy against Parma, but that was not the case, as they were fresh from a win over Inter. We need to work on keeping tight, as the more we stay tight, the less we need to run.”
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Полека малку луѓе :coffee:

Одлично ги одигравме овие два натпревари во Италија, но џабе ќе биде тоа ако не го победиме Малме. Може и критички да звучи, но Алегри беше доведен да го подобри пласманот во Европа. Не заборавајте дека лани имавме 102 бода во Италија.

Игравме одлично и тоа го кажувам искрено, исто како и тоа што велам дека Алегри има голема заслуга за промената на системот и играта која се прикажува. Но не треба да се заборави дека таа игра требаше во ЛШ да ја примени уште од почетокот, нешто за што и ние како обични форумџии го кажувавме. Затоа секоја чест за играта во последните два натпревари во Серија А за Алегри, но доколку во ЛШ не ја исполни целта тогаш џабе е сето тоа.

Презадоволен сум денес од сите, посебно од начинот на кој Пирло си играше играчка во првото полувреме :LOL:

Во среда мислам дека треба Мората да стартува па макар бил заедно со Љоренте и Тевез во нападот. Офанзивно треба да пристапиме кон Малме, бидејќи само така добар резултат ќе дојде.

Инаку колку и да беше добар Падоин сепак мислам дека си ја покажа ограниченоста со глупиот втор жолт што го доби. Тоа не знам како да кажам но не може ни да помисли да му се случи против Малме.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Малку статистика за вчерашниот натпревар:



Бонучи, најмногу точни додавања. :)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Бонучи вчера ја засра на два три пати баш онака у негов стил. :cool:
Чоекот скоро секоја утакмица има приближно 90% точно пасови, ама затоа погрешните му се апла онака киксови. :pos:

Инаку ми се сфиѓа реализацијата, 3/10. (y)
Со оглед на тоа што минативе три години, тоа ни беше една од најголемите болки, ако не и најголема, ваков процент на реализација е фантастичен.
Ако задржат барем пола од ова ниво на завршување на акциите, би немале проблеми за постигнување голови.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Еден поразителен факт не демне во ЛШ. На 6те натпревари лани во групата и оние четири одиграни досега само еднаш не сме примиле гол. И тоа против Малме во првото коло годинава.

Тоа значи дека одбраната во ЛШ ни е очајна. И навистина е така, бидејќи страшни грешки правиме во тој дел од играта и концентрацијата на играчите е на многу ниско ниво. Какви ретардирани голови примаме тоа е уште полошо. Барем пола од тие 13 примени голови на 10 натпревари од групите овие две сезони се индивидуални грешки. Кога ќе се сетам на додавањата Бонучи-Дрогба, Касерес-Роналдо и двата гола од прекини кој ги примивме од Олимпијакос дома ми се плаче :facepalm:

Во среда Алегри мора да им даде до знаење на играчите дека грешки се недозволиви и дека нема лошо да ни дојде ако си имаме clean sheet. Во форма сме и апсолутно верувам во победа, но ништо не е пресметано однапред. Победата треба на теренот со игра и голови да се освои.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.565
Тоа значи дека одбраната во ЛШ ни е очајна. И навистина е така, бидејќи страшни грешки правиме во тој дел од играта и концентрацијата на играчите е на многу ниско ниво. Какви ретардирани голови примаме тоа е уште полошо. Барем пола од тие 13 примени голови на 10 натпревари од групите овие две сезони се индивидуални грешки. Кога ќе се сетам на додавањата Бонучи-Дрогба, Касерес-Роналдо и двата гола од прекини кој ги примивме од Олимпијакос дома ми се плаче :facepalm:
За минатата година да критикуваш, ај да те сватам, ама за оваа сезона во ЛШ мислам дека крајно нереално да ја критикуваме одбраната. Одкако почна сезоната секој натпревар крпиме во задната линија, замисли да ни се повреди некој од Бонучи и Келини, кој би ги заменил? Сите се повредени, еве Касерес се врати, ама и тој не е 100% подготвен. Мора да гледаме малце и од другата страна, а не само да критикуваме[DOUBLEPOST=1416770866][/DOUBLEPOST]
Бонучи вчера ја засра на два три пати баш онака у негов стил. :cool:
Прашање на време е кога ќе почнеме да го пцуеме :LOL:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Повеќе се осврнав кон фактот дека на последните 10 натпревари во ЛШ, дури на 9 имаме примено гол. Што е многу, многу е.

Тоа дека крпиме е точно, но и тоа што Бонучи и Киелини изгледаа како аматери против Олимпијакос при воздушните дуели исто така е точно.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Заинтересирани сме за Хосе Гаја,лев бек игра во Валенсија,@Atso ќе ни каже повеќе:)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
За минатата година да критикуваш, ај да те сватам, ама за оваа сезона во ЛШ мислам дека крајно нереално да ја критикуваме одбраната. Одкако почна сезоната секој натпревар крпиме во задната линија, замисли да ни се повреди некој од Бонучи и Келини, кој би ги заменил? Сите се повредени, еве Касерес се врати, ама и тој не е 100% подготвен. Мора да гледаме малце и од другата страна, а не само да критикуваме
Матиело?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Додека сме кај централните има некоја новост за Барзаљи? Мисли да заигра сезонава?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Вчера од мене доби уште од почеток неколку сочни пцовки :ROFLMAO:

Инаку пофалби за Матиело, добро се покажа во тие 25-6 минути колку што изигра, многу ми беше жал што не успеа голче да даде, со другарот што ја гледавме утакмицата изрипавме од столици од што ни беше мерак да даде гол, ама му ја фати овој шапшалов :tapp:

Можеби би било премногу да барам, ама искрено сакам да го видам дечкото на местото на Падоин, барем против некој послаба екипа нека стартува, што кур ми го става Падоин, овој барем има потенцијал и се гледа тоа, сигурен сум дека нема утакмицата да ја заебе, игра со тројца искусни дефанзивци покрај него.
За минатата година да критикуваш, ај да те сватам, ама за оваа сезона во ЛШ мислам дека крајно нереално да ја критикуваме одбраната. Одкако почна сезоната секој натпревар крпиме во задната линија, замисли да ни се повреди некој од Бонучи и Келини, кој би ги заменил? Сите се повредени, еве Касерес се врати, ама и тој не е 100% подготвен. Мора да гледаме малце и од другата страна, а не само да критикуваме[DOUBLEPOST=1416770866][/DOUBLEPOST]

Прашање на време е кога ќе почнеме да го пцуеме :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom