Трајковски и сопатниците во Кингерот биле убиени?! (Општа дискусија)

Дали мислите дека паѓањето на Кингерот е навистина само несреќен случај?

  • Да

    Гласови: 19 9,5%
  • Не

    Гласови: 182 90,5%

  • Вкупно гласачи
    201

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
Зошто излезе дека те обвинив тебе за нешто ?
Само првото прашање беше наменето за тебе, шо може еден обичен човек шо не знае ништо од терминиве да разбере од видеото ?
Освен графичкиот приказ на патеката на авионот, другото за секој што не се разбира во авиони е табулараза.

Еве ти ако се разбираш од авиони објасни.
Јас само го постирав видеото. Ти мене ми се нафрли дека ништо не може да се разбере од видеото ако не си пилот. Епа грешка си. На видеото многу убаво се гледа и се слуша дека сепак станува збор за авионска несреќа, а не за атентат. Плус јас нигде не отворив дискусија за останатите прашања што ти ги постави.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јас само го постирав видеото. Ти мене ми се нафрли дека ништо не може да се разбере од видеото ако не си пилот. Епа грешка си. На видеото многу убаво се гледа и се слуша дека сепак станува збор за авионска несреќа, а не за атентат. Плус јас нигде не отворив дискусија за останатите прашања што ти ги постави.
Па добро ти рече „еве ова го чекавме“. Ја по тие зборови заклучив дека дека ти си сфатил се од видеото.

Ја само сфатив дека на радијал ваму ќе свртат, на радијал онаму ќе свртат, брзина ваква, брзина таква, оваа висина онаа висина, ама не сум пилот и не знам дали направиле они грешка. Може лош ми беше постот и требаше може после првото прашање да оставам празен ред, за да не мислиш дека тебе те обвинувам за нешто. Ако на една тема не се слагаме, нема да те следам на секоја можна тема и за инат да ти контрирам ;)

Графичкиот приказ покажува дека е грешка на пилотите, ама само графика без да знам што значи ВОР, радијал и другите работи шо се спомнуваат нема да ме убеди 100% дека е ова грешка на пилотите, а видеово штом е на јутуб ставено претпоставувам има баш тоа за цел, да ни покаже на сите дека е грешка на пилотите, дека не е атентат и да се прекине со таквите муабети.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
Па добро ти рече „еве ова го чекавме“. Ја по тие зборови заклучив дека дека ти си сфатил се од видеото.
"еве го она што сите го чекавме" = "сите го чекавме видеото, а бидејќи не е постирано еве јас ќе бидам тој што ќе го постирам прв".

duuuh :jajce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom