Тајзи/Tyzee

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Гледам теми има за се и сешто а нема за едено од поталентираните и пооргиналните нови лица на нашата сцена.
Вчера излезе нов сингл од него со многу добра порака така да во таа чест да ја отвориме темата.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Откако раскина со Скипи, ништо не е како порано. Иницијатива за повторно спојување на двоецот. Ако се собереме 1,000,000 луѓе Авалон ќе ги спои повторно.

Влада на РМ колку пари му дадела за песнава?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Мене ми е ОК и вака. Не дека сум луд по ваква музика но супер е особено за на лето да се слуша нешто македонско со пораки кои ни се блиски. Со Скипи исто им беа ОК песните но мислам дека е најдобро музика да се бутка со сопствени сили и чат пат некоја соработка. Зошто не се сите со ист потенцијал, вкус и слично.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Цар е Тајзи. Со Скипи беа добри, не е лесно да се каже дали беше добра одлука да тргнат по соло-кариера, али еве засега на Тајзи добро му иде. Си има добри и интересни, лабави песнички.


Оваа ми е најдобра засеа, една од посериознитe.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Што га знам, не му ги разбирам песме, али немој жити се', да снима со Слаткар ! :tapp:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Со ова песна почнав да го слушам Тајзи

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Тајзи беше богот на македонското реге ако не се лажам ????
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Тајзи ? Талентиран? Има толку плитки, безвезе текстови.. Само подпросечно интелегентните се палат на него.
Извадок од песна на супер-талентираниов:
„Парите се како жена, не ја работиш ти бега“
Јас лично сметам дека жените треба да имаат помалку права од мажите ама ова е дефинитивно навреда.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Тајзи ? Талентиран? Има толку плитки, безвезе текстови.. Само подпросечно интелегентните се палат на него.
Извадок од песна на супер-талентираниов:
„Парите се како жена, не ја работиш ти бега“
Јас лично сметам дека жените треба да имаат помалку права од мажите ама ова е дефинитивно навреда.
Не сум сигурен од кој дел да почнам за да ти кажам колку се обрука со мислењево. Подобро повлечи се, еве избриши го мислењето и ја ќе го избришам цитатов за да не се знае дека си го пишал ова.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Не сум сигурен од кој дел да почнам за да ти кажам колку се обрука со мислењево. Подобро повлечи се, еве избриши го мислењето и ја ќе го избришам цитатов за да не се знае дека си го пишал ова.
I couldn't care less..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
Ја уште ниедна песна неам чуено од овој, али дознав за него од OffNet кај што имаше некоја ептен смешна песна за која добил субвенции :pos:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
ајде хејтери иш иш:icon_lol: добар си е тајзи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom