Факултет за хакери!

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
deXterche напиша:
Нема врска...ова е само за оние wanna be хакерчиња...најбитна е интелегенцијата, моќ на запазување...и нормално познавање на компјутери...зборувам не за advance user's туку за insane user's ;)
Ќе пробаат многу, ќе завршат малку! - пат на селекција!:duel:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
хмммм...да бе и што ќе ги учат таму?! овде имат дупка со ова скрипта се влегвит, дај немат смисла...треба да си програмирање тата-мата, оперативниве системи да ги занеш ко оче наш. Што знам, мене ми е глупо ова факултет за хакери..убо рече некој што ке бидеш дипломиран хакер :)
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
Не е глупо. Сите фирми што се бават со заштита на компјутерски системи почнаа да вработуват хакери. Кога некој хакер ќе открие голема дупка во некој безбедносен систем не оде у затвор туку му дават работа и голема плата. Кој најубаво може да им каже каде им е грешката и како да ја поправат од оној што го открива пропустот.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Они вака самоуки па ршум прават, па и ако ги едуцираат маме е е*ат
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Мухахахахаа

deXterche напиша:
хмммм...да бе и што ќе ги учат таму?! овде имат дупка со ова скрипта се влегвит, дај немат смисла...треба да си програмирање тата-мата, оперативниве системи да ги занеш ко оче наш. Што знам, мене ми е глупо ова факултет за хакери..убо рече некој што ке бидеш дипломиран хакер :)
Ај не се бунтувај многу...
Мотото на хакерите е Knowledge is power, што и во секој случај што повеќе знајш толку си подобар... а од каде ти таа замисла дека таму ке ги учат на скрипти и дупки??? - :pos2:

Не е така како што си имаш зацртано, тоа сигурно!:nenene:
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Аууу . а за дипломска работа ќе требаат да ме пробијат мене а ?
Нема логика , ај некако да најдеме листа од студенти да видиме шо знаат
Ви ар прауд то би ан :kajg: :kajg:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
125
Поени од реакции
3
Абе што ви е? Нема се да хакнат. Мислите така ќе ги остават? ќе ги научат да бутаат системи и после ќе ги остават да си бидат по занаетот? Како не бре... Јас се кладам дека уште сега има фирми кои чекаат во ред да вработат некој од тие идни security experts кои ќе ги знаат сите финеси на заштита, ама и сите финеси на кракирање. Плус тоа некој од тие што ќе си заврши, што попрво би одбрал? Да си има фотеља во некоја фина компанија со фина платичка и да си работи, или да се расфрла со „хакерските знаења” кои само што си ги добил, па ќе си го бута носот кај што не му е местото со ризик да го фрлат у затвор?? НЕ знам! I'd think twice!!
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Buttercup напиша:
Абе што ви е? Нема се да хакнат. Мислите така ќе ги остават? ќе ги научат да бутаат системи и после ќе ги остават да си бидат по занаетот? Како не бре... Јас се кладам дека уште сега има фирми кои чекаат во ред да вработат некој од тие идни security experts кои ќе ги знаат сите финеси на заштита, ама и сите финеси на кракирање. Плус тоа некој од тие што ќе си заврши, што попрво би одбрал? Да си има фотеља во некоја фина компанија со фина платичка и да си работи, или да се расфрла со „хакерските знаења” кои само што си ги добил, па ќе си го бута носот кај што не му е местото со ризик да го фрлат у затвор?? НЕ знам! I'd think twice!!
Убаво го кажа ова ама не ми се верува дека некој со такви знаења ке ги користи така пасивно како што кажа ти или ке се оддаде на задоволство и ке си хакира *(no risk no fun):nesum:
 
Член од
14 април 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
Училиште за хакирање.... Мислам дека не е потребно. Тоа се може само со спиење, јадење т.е 24/h да си на PC то...

P.S. Јас имам свој HackinG Web Site Кој Знае Турски Нека Посети

WorLdHackerS TeaM

Хакирањето не е нешто лошо... Тоа е само една уметност или Дарба од Господа....
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
lol, училиште за хакери ?!, па како што знам се смета за незаконско нешто, бидејќи според хакер, не е само да се влези во на другарот компјутерот, туку и да се прават работи како тоа што се случи со струјата во Њу Јорк, пред 1 година ( или кога беше, не е важно ), па затоа мислам дека е само некоја пропаганда. :)
 
P

Princ

Гостин
Мастер хакер кој хостира форум на бесплатен сајт, со упм големи гугл реклами. Нејсе.
 
Член од
14 април 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
Princ напиша:
Мастер хакер кој хостира форум на бесплатен сајт, со упм големи гугл реклами. Нејсе.
Не ја глеај корицата на книгата... Гледај што има внатре... А ти самиот можеш да видеш таму има околу 700 мембери... Не е сешто пари "Драг Модераторе".... Тоа е точно дека бесплатниот хост е ризично да се користи но ако има некој Кевин Mitnick нека повели нека го хакира... Поздрав...
 
Член од
15 април 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ја од еден другар разбрав дека имало нешто слично у Академијата на ИТ Александрија. Он тамо учи и ми кажуваше дека меѓу предметите на студиите за мрежни инженери имаат предмет Security+ на кој има пуно ствари на таа тема. А башка имале и некои страшно добри професори...
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
site sto ke se prijavat da bidat fakultetski obrazovani hakeri ke idat u apsaana:)))
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ццц. Чудно. Јас би се запишала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom