Телото старее, а духот?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Mlad si dodeka se osekas pomlad od kolku sto si .Jas so 50 se osekam kako 35-40 sto ne e taka loso?
Заеби ти ако на 50 се осеќаш ко 35-40 ако изгледаш ко 65-70. Кој те прашва како се осеќаш тук те гледа како изгледаш. Духовна младост можеш и да изглумиш пред некое мало кревко девојче на које му го фрли окцето али за брчките ти треба скалпел, за белата коса к-на а за реумата, бешиката и склерозата апои.
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
159
Поени од реакции
13
Za duhot zboruvame neli? Od koga toa brckite i belata kosa(mojata e crna)se duhot na licnosta? A za da glumis pred nekoe malo krevko devojce na moi godini treba da si pedofil a ne sum.:salut:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Mlad si dodeka se osekas pomlad od kolku sto si .Jas so 50 se osekam kako 35-40 sto ne e taka loso?
Za duhot zboruvame neli? Od koga toa brckite i belata kosa(mojata e crna)se duhot na licnosta? A za da glumis pred nekoe malo krevko devojce na moi godini treba da si pedofil a ne sum.:salut:
Чиче духот е една ствар, а староста е друга ствар... Ти колку и да си млад во духот, кога годините ти се малку поголеми тогаш и духот ти е стар... Ај баба ми сега има 80 години, а дух од 30-40 и да ја сметам со Хали Бери?? Нема шанси... Колку старееш толку и духот старее... Имам жив пример видено човек од 30, а мозокот му е застанат на 10 години... Не се надевам дека и тебе ти е... Веќе кога си наполнил 50 години, духот и на 20 да ти е, ти пак спаѓаш во онаа класа на постари луѓе...:zver:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Во ред е да се осеќаш како помлад али кога тоа излегува во јавност не е баш во ред посебно кога се осечаш 20 години помлад.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Za duhot zboruvame neli? Od koga toa brckite i belata kosa(mojata e crna)se duhot na licnosta? A za da glumis pred nekoe malo krevko devojce na moi godini treba da si pedofil a ne sum.:salut:
На 50 години младо кревко е од 20-25.....
Шо му е на луѓето ко ќе се помени младо одма мислите му одат на 6-7 годишни. Јас на пример никогаш не би помислил на тоа.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Знам само дека мајкл џексон не старее а за духот не знам :pos2:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.295
Телото старее а духот ветреее :toe:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
и телото и духот доколку ги негуваме,тоест работиме на нив,ке можеме да ги сочуваме помлади од што се.сепак,мислам дека кај духот можеме повеке да допринесеме доколку сме ведри,даваме љубов,се смееме и размислуваме позитивно.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Зависи до човекот, не значи дека ако телото старее и духот исто така старее, мене многу ми се свиѓаат на пример стари луѓе со млад дух познавам едни такви и многу си ги сакам секогаш успеваат да ме расположат и насмеат :smir:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Не, духот не старее... но за жал некои млади имаат стар дух иако не се стари...
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Мене ме учеа да не верувам во духови.

Затоа и многу ретко користам огледало.:baeh:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
јас воопшто не се осеќам ко 23 години, се осеќам ко да имам 17-18 години, а исто и моите другарки, еве другарка ми имат 23 години,мажена е и чека дете, ама пак исто се зафркаваме како од секогаш
затоа неможам да се замислам да се омажам, барем сега не, дека уште се чувствувам како дете и убаво ми е:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom