ТИФОМАНИЈА!

Член од
7 август 2011
Мислења
4.778
Поени од реакции
13.062
@boys89 i site drugi. Mnogu hrabra molerska akcija, kaj ste vo momentov da se najdeme, da ne begate so vespite. Picki. Pisete odma, ne trosete boja za dzabe kje ve udavime vo polikolor.

Edniot e iscisten, drugite ako vi kliznat vespite vie kje gi lizete.

IMG-afcb0a91e9ec3924e70ffba083778601-V.jpg IMG-8e10485f8b986fb1d6d321a92ed86562-V.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2024
Мислења
37
Поени од реакции
136
@boys89 i site drugi. Mnogu hrabra molerska akcija, kaj ste vo momentov da se najdeme, da ne begate so vespite. Picki. Pisete odma, ne trosete boja za dzabe kje ve udavime vo polikolor.

Edniot e iscisten, drugite ako vi kliznat vespite vie kje gi lizete.

Прегледај го приврзокот 415703Прегледај го приврзокот 415704
Cisto sumnjam delo na arsovska e ova dupla dnevnica praznicno pozali se vi grad skopje
Автоматски споено мислење:

Ova vi e odgovor za grafitot vcera sto go rasipavte karshi radio televizija za rasipan nash eden grafit sleduva kazna 10 vashi probajte pak.The city is blue.
Автоматски споено мислење:

 

Attachments

Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
4.778
Поени од реакции
13.062
Ova vi e odgovor za grafitot vcera sto go rasipavte karshi radio televizija za rasipan nash eden grafit sleduva kazna 10 vashi probajte pak.The city is blue.
Вие треба да имате среќа на секое шкртање на графит, ние треба да имаме среќа само еднаш да ви пролизагаат веспите. После тоа ќе одите кај фуркан ќе снимате пак прилози за тепани жени и деца.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
37
Поени од реакции
136
Вие треба да имате среќа на секое шкртање на графит, ние треба да имаме среќа само еднаш да ви пролизагаат веспите. После тоа ќе одите кај фуркан ќе снимате пак прилози за тепани жени и деца.
Vie ste samo od kajgana jaki vo vashi naselbi goli ve soblekuvame rekviziti vi zimame vcera 5 grafiti sred bel den vi se rasipani kaj ste cekate da pomine 12 saat preku nok da pisete molerska akcija isto ko vasata akcija taa vecer za veligden molerska samo vasata e vo 4 sabajle naseto e u 2 preku den.
 
Член од
12 март 2022
Мислења
124
Поени од реакции
918
Vie ste samo od kajgana jaki vo vashi naselbi goli ve soblekuvame rekviziti vi zimame vcera 5 grafiti sred bel den vi se rasipani kaj ste cekate da pomine 12 saat preku nok da pisete molerska akcija isto ko vasata akcija taa vecer za veligden molerska samo vasata e vo 4 sabajle naseto e u 2 preku den.
А нешто многу мангупски е во сред бел ден ако се шкртани наместо навечер?
Иако навечер е шкртано зашто поликолорот не беше исушен и со вода се избриша од едниот графит што го поправивме, а јакото е што за глупа-небитна работа пробувате да излажете.

Не разбирам кој храбар потел е било каде да се ишкрта графит дали во Чаир, дали на друго место, па сигурно не чуваме стража пред секој графит ниту ние ниту друга група па да не можеш некаде да уништиш графит.

Ова што вие го правите го нема никаде во свет, и наместо да се засрамите од тоа што прво некој ваш го ишкртал графитот во Ченто и никој од вас не го осуди, па после можеби некој наш по некоја ваша логика го ишкртал графитот кај телевизија што во ниту еден случај никој не го оправдуваше за разлика од вас ова што вчера го направивте па уште се величите на форум и сите ви се смеат…

Имавте отворена покана вчера да се најдеме, и наместо да покажете вака муда вие на форум пишувавте у 2 саат.

Поканата уште важи!!!
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.387
Поени од реакции
8.343
Морам да ги спомнам Јунајтед Форс, некогаш по моќна и по бројна група, додека беа во најдобрите денови имаше страв дури и помеѓу близнаците, меѓутоа сега се сведени на макс 100 души членство, морам да ги спомнам затоа што кај нас кога клубовите ќе им испаднат во втора или трета лига групите се откажуваат од следење на своите клубови и давање поддршка со секакви изговори, не сите, меѓутоа има некои примери да не ги набројувам сега, Јунајтед Форс го следи својот клуб и покрај тоа што, пази, испадна и од трета лига мислам, до година ќе игра општинска, еве фото извештај од последната утакмица.

 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
118
Поени од реакции
343
Морам да ги спомнам Јунајтед Форс, некогаш по моќна и по бројна група, додека беа во најдобрите денови имаше страв дури и помеѓу близнаците, меѓутоа сега се сведени на макс 100 души членство, морам да ги спомнам затоа што кај нас кога клубовите ќе им испаднат во втора или трета лига групите се откажуваат од следење на своите клубови и давање поддршка со секакви изговори, не сите, меѓутоа има некои примери да не ги набројувам сега, Јунајтед Форс го следи својот клуб и покрај тоа што, пази, испадна и од трета лига мислам, до година ќе игра општинска, еве фото извештај од последната утакмица.

Нешто слична приказна имаа и Плава Унија (ОФК Београд) ако не и потешка, пред две години им беше клубот пред банкрот они го земаа и беа цел клуб. Сегде одеа со клубот и баш имаа здрава приказна за разлика од јунајтед форс што беа пола мафијаши се пукаа по улици а верувам и денес не е нешто поразлично само што не се веќе они некој фактор во Белград. Од таа цела српска сцена најздрава приказна ми се Плава Унија и ривалството што го имаат со Таурунум, баш навивачки со сите нишани што би рекле.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.387
Поени од реакции
8.343
Нешто слична приказна имаа и Плава Унија (ОФК Београд) ако не и потешка, пред две години им беше клубот пред банкрот они го земаа и беа цел клуб. Сегде одеа со клубот и баш имаа здрава приказна за разлика од јунајтед форс што беа пола мафијаши се пукаа по улици а верувам и денес не е нешто поразлично само што не се веќе они некој фактор во Белград. Од таа цела српска сцена најздрава приказна ми се Плава Унија и ривалството што го имаат со Таурунум, баш навивачки со сите нишани што би рекле.
Плава Унија мислам дека некоја сезона не ни беше активна, ако сум грешка исправи ме, откако Терзич им го зема клубот повторно се активираа, затоа и ги зафркаваат цело време дека се платеници и слично, а и да не го спомнам курчењето на уште помалите групи од нив, како на навивачката група на ФК Мачва од Шабац, Деспоти и сл., така да според мене Јунајтед Форс > Плава Унија, а и Таурунум се за пофалба.
 
Член од
28 јули 2022
Мислења
33
Поени од реакции
297
Море абдал чаирски се фураш на интернет, те не напаѓајте цивили, те не шкртајте графити, а истепан козоебач што викал кај ви е Саздо јаде ќотек, први шкртате графити и сеа ќе ми трубиш за некоја ултрас култура...??
Ти си партијаш на дуи, не си навивач!!
Него гледам видеа од последнава утакмица, за слога навивате, за искра...??
Што ви кажа оџата, што ви кажаа од партија??
И дај тоа новите дуксери и маици изнесете ги од населба ако градот е blue...
Лесно е да фрлиш боја, да ја трошевте за ваши графити бојата може и ќе беше градот blue, вака сте само пички симнати од планина без никакво навивачко познавање...
Се фураш за наше едно, 10 ваши...
Да не биде пак работава како протестот за Ангел коа ве немаше 10 дена низ Скопје, од дома ви викаа немој сине, седи дома, ќе те тепаат...
Едно разберете, вие сте политички активни, реагирате кога ќе ви дозволат, ние реагираме 24/7.
Иди еби си ја мајка ти и сестра ти и остај ја темава кога не припаѓаш во неа.
 
Член од
29 август 2022
Мислења
96
Поени од реакции
304
Плава Унија 1 сезона мислам не навиваа организирано само седеа на трибина без застави , Радовци им искочија неколку битни ликови од затвор и пробуваат да ја живнат групата пак иако клубот пропаѓа
Автоматски споено мислење:

Dead Army :cenzura:
Лопови или ултраси
врска си нема акцијава со навивање скроз албанска работа
 
Член од
13 август 2023
Мислења
36
Поени од реакции
119
Море абдал чаирски се фураш на интернет, те не напаѓајте цивили, те не шкртајте графити, а истепан козоебач што викал кај ви е Саздо јаде ќотек, први шкртате графити и сеа ќе ми трубиш за некоја ултрас култура...??
Ти си партијаш на дуи, не си навивач!!
Него гледам видеа од последнава утакмица, за слога навивате, за искра...??
Што ви кажа оџата, што ви кажаа од партија??
И дај тоа новите дуксери и маици изнесете ги од населба ако градот е blue...
Лесно е да фрлиш боја, да ја трошевте за ваши графити бојата може и ќе беше градот blue, вака сте само пички симнати од планина без никакво навивачко познавање...
Се фураш за наше едно, 10 ваши...
Да не биде пак работава како протестот за Ангел коа ве немаше 10 дена низ Скопје, од дома ви викаа немој сине, седи дома, ќе те тепаат...
Едно разберете, вие сте политички активни, реагирате кога ќе ви дозволат, ние реагираме 24/7.
Иди еби си ја мајка ти и сестра ти и остај ја темава кога не припаѓаш во неа.
deka sity e blue toa veke e dokazano 100tina pati zarem ne tie sram da zboruvas za ova tema?
abe ludak segde po vasi ulici sme segde ili koga sme imale proslavi ili po utakmici ili skopsko kale ili sto sakas od bilo koj ogled sity is blue znaci dokazeno ne forumski tekstovi kako tvojot tekst.
a za skrtanje grafiti znaes i sam pred nekolku godini deka vie pocnavte so eden pa togas sledea ne znam kolku samo znam deka mnogu i toa sred vasi ulici ne kako vie samo po bulevari znaete da skrtate isto i sea izgleda isto pak pocnavte prvi pa eve sto sledi. cuvajtegi grafitite sea.
a za partiasi i za ova tema ne zboruvaj pogolemi partiasi od vas nema u severna makedonia dodusa vmrovcii znaci nemate clen nemate vodza sto ne e vmro.
shvercerite poslednite godini pocna mngou da se cistat od ovoj fenomen barem tie sto ja vodat grupata se sosema daleku od partiite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom