Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Еве и тука малце да придонесам за заштита на купувачите или за проверка на тие веќе што купиле Mi телефон.

MI Anti-Fake e програм кој врши Идентификација на вашиот Xiaomi телефон, и проверка на неговата оригиналност.
Програмот е направен од страна на најголемата група на девелопери за MIUI која се вика MIUI Adria (каде и ние сме членови, т.е. фамилија :) ), во директна соработка со Antutu кој е познат по своите benchmark програми нели.

Програмот се инсталира како секој друг програм, со овозможен ROOT пристап, и за правилна работа треба интернет конекција, затоа што се поврзува со серверите на фабриката за проверка.

Моментално MI Anti-Fake може да ги провери следниве модели: MI 1, Mi 2/2A/2S, MI 3, MI4, Redmi 1/1S, Redmi Note, а наскоро и другите што излегуваат.

Голема благодарност до нашите пријатели http://adria.mobiledevs.net

Симнете го тука: DOWNLOAD
И на кинезот ли има кинеска копија ? :confused:
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Има некој искуство или знае нешто поќе за LG F60?
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.737
Поени од реакции
11.585
G2 mini, S4 mini, One mini?

Или дајте некој предлог у овој прајс рејнџ.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Колку е прајс рејнџот?

М8 Оne не вреди. Ама уопште.....20.000 за S400 нема шанси.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
47
Поени од реакции
27
гледав денеска во амц Lenovo a328 за 5700 ден и делува како доста солидна машина quad core 1.3 so 1гб рам ама до сега ни сум користел па ни сум видел леново има некој искуство со овај моб ?
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Прашање , која солуција за мобилен е подобра да ја купам - Gigabyte Mika M2 ili Xperia M2 ??
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Прашање , која солуција за мобилен е подобра да ја купам - Gigabyte Mika M2 ili Xperia M2 ??
Xiaomi е подобар од овие шо наброја го има во рамстор само што ќе влезеш веднаш се гледа TNT Market


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom