Тело или фаца?

Што повеќе ве пали?


  • Вкупно гласачи
    598
O

Orion.

Гостин
Ако некој подобро изгледа кога е слаб отколку кога е дебел, тоа сепак не значи (во повеќето случаеви) дека кога е слаб изгледа добро. Ајде доста глупости.
Одлична поента. Но слабиот може да стане фит (ирелевантно дали е машко или женско) Тогаш ќе биде згоден/згодна.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Тело се оправа, се регулира, се подесува. фаца нема оправање, тоа и е. Затоа е боље да си женско, со тек на време се пролепшуваат, каквиукрепи од основни и средно, со бркови, гадни никакви-какви пичиша стана, вака мушко, грд ако си ќе си скапеш грд, боље почни пари да правиш пошто толку ќе ти биде.

Трансформацијата, е скоро еднаква кај двата пола. Знам еднаков број на момци кои биле мета на исмејавање како мали, а подоцна израснале во момци кои се привлечени за доста девојки, и обратно. Нема универзално правило, единствениот сегмент од привлечноста кој им е полесен за постигнување на женските, е што знам барем 10-на кои се палат на дебели жени/девојки со големи гради/задници, додека кај девојките тој феномен не постои.

Дури и оние со 10-на килограми плус, со малце аеробик-ролери, т.е. зацврстување на мускулите/торзото, и генерално облините во тој дел на телото, знаат да изгледаат еднакво привлечно како и оние кои имаат идеална килажа...

Пропорционално на тие 10-на килограми кај женско, е 20-на кај машко, е сега ти види, дали можеш со лесни вежби да изгледаш привлечно, со малце труд, 20кг + и лесно - рекреативно вежбање :rolleyes:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Знаеш дека како свесни битија сме покварени кога место просто одговарање на: што ве пали повеќе, фаца или тело? сите коментираат прво што би промениле кај несреќникот илиженскирод. И што е полесно за промена, до степен на дискусија: пластична хирургија.

Онака само е, хипотетички, не ве прашуваат што очекувате од вашиот партнер од соништата.

You must me fun at parties.

Фаца..
 
P

parvati

Гостин
Што поише ме пали ?
Палење е еротично нешто, дизање на страсти, стфрднување на онија меки делови кои за брзо време преминуеф у цфрсту агрегатну состојбу. Значи што поише ме мења агрегатно ?
Тело наравно, знаеш пројде добра цура и глеаш гу у тело, па тк у фацу, ако е добро тело а у фацу бразда, викаш си леј како се нашла овај глава туја, зашто такој лошо израснала, некој лош хибрид. А ако е сфе тој споено како што треа, викаш си боомба бе братче
Е ск за у кревет
Кд е у питање било која поза, знае се тело си е тело, тесно половинче, истртено гзе и сочно цице (малишани не читајте ке ви се напуниф гаќе) А кд е у питање орално пушење : ))) фаца си е фаца, штокур ке гу глеам у гз док док га ставља у уста, ке гу глеам у очи, нели такој е најкултурно : )
Сакам уста да су ву истртени како за на фејсбук,испупени бузиња сочни да сфетиф, очи да ву се прелилаф од убаву глетку што се дешаа, трепке да су ву полу урочени и да ву трепкаф од срам брзо како на колибру крила
А коса ? Коса бујна и заплеткана у мои брзи шаолински прсти
Фарба не е битна, битно е да нема црн корен
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Те молам, немој со срцки да ми се обраќаш, ко прво.
Второ, со се што си пишал се согласувам, ако си ме прочитал убаво ќе си видел тоа и ти. Никој тебе не те нарече површен.
И трето, на единственото прашање што те прашав, само тоа не си го одговорил. А те прашав - Ако девојка ти, не сака да намали тежина иако ти ја убедуваш дека ќе биде тоа подобро за неа и остало, како ќе реагираш? Ќе ја оставиш бидејќи физички нема да ти одговара?
Бидејќи си далеку од површен како што кажа, претпоставувам дека нема да го направиш тоа, доколку во се друго ти одговара и ја сакаш.
Не ни мора значи да ми одговараш. (y)
се извинувам што те навредил тој збор се обратив онака од шала да не ме сфатиш погрешно. Далеку од тоа дека би ја оставил заради таква работа, финтата е што досега ниту сум имал предебела ниту пак ќе фатам таква женска, едноставно може да биде и најпаметна, со најдобар карактер и се али НЕ, пред скоро 3 години во 2 месеци направив трансформација на себе од 27кг значи кога сум можел јас да стигнам од „туба“ до фитнес тело со таа дисциплина која ја имам и тој труд вложен во изминативе 3 години и толку пари фрлени (сум крател и од облека, излегувања и се живо за да купам чиста храна, суплементација и да платам секој месец теретана која ако пресметаш и не е така ефтина) па затоа критериумот ми е малку ригорозен. Не е проблем да е со неколку кг добро распоредени, али ако зборување за особа која на себе ставила 30и кусуро кг повеќе од тоа што треба и воопшто нема грижа на совест дека е обележана во светот, дека тоа не е ОК тогаш нема што да се замарам. Сум помогнал на многу луѓе досега да направат физички трансформации и ти кажувам дека СЕКОЈ може, дури имам и пријател со проблеми со срцето и поради тоа не смее да вежба, со средена исхрана и специјални вежби дечкото симна 18кг и сега е нормален човек па ако може некој така тогаш здрава права особа би било жално да се доведе до такво дереџе.
и повторно ти се извинувам ако сум те навредил со зборот погоре.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Па многу се битни и двете, неможе да биде сега тело гром фаца лом или обратно :)
 
A

Arianne Martell

Гостин
Фаца, шарм, форма, облик на тело (наведов уште неколку ствари што се ван можните опции).
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Џабе е фацата убава ако у телото е даска и нема салце и стомаче, а обратно па и иде донекаде не којнае каква фаца али тело да има кај мене поминува...
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.675
Поени од реакции
4.408
Нормално дека не иде едното без другото, но барем според мене мислам дека фацата има за нијанса предимство. Доколку има никаква фаца какво сака тело нека има некако ти се одмилува одма, додека пак другата крајност да има убава фаца, а никакво тело некако не е толку страшна иако секогаш постојат исклучоци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom