Тарот... лага или вистина?

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Мене ми гледаше мајка на моја другарка. Си замислив едноставна желба, општо за животот. Жената почна да ме опишува како карактер и ми ги опишуваше работите точно како што се. Ми кажа работи што стварно ме зачудија. Во тоа време имав некои планови за одење надвор од државата и ми го кажа тоа и ми рече дека нема да одам заради болест на некој близок. Тетка ми се разболе и заради тоа не заминав.
Може ова беше случајно ама признавам дека малку ме стресе...
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Контактирајте ја Сабрина...ја има најчесто на ЕДО :tapp:.
Неможе секој да ти гледа на тарот карти !
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Kako toa podobar, pa znaes li ti kakva slavna gledacka e Sabina od ATV, a vo eden period i glavnata Sitelova Tarot prorekuvacka. Tesko se dostignuva takvo nivo na prezentacija na okultno znaenje. Ako taa pripaga na toj 1% posto podobri gledacki od tebe, togas peki.:tv:
Знам дека е многу тешко. Ми трбаа цели три дена да ги научам значењата на картите и методите на гледање.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Контактирајте ја Сабрина...ја има најчесто на ЕДО :tapp:.
Неможе секој да ти гледа на тарот карти !
Од Бога је добро. Среча ти стоји. Нешто расијана си била, неке паре очекујеш, неке документи. на АТВ или АТБ како и да се вика таа телевизија ја даваат Сабина, не на ЕДО.
Инаку, уште немам сретнато некој што знае убаво на Тарот карти да гледа. Дали верувам? Штознам, во глобала не, ама ми се имаат погодено многу работи на кафе кога ми гледаа еднаш.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
ми имаат гледано на тарот карти од америка.
се ми погоди. можи да се речи.
си замислив и желба и ми рече дека ке ми се исполни. и точно беше.
а во пакетот со картите има прирачник со гледања. демек како да гледаш ова она.
абе америчка работа. и на секоја карта го пиши значењето.
така да е лесно многу. и често сега ми гледаат. лол
ама никогаш не ги сфакам пресериозно.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Верувате ли во гледање на карти?

Mi imaat gleano na karti nekolku pati i mislam deka mi pogodile pa akoo imate nekoja slicna situacija da raskazete povelete bash me interesira kolku e tocen tarot karti
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Велат: Она што сакаш да ти се случи ќе ти се случи, така што и во твојот случај се покажува дека всушност ти во твојата потсвес си посакувала да ти се случи она што ти го предвиделе на карти. Затоа не верувам дека има некаква вистина во гледањето на карти, туку тоа е само потсвесно насочување на мислите. Па оттаму и божемното исполнување на гледаното те тера да веруваш во тоа како вистинско исполнување на предвиденото.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Abee mene preeska mi gledaa i bukvalno mi ja opisaa celata situacija vo koja se naogam sea i vo idnina neso so stvarno nejkam da se desi ali imash pravo moze potsvesno predizvikav poso denovive bev opsednata so tie loshi misli kako ke se razocaram vo deckoto bkvalno opsednata bev deka ke raskineme i taman on mi pisha poraka deka se e ok poso e na pat ne e tuka i mi gledaa na karti i pak pocnav da sumnjam ebate belja ne idam drug pat da mi gledaat:vozbud:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
NE veruvam, 10 pati da i prevrtis kartite 10 pati razlicno ke ti ispadne se
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
ziva vistina e ali mora sabince od tvedo da ti glea...:uvo:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Complete bullshit! Лего коцките ја кажуваат вистината!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.399
Поени од реакции
21.972
Па што знам ... Никогаш не сум верувал во такви работи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom