Фан Клуб: Јувентус

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Атлетико... o_O

Абе дечки, се е вред, се поштуваат оние кога останаа кога беше најтешко, само нели онака, не беше и тогаш се баш така розево,никој не е светец.

За Ибро сум пишувал и порано,мене не ми е јасно зошто некој го смета за предавник.Таква беше ситуацијата во моментот.Иначе лош збор нема кажано против клубот никогаш.

Не случајно оне кои останаа, вака или така , ја проценија ситуацијата, голем дел од нив веќе никогаш не освоиа трофеј, али ја купија верноста на навивачите засекогаш.Не дека немаат ќар од тоа.Чист пример е Недвед, кој може и ќе лапне прецедатеско место после Ањели.
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Атлетико... o_O

Абе дечки, се е вред, се поштуваат оние кога останаа кога беше најтешко, само нели онака, не беше и тогаш се баш така розево,никој не е светец.

За Ибро сум пишувал и порано,мене не ми е јасно зошто некој го смета за предавник.Таква беше ситуацијата во моментот.Иначе лош збор нема кажано против клубот никогаш.

Не случајно оне кои останаа, вака или така , ја проценија ситуацијата, голем дел од нив веќе никогаш не освоиа трофеј, али ја купија верноста на навивачите засекогаш.Не дека немаат ќар од тоа.Чист пример е Недвед, кој може и ќе лапне прецедатеско место после Ањели.
Јас сум сигурен ако Ибра знаеше дека нема да освои ЛШ немаше да замини 2006, подобро ќе му беше да биде запамтен како еден од најдобрите на Јуве на сите времиња а вака помина неколку клуба без да остави голем белег.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.060
Поени од реакции
17.761
Кои и да беа причините сепак знаеме кои играчи останаа, а кои си заминаа. Сепак не треба да се заборави дека клубот сам не можеше да ги остави сите, инаку во спротивно мислам дека барем уште 2-3 играчи ќе останеа.

Емерсон како што се сеќавам уште зимата 2007 барал да се врати за да помогне, но не му било овозможено.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.210
Поени од реакции
2.058
Се присетивте на херојските времиња од пред 7-8 години а? :D Ако... ако...
[DOUBLEPOST=1412440797][/DOUBLEPOST]Еве уште еден херој во тие времиња (многу го поштувам) :love:
images.jpg
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.736
Поени од реакции
82.834
Него сега кога го спомнавме Дешамп, во 2006 Кемпбел ги договорил сите услови со Јувентус, и воопшто не му пречело што тогаш ќе сме играле во втора лига, ама прво од клубот чекале да земат нов тренер, па потоа сакале да се реализира трансферот. И првото нешто што го направил Дидие одкако се вратил во Јуве како тренер, го стопирал трансферот на Сол Кембел -__-. Е овој потег никогаш нема да му го простам на Дешамп.... ебаму француската пудлица :-D
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
zambrotta на сила го продадоја :)
Замброта имаше една несреќна изјава која за жал неможам да ја најдам по интернетов, на Скај, дадена за време на кулуминацијата на фарсополи, кога еден новинар на Скај го запраша дали ако се докаже дека Јуве е вмешан во скандал би размилил два пати дали би продолжил да игра во клуб кој е казнет за такво дело. Тој одговори потврдно. Доволна е таа изјава, која ја гледав, за неговата верност кон Јувентус. Не одам понатаму дали е насила продаден или не (малку е шпекулативно тоа).

Со таа изјава тој во моите очи го урна сето она што го имаше постигнато во Јувентус дотогаш.

Од сите што заминаа, едино Канаваро и Турам изјавуваа дека сакаат да продолжат во дресот на Јувентус, но ете поради големите финансиски губитоци, мораше и да се продава.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Каморанези ако не се лажам сакаше во Интер да иде..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.128
Поени од реакции
16.417
Замброта имаше една несреќна изјава која за жал неможам да ја најдам по интернетов, на Скај, дадена за време на кулуминацијата на фарсополи, кога еден новинар на Скај го запраша дали ако се докаже дека Јуве е вмешан во скандал би размилил два пати дали би продолжил да игра во клуб кој е казнет за такво дело. Тој одговори потврдно. Доволна е таа изјава, која ја гледав, за неговата верност кон Јувентус. Не одам понатаму дали е насила продаден или не (малку е шпекулативно тоа).

Со таа изјава тој во моите очи го урна сето она што го имаше постигнато во Јувентус дотогаш.

Од сите што заминаа, едино Канаваро и Турам изјавуваа дека сакаат да продолжат во дресот на Јувентус, но ете поради големите финансиски губитоци, мораше и да се продава.
znam za to, samo kazav deka so sila e prodaden i pred nekoj mesec kaza deka bil mn lut poradi seto to
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Замброта имаше една несреќна изјава која за жал неможам да ја најдам по интернетов, на Скај, дадена за време на кулуминацијата на фарсополи, кога еден новинар на Скај го запраша дали ако се докаже дека Јуве е вмешан во скандал би размилил два пати дали би продолжил да игра во клуб кој е казнет за такво дело. Тој одговори потврдно. Доволна е таа изјава, која ја гледав, за неговата верност кон Јувентус. Не одам понатаму дали е насила продаден или не (малку е шпекулативно тоа).

Со таа изјава тој во моите очи го урна сето она што го имаше постигнато во Јувентус дотогаш.

Од сите што заминаа, едино Канаваро и Турам изјавуваа дека сакаат да продолжат во дресот на Јувентус, но ете поради големите финансиски губитоци, мораше и да се продава.
Копиле гнасно, а Јуве му даде се...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Атлетико... o_O

Абе дечки, се е вред, се поштуваат оние кога останаа кога беше најтешко, само нели онака, не беше и тогаш се баш така розево,никој не е светец.

За Ибро сум пишувал и порано,мене не ми е јасно зошто некој го смета за предавник.Таква беше ситуацијата во моментот.Иначе лош збор нема кажано против клубот никогаш.

Не случајно оне кои останаа, вака или така , ја проценија ситуацијата, голем дел од нив веќе никогаш не освоиа трофеј, али ја купија верноста на навивачите засекогаш.Не дека немаат ќар од тоа.Чист пример е Недвед, кој може и ќе лапне прецедатеско место после Ањели.
Абе брат, некои луѓе мислат дека тоа што ќе го прочитаат по медиумите и тоа што ги изјавуваат играчите е секогаш вистината, ко да не сфаќаат дека фудбалов одамна е бизнис и дека човек ќе изјави што било за да се придобие кај навивачите или управата.

Треба да си глуп за да поверуваш во некои приказни за мали деца што се сервираат во вид на изјави за медиумите.

Колку само задкулисни игри има за кои што ние не сме свесни, би било премногу глупаво да веруваме само на одредени изјави на играчи и пред се агенти, кои што се страшни манипулатори.

Во право си дефинитивно, НИКОЈ не е светец, не е се така црно и бело како што го гледаат некои, херои и легенди, играчи што останале и играчи што си отишле, бла бла.

Демек Алекс во 20 години никад не се срчкал со управа за милионче повеќе, демек Џиџи никад не преговарал за трансфер у Милан.
Ама неможам да им замерам, зошто овие луѓе и фудбалери се пред се професионалци, они го работат ова за пари, како и секоја друга работа на планетава.
Да не беше така, ''легендите'' ќе требаа без пари да играат, да живеат од љубовта кон клубот. :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Да не беше така, ''легендите'' ќе требаа без пари да играат, да живеат од љубовта кон клубот. :)
И јас понекогаш така мислам, но кога ќе размислиш ќе видиш дека клубот преку парите му изразува респект на фудбалерот.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Абе брат, некои луѓе мислат дека тоа што ќе го прочитаат по медиумите и тоа што ги изјавуваат играчите е секогаш вистината, ко да не сфаќаат дека фудбалов одамна е бизнис и дека човек ќе изјави што било за да се придобие кај навивачите или управата.

Треба да си глуп за да поверуваш во некои приказни за мали деца што се сервираат во вид на изјави за медиумите.

Колку само задкулисни игри има за кои што ние не сме свесни, би било премногу глупаво да веруваме само на одредени изјави на играчи и пред се агенти, кои што се страшни манипулатори.

Во право си дефинитивно, НИКОЈ не е светец, не е се така црно и бело како што го гледаат некои, херои и легенди, играчи што останале и играчи што си отишле, бла бла.

Демек Алекс во 20 години никад не се срчкал со управа за милионче повеќе, демек Џиџи никад не преговарал за трансфер у Милан.
Ама неможам да им замерам, зошто овие луѓе и фудбалери се пред се професионалци, они го работат ова за пари, како и секоја друга работа на планетава.
Да не беше така, ''легендите'' ќе требаа без пари да играат, да живеат од љубовта кон клубот. :)
Во право си. Задкулисни игри има еден куп, и 5% да излезат на виделина многу навивачи би се разочарале oд некои нивни херои играчи, а ќе види дека некои „предавници“ всушност биле бркани како кучиња, вистината може да се дознае по 10-20 години ако некој реши да пишува мемоари, но сепак фактите се факти.

- Џиџи дали преговарал со Милан, или не, факт е дека со освоено СП, остана во Сериа Б со Јувентус БЕЗ продолжување на договорот, и без зголемување на платата. Исто така е факт, дека одби да се пресели во Манчестер Сити кои му даваа бланко чек за плата, и остана во Јуве. Јас би го сместил како ВТОР после Алекс Дел Пиеро по значение во ИСТОРИЈАТА на Јуве. Да, пред Платини и Ѕоф.

- Алекс, дали барал или не милионче плус, факт е дека со ниту еден потег, со ниту една изјава, ниту со една најмала постапка не покажал никакво непочитување кон клубот, напротив. Секој потег му беше одмерен, и затоа во очите на секој навивач на Јуве има статус на нешто што е незаменливо. Да не играше Дел Пиеро за Јуве, сега ќе имаше 30-40% помалку навивачи на Јувентус во целиот свет, од што ги има во моментов.

- Факт е дека Трезеге после постигнат гол во првите кола во Сериа Б, покажа кон Управата дека не го пуштила да си оди:

 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
@TheWhiteMamba и @kikomcjuve потполно се сложувам, тоа и ми беше целта на постот, секако , без да омаловажан ниедна од легендите и сите оние кои останаа во тој период .[DOUBLEPOST=1412465017][/DOUBLEPOST]
Замброта имаше една несреќна изјава која за жал неможам да ја најдам по интернетов, на Скај, дадена за време на кулуминацијата на фарсополи, кога еден новинар на Скај го запраша дали ако се докаже дека Јуве е вмешан во скандал би размилил два пати дали би продолжил да игра во клуб кој е казнет за такво дело. Тој одговори потврдно. Доволна е таа изјава, која ја гледав, за неговата верност кон Јувентус. Не одам понатаму дали е насила продаден или не (малку е шпекулативно тоа).

Со таа изјава тој во моите очи го урна сето она што го имаше постигнато во Јувентус дотогаш.

Од сите што заминаа, едино Канаваро и Турам изјавуваа дека сакаат да продолжат во дресот на Јувентус, но ете поради големите финансиски губитоци, мораше и да се продава.
Можеби и е така, ама не се забораваат изјавите како "Фан сум на Милан од дете, жалам што финалето 2003 го играв во погрешен дерес" итд итд...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom