Сценарио од соништата кое ја носи Македонија во полуфиналето

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.970
Поени од реакции
8.075
Идеме со Швеѓанкиве да навиваме да ги збуниме данците


Само јака да се тресе цела сала! Ко со чешка :vozbud:
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 13:06 ---
Успеав да најдам и да преведам вест околу натпреварот меѓу Шведска и Данска и колку е тој важен за Швеѓаните
Испаѓа дека Швеѓаните не би требало да се откажат од овој меч ,како што вели нивниот тренер Линдгрен
Не е рабирливо ,ама последната реченица ме радува :icon_lol:



Со победа Шведска си ја олеснува работата за пласман на СП следната година ,а можеби и добива полесни противници во квалификации за ОИ
Имаат добри поединци стрелци и голмани во топ5 на ЕП добар тренер ,наместо пуштање и лигавење на терен очекувам јака борба и колење
da ne ocekuvase da kaze deka ke im ja dadat, vo princip sum sekogas optimist ama sega da veruvam deka Svedska ke igra da ja tepa Danska ne mi doaga ni na kraj pamet, tie skandinavcite se najgolemi mestaci, nie od balkanov mozeme samo voda da im nosieme. Ima samo eden uslov Svedska da odi na pobeda a toa e ako Germanija ja tepa Polska, vo toj slucaj ne im znaci nisto pobedata na Danska, i tie i nie sme nadvor ........
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе сега Данска за Шведска е измислена, ама ако сакаат зошто да не...видовме кој кого не тепа на ова ЕП.Него прво Полска нека заврши работа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Edvaj chekam da pomine denov za da se prekine so zamaranjevo so matematikive. Samo sto slusas kako nekoj se zamara so ova ti se cedi energija.
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
120
Поени од реакции
66
Dobro mene edno nesto me interesira. Sto bi bilo denes ako Polska ja tepa Germanija, nie ja tepame Srbija, a Svedska i Danska izigraat nereseno. Togas nie, Polska, Germanija i Danska bi imale po 5 boda. Nekoj ako saka toa da mi go objasni
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Dobro mene edno nesto me interesira. Sto bi bilo denes ako Polska ja tepa Germanija, nie ja tepame Srbija, a Svedska i Danska izigraat nereseno. Togas nie, Polska, Germanija i Danska bi imale po 5 boda. Nekoj ako saka toa da mi go objasni
Во тој случај се прави круг од трите репрезентации и се гледа гол разликата ,доколку има иста гол разлика се гледа меѓусебен дуел
Не и одговараат вакви резултати на Македонија затоа што ние имаме порази од двете репрезентации а со самото тоа и најлоша гол разлика
Со така завршени натпревари вака би изгледала споредбата

1.Данска 61:58
2.Германија 50:51
3.Македонија 55:57
И Данска би продолжила понатака ,ние и Њемачка ауфидерзен :icon_lol:

На нас ни одговара само победа на Шведска и Полска
И тоа со неколку услови заради тоа што во тој случај би имале 3 репрезентации со по 5 бода или ваква меѓусебна табела

Македонија 50:49
Полска 25:27
Германија 24:23

Победа на Полска со 2 гола разлика не носи нас ,со 3 разлика би имале исто гол разлика и би оделе ние затоа што ги победивме ,а ако тепаат со над 3 разлика одат они

Ова ми изгледа доста реално затоа што ќе биде тесен меч и да тепа Полска не би требало да биде тоа со повеќе од 3 разлика ,туку би оствариле било каква победа и би чекале наш пораз од Србија

Но сето ова пропаѓа доколку Шведска не ја тепа Данска ,тоа ни е најважниот но и најсомнителниот меч денеска ,колку на Шведска би и требала победата денеска бидејќи тие веќе се испаднати
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Значи јас знаев дека ние одиме понатаму ако Полска победи само со 1 или 2 гола разлика, а сега од тоа што е напишано во постот над мене на нас ни одговора и ако Полска победи со 3 гола разлика?

Ух немате појма колку ги мразам математиките сега, но тоа е .... :mad:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Значи јас знаев дека ние одиме понатаму ако Полска победи само со 1 или 2 гола разлика, а сега од тоа што е напишано во постот над мене на нас ни одговора и ако Полска победи со 3 гола разлика?

Ух немате појма колку ги мразам математиките сега, но тоа е .... :mad:
Ако Полска победи 3 разлика ќе има гол разлиак од +1 исто како нас ,сега незнам дали тука се гледа кој победил во меѓусебниот дуел ,или пак кој постигнал повеќе голови
Ама мислам дека меѓусебниот дуел се гледа ,така да и 3 гола ни одговра да тепаат
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
аааа значи и со 3 гола ако тепа Полска ние одиме полуфинале (секако и другите резултати ако одат во наш прилог) јас мислев ако тепа Полска со 3 разлика ние отпагаме, значи на Пољаците им треба победа од 4 гола разлика
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Ајде време е да се надеваме на првата комбинаторика, секако задоволен сум и од ова што го направија но има шанси и за полуфинале, еве почна натпреварот помеѓу Полска и Германија да се надеваме дека Полска ќе победи со 1 или 2 разлика...Има надеж ;)(y)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.299
Поени од реакции
4.628
Како бе со три ни одговара Полска да тепа коа сите медиуми кажаа дека 2 највеќе:confused:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.187
Поени од реакции
10.101
Како бе со три ни одговара Полска да тепа коа сите медиуми кажаа дека 2 највеќе:confused:
Со 3 ни одговара ама ако не дадат повеќе од 25 а со оглед на тоа што ќе дадат тогаш 1 или 2
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Со 3 ни одговара ама ако не дадат повеќе од 25 а со оглед на тоа што ќе дадат тогаш 1 или 2
Да да и Игорче го кажа истово,сеа е појасно:)
А сега е 21:19 (35 мин.), значи нека останат со истава разлика до крај со игра гол за гол :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom