Терористички напади во светот

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Еее......., политиката што му направи на светот. Политиката е едно големо :гомце:. Но во случајов Европа си ги трпи последиците од штетата што самата си ја наметна, а невините луѓе ќе бидат жртвите на нечија игра. Јасно е каков народ се Чкљ заедно со нивното исламиште, но Европа почитувајќи го тој лажен соживот, сега незнае како да си го реши проблемот.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
СЕ СКЛОПУВА ЛИ МОЗАИКОТ - ИСТИ БОМБИ И ВО ПАРИЗ И ВО БРИСЕЛ
шемата е очигледна...

СПОРЕД ПОСЛЕДНИТЕ ПРОЕКЦИИ НА НАРОДНА БАНКА
ЦЕНАТА НА НАФТАТА СИЛНО ЌЕ ПАЃА
..
Путин најави повлекување од Сирија а со цел да се подржат преговорите и да се подобри светската клима и со тоа да порасне побарувачката и цената на нафтата
Брисел е Одговорот на креаторите на ИСИЛ
, самите терористи се само пиунчиња ... на светот му се случува куклениот театар 11/9 по 3 пат.. ама театар со крваво сценарио...
Веруваш во тоа? Брисел е жртватаа не креаторот.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Да де во пред 4-5 месеца кога изгинаа сто и кусур луѓе во Анкара на протест на про курдската партија и синдикатите кај што бомбашите слободно си поминале секакво турско обезбедување, тогаш не бараше да се молат за Анкара, сега требало молење.
Уште многу долгови имаат турците да плаќаат. Тој лигушот британски што го напишал "познатиот" статус зошто не се молите за Анкара, може да оди да се прошета до Дијабекир и Суруц. Тогаш нема да се моли, туку ќе треба да се замонаши во манастир.
Да бидеме реални јас ова уште пред неколку години имав напишано. Сите лајнурии што се случуваат во светот се од САД Велика Британија, Турција и Израел. Овие четри држави се злото на сатаната. Доволно е да се обрне вниманије на изјавата на Мухтар Кент. Тој е главен извршен директор за целиот свет на Кока Кола. Инаку е турски евреин. Тој има една скандалозна изјава во 2010 кога рече дека САД Велика Британија Израел и Турција треба да се залагаат за распадот на ЕУ и Русија. Што му беше целта ден денес не се знае. Истите лајнурии има јадено и Ехуд Олмерт поранешниот премиер на Израел. Сега е у затвор поради корупциски скандали.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.996
Да бидеме реални јас ова уште пред неколку години имав напишано. Сите лајнурии што се случуваат во светот се од САД Велика Британија, Турција и Израел. Овие четри држави се злото на сатаната. Доволно е да се обрне вниманије на изјавата на Мухтар Кент. Тој е главен извршен директор за целиот свет на Кока Кола. Инаку е турски евреин. Тој има една скандалозна изјава во 2010 кога рече дека САД Велика Британија Израел и Турција треба да се залагаат за распадот на ЕУ и Русија.
аман бе, ти беше еден од нај про-турските ориентирани членови
шо ти стана?
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
аман бе, ти беше еден од нај про-турските ориентирани членови
шо ти стана?
Никогаш не сум бил про турски. Но за економска соработка секогаш сум ЗА. Тоа што ни се стратешки партнери САД и Турција тоа е друга работа. Во политиката нема пријатели туку само интерес. Моментално Македонија има интерес од овие земји без разлика што нивните меѓународни политики се погрешни.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.996
Никогаш не сум бил про турски. Но за економска соработка секогаш сум ЗА. Тоа што ни се стратешки партнери САД и Турција тоа е друга работа. Во политиката нема пријатели туку само интерес. Моментално Македонија има интерес од овие земји без разлика што нивните меѓународни политики се погрешни.
Земи бриши ги одма старите постови, пошто принт скрин вадам сега, веднаш.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Земи бриши ги одма старите постови, пошто принт скрин вадам сега, веднаш.
И така да е зошто да ги бришам ? Например ако станува збор за Грција и Турција. Јас сум за Турција. И тоа само заради инает и заради наши интереси.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
We Prayed For Paris — But What About Ankara?
“These people are no different. They just happen to be Turkish.”

Ами загинаа 16 луѓе на плажа на Брегот на слоновата коска неодамна... и една наша граѓанка...
Немајќи претстава што ја очекува тоа утро, на само два часа пред злостроничкиот напад, на својот фејсбук профил напишала – “Здраво недела“. Македонката Анита Андреевска е една од 16-те убиени во терористичкиот напад што се случи во неделата во туристичкото место Гранд-Басам во Брегот на слоновата коска. Таа била сместена на само 30 метри од местото на злосторот, а во кобниот час се наоѓала на плажата, каде ги поминала последните моменти од животот. Уште од утрото пријатели и познаници на Анита, на социјалните страници споделуваа пораки за сочуство.
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
155
Поени од реакции
46
Ниту за Израел никогаш немало солидарност и сочуство од ЕУ.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Ниту за Израел никогаш немало солидарност и сочуство од ЕУ.
Не ви треба солидарност и сочуство на вас. Вие за двајца израелци после колете и убивате сто палестинци. Мислам дека доволно ви е што целиот западен свет го преќутува тоа.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
И така да е зошто да ги бришам ? Например ако станува збор за Грција и Турција. Јас сум за Турција. И тоа само заради инает и заради наши интереси.
LOL, па неоосманистичката доктрина и нејзините ексклузивни претставници во моментов, Ердоган и неговата кучка Давутоглу, можеш да ја перцепираш како сакаш, но никако во контекст на националните интереси на Р. Македонија. Мислам, ако ти е ќејф ради инает да праиш сунет, тоа е веќе друга приказна ( јас пре би пиел узо уз сиртаки покрај обала на Егејско и би го живеел животот како Сунѓерот, ако веќе мора да се бира зло).
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
155
Поени од реакции
46
Не ви треба солидарност и сочуство на вас. Вие за двајца израелци после колете и убивате сто палестинци. Мислам дека доволно ви е што целиот западен свет го преќутува тоа.
Со ова докажа дека си најглуп на овој форум. А во едно го поддржуваш палестинските терористи. Исто како што правеа и албанците овдека во Македонија. Ти си човече голем антисемитист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom