Т - Мобиле новости!

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Доколку некој дознае некаква новост за Мобимак нека пишува овде....

Од денес 1 Февруари Повторно е достапна услугата Апсолутно генијално Сите шо имаат 100 денари на својата сметка Слободно Можат да се Јават на 070140200 да ја надополнат својата смета за уште 100 денари!!! ПОЗДРАВ
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
CopyOfDeath напиша:
Доколку некој дознае некаква новост за Мобимак нека пишува овде....

Од денес 1 Февруари Повторно е достапна услугата Апсолутно генијално Сите шо имаат 100 денари на својата сметка Слободно Можат да се Јават на 070140200 да ја надополнат својата смета за уште 100 денари!!! ПОЗДРАВ
fala na informacijata.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
За жал немам пари на картичката!Ама кога ќе си купам ќе си ставам!:star:
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Ја више стаив.АГ го има ,па го нема па...ќе видиме
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
Dobra moznost e ama kolku ce trae :))) do sega 2 pati ja pustija samo za vo leto i tolku.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
sea se javif i mi vika nemozhe toa da go napraam ili sho ti znam tamu...da ne ne funkcionira koa se javuesh od stranstvo?
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
BeBe11 напиша:
sea se javif i mi vika nemozhe toa da go napraam ili sho ti znam tamu...da ne ne funkcionira koa se javuesh od stranstvo?
Eve Allita ....procitaj


:bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Луѓе. Доста се карате. Периодот за активирање на АГ заврши заклучно со 02.03.2006 година. Којзнае зашто им текна на Мобимак само 1 месец да ја имаат оваа услуга овојпат, ал јебига.
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
а ново новост од МобиМак е услугата "Кажи-Кажи",онаа што на рекламата е Марко(водителот) со баба му :)
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Aјдеееееее.
Мобимак пушти срце за роамингот. За сите корисници (и при пејд и пост пејд):

35 ден. минута + ДДВ на државата во која се наоѓате
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Мобимак ти овозможува бесплатно да ги добиваш сите резултати од СП 2006. По завршувањето на секој ќе добиеш СМС со конечниот резултат. За да ја активираш бесплатната услуга, јави се на 070 141 000 или прати СМС со текст SP на истиот број.




Го активирав и немаше никаков проблем иако немам кредит на картичката, се надевам дека е скроз бесплатно и нема да ми земе пари од следниот кредит што ќе го ставам. :)
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
vardarce напиша:
Мобимак ти овозможува бесплатно да ги добиваш сите резултати од СП 2006. По завршувањето на секој ќе добиеш СМС со конечниот резултат. За да ја активираш бесплатната услуга, јави се на 070 141 000 или прати СМС со текст SP на истиот број.




Го активирав и немаше никаков проблем иако немам кредит на картичката, се надевам дека е скроз бесплатно и нема да ми земе пари од следниот кредит што ќе го ставам. :)
скроз бесплатно е.

п.с.проверено, имам кредит а не ми зема ни еден денар а досега ми имаат пратено пораки за сите натпревари.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
vardarce напиша:
Мобимак ти овозможува бесплатно да ги добиваш сите резултати од СП 2006. По завршувањето на секој ќе добиеш СМС со конечниот резултат. За да ја активираш бесплатната услуга, јави се на 070 141 000 или прати СМС со текст SP на истиот број.




Го активирав и немаше никаков проблем иако немам кредит на картичката, се надевам дека е скроз бесплатно и нема да ми земе пари од следниот кредит што ќе го ставам. :)
Од кај ќе знае дека баш тебе треба да ти земе кредит? :)
Не верувам дека имаат гатачка во Мобимак... Бесплатно е.
 

Kajgana Shop

На врв