Увид на состојбата на трансакциона сметка

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Ме интересира дали може да направам увид на состојбата на мојата трансакциона сметка со пасош, бидејќи личната карта сум ја изгубил а сеуште немам извадено нова. Иначе се работи трансакциона сметка во Комерцијална?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.189
Поени од реакции
14.466
Ме интересира дали може да направам увид на состојбата на мојата трансакциона сметка со пасош, бидејќи личната карта сум ја изгубил а сеуште немам извадено нова. Иначе се работи трансакциона сметка во Комерцијална?
Би требало да можеш, јас ја немав земано личната до пред една недела ама со пасош можев све да напраам (ја сум во Тутунска).
На крај краева имаш телефони од Комерицјална јави им се директно најдобро ќе ти објаснат :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Ако ти е биометриски и имаш направено освежување на податоците во банката.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Ме интересира дали може да направам увид на состојбата на мојата трансакциона сметка со пасош, бидејќи личната карта сум ја изгубил а сеуште немам извадено нова. Иначе се работи трансакциона сметка во Комерцијална?
нормално дека можеш. јас немам лична карта и платата од коменцијална си ја вадам со пасош (биометриски), мислам дека мора да ја носиш и пластифицираната картичка од Комерцијална
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
нормално дека можеш. јас немам лична карта и платата од коменцијална си ја вадам со пасош (биометриски), мислам дека мора да ја носиш и пластифицираната картичка од Комерцијална
Да да таа картичката од комерцијална на која што има бр на сметка потпис и такви ствари ја имам. Само лична немам моментално па сакав да знам дали може да проверам со пасош(биометриски). Фала на инфо.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Да да таа картичката од комерцијална на која што има бр на сметка потпис и такви ствари ја имам. Само лична немам моментално па сакав да знам дали може да проверам со пасош(биометриски). Фала на инфо.
пасошот ти врши работа, останатото ти е да појдиш, и да провериш таму по шалтери :)
 
T

Tetro

Гостин
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
Ме интересира дали може да направам увид на состојбата на мојата трансакциона сметка со пасош, бидејќи личната карта сум ја изгубил а сеуште немам извадено нова. Иначе се работи трансакциона сметка во Комерцијална?
Со трансакционата (пластифицираната) картичка и биометриски пасош можеш;)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
contact@kb.com.mk

контакт центар:
(02) 3 296 800

И мислам дека има начин каде можеш да се регистрираш преку компјутер да провериш.
Го има во тутунска.
--- надополнето: 28 јуни 2012 во 13:07 ---

Еве го
https://www.banka.com.mk/
За ова електронсково проверување преку ПЦ ми бара корисничко име и лозинка а јас немам ништо такво издадено од банката, веројатно бидејќи неам картица за на банкомат туку само онаа пластифицираната картичка :D
 
T

Tetro

Гостин
За ова електронсково проверување преку ПЦ ми бара корисничко име и лозинка а јас немам ништо такво издадено од банката, веројатно бидејќи неам картица за на банкомат туку само онаа пластифицираната картичка :D
вака пишувајки по форуми, и двесте години ако сакаш пишувај, нема да добиеш пристап до системот.
Контактирај ги на мејлот или телефонскиот број, за информации, но најсигурно, 200% мора лично на шалтер да им идеш во најблиската експозитура.
Мрза.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
вака пишувајки по форуми, и двесте години ако сакаш пишувај, нема да добиеш пристап до системот.
Контактирај ги на мејлот или телефонскиот број, за информации, но најсигурно, 200% мора лично на шалтер да им идеш во најблиската експозитура.
Мрза.
:pos:Абе жешко е. Нема врска како и да е фала на инфо утре сабајле ќе идам да ја проверам состојбата со пасош, а ако може со него да извадам картица за на банкомат супер :)
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
За ова електронсково проверување преку ПЦ ми бара корисничко име и лозинка а јас немам ништо такво издадено од банката, веројатно бидејќи неам картица за на банкомат туку само онаа пластифицираната картичка :D
нема врска тоа шо немаш картица за на банкомат, за електронска проверка треба да се регистрираш, е сега јас за од нлб се регистрирав одма од дома, а за од комерцијална знам морав да одам таму за да ми дадат усер и пасворд.
така да кога ќе одиш сега по парички, ќе си прашаш да ти дадат они од таму;)
и пополни си формуларче за картичка за на банкомат, нема погосподска работа од тоа.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
нема врска тоа шо немаш картица за на банкомат, за електронска проверка треба да се регистрираш, е сега јас за од нлб се регистрирав одма од дома, а за од комерцијална знам морав да одам таму за да ми дадат усер и пасворд.
така да кога ќе одиш сега по парички, ќе си прашаш да ти дадат они од таму;)
и пополни си формуларче за картичка за на банкомат, нема погосподска работа од тоа.
Абе пред некое време вадев пари у банка и му викам на тој дај ми формулар за картица за на банкомат и коа ми извади шефот 5 листа за пишување, а беше жешко и си викам ајде заеби не ми треба. Али сеа коа ќе идам ќе си зеам и еден формулар да си го попунам :)
 
Член од
4 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
9
100% сум сигурен дека можеш да провериш со пасош. До пред месец дена (тогаш ја извадов личната карта) сите трансакции плаќање и примање пари ги вршев со пасош исто во Комерцијална.
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
Абе пред некое време вадев пари у банка и му викам на тој дај ми формулар за картица за на банкомат и коа ми извади шефот 5 листа за пишување, а беше жешко и си викам ајде заеби не ми треба. Али сеа коа ќе идам ќе си зеам и еден формулар да си го попунам :)
ооооо па ти друже си бил на Гопсод бељата, те жешко ти било, па те мрзело...ако не дај да се организираме ние од форум, па да ти ја избркаме работава :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom