Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Неколку страни поназад ми побараа повеќе информации, па ај еве детално.

Пакет: 3 Max Comfort

Следните брзини се добиени со исклучен ресивер.

SpeedPort:


Speedtest.net:


Torrent:
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
17
Ахам, значи за Комфорт пуштаат 14, а за Старт 12, мада уопште не ми е битно, таман е и ова ;)
 

Bla4KRa1n

АДМИН
Член од
19 ноември 2011
Мислења
61
Поени од реакции
10
Значи тие приказни се глупости, нема ограничување волку ти е за ТВ, волку ти е за НЕТ, да речеме имам пуштено 12 кај мене, е сеа ако пуштиш ти HD канал ти цеди минимум 6 MB, остало ти е за НЕТ, доколку не палиш ТВ ги имаш сите за НЕТ.
А дека не лажам еве ти спид тест па увери се, иначе торент без телевизори ми иде 1.2 MB, така да тоа е доказ...

Јас не велам дека лажеш, ама знам како одат работите. За зеленото си дефинитивно во право, ама за црвеното неможам да се согласам дека кај сите е така.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
17
Барем кај мене е така, затоа и торент шиба со 1.2 MB :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Внимание до тие што се на Call & Suft Start од 30 GB доколку не се мигрирани на новите пакети од иста цена 1200 денари да знаат ако не се префрлени и ако ги надминете тие 30 GB ќе ве скинат после 31-виот гигабајт мене така ме зезнаа инаку напишав погоре од кога мигрирав и сега до понеделник на желка нет ќе остана се додека не им појдам во централата да се разбера добро со нив.
Колку е зголемен интернет сообраќајот на Call & Surf ? Мора да се јавам да ми променат пакет или автоматски ќе го променат ?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Колку е зголемен сообраќајот на Call & Surf ? Мора да се јавам да ми променат пакет или автоматски ќе го променат ?
Нема автоматски, мора да продужиш договор. Јави се на 171 или иди до салон некој.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
mnogu dobro, siminjam torent so brzina na svetlinata 4.3kb/s
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Речиси и ништо битно не е променето, не разбрав за макс адсл старт кој беше 860ден со мочани 30гб, сега понудата е?
Порано со т-гомнава плаќав 1200ден па и повеќе (од оние нивните 860ден) со минимално зборење на фиксен месечно, сега со мултимедиа-нет ми стигна сметка за март и април заедно, 150денари вкупно разговор со 0ден претплата. Не се каам воопшто што побегнав од крадциве, интернетот е супер, симнувам секогаш со 1,4мбајт во секунда, аплоад со 450-500кб/с, мерак.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Речиси и ништо битно не е променето, не разбрав за макс адсл старт кој беше 860ден со мочани 30гб, сега понудата е?
Порано со т-гомнава плаќав 1200ден па и повеќе (од оние нивните 860ден) со минимално зборење на фиксен месечно, сега со мултимедиа-нет ми стигна сметка за март и април заедно, 150денари вкупно разговор со 0ден претплата. Не се каам воопшто што побегнав од крадциве, интернетот е супер, симнувам секогаш со 1,4мбајт во секунда, аплоад со 450-500кб/с, мерак.
Адсл старт сега е 559, а до крајот на месецот ќе има дополнителни корекции во адсл и оптичките пакети. А сега ова што им е новата понуда, 1499 денари 300гб + 100 часа + 80 канали е полн погодок. Неможе т-хоме да се споредува со некој локален провајдер...
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Да не имаше некој денес проблеми со интернетот? Ми се ресетираше конекцијата и рутерот неколку пати. Можно е и од кај нив да местеле нешто зошто уште имам проблем со телефонската линија...
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Да не имаше некој денес проблеми со интернетот? Ми се ресетираше конекцијата и рутерот неколку пати. Можно е и од кај нив да местеле нешто зошто уште имам проблем со телефонската линија...
Ми се деси 3-4 пати околу 9 саат... им се јавив, ми рече као лошо ти е синхронизиран рутерот, еве ќе ти го рестартирам од вамо и све ќе биде ок... и после тоа све беше ок :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom