Сурови јапонски програмери од минатото

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Ова е убедливо најтешката игра во светот.
Игра дизајнирана за да те извади од такт која е речиси невозможно да се победи. Во суштина, Супер Марио е отстранет и додадена е мачка со бесконечен број на животи. Не ми се верува дека всушност игравме вакви игри во минатото.
Мој фаворит, на 04:32 секунди, жолтата рандом линија која едноставно знаевте дека ќе се појави! :pos2:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=hIXRgppi04M[/media]Ако го изгледавте целото видео и мислите дека имате нерви за да ја издржите оваа психичка тортура од страна на древните јапонски програмери, ви подготвив едно изненадување. Клик тука, одзипувај и инсталирај.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
љољ!!! ненормално е ова, е за ваква игра сонував кога бев мал, а не за помалку од 40 минути да го свртиш марио стандардот што иде у бугарскиве нинтенда и за саат ипол Супер Марио Брос 3 со супер нинтендо што иде, гад блес `д Чајнес Инжињерс!!!

не е свесен брат ми вечер колку ќе се малтретира со играва!!!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
ja igraam i teska e -19 sum sega i znamenceto go imam fateno na prva staza :pos2:

lele voa na krajov nema ama nikakva vrska daem nema sansi da ja pomines :nesvest:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Cе убив од играње 8) ... многу тешка игра ...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
neznam kaj mene biva se igrae ama mn e nervoza ovaa igrava ne moze se pomine
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Среќа што баш денес ми стигна новата тастатура и уште не ја имав сменато .... сега е новата

Acid немој друг пат вакви стресој да ми прајш :pishtoldz
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ако е DOS игра, може да ти треба DOSBox.

Пример, играта е ставена во c:\games\jap и фајлот за уклучување на играта е jap.exe:
  • mount c: c:\games\jap
  • c:
  • jap.exe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom