Супер коли низ Македонија

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Смирете се деца...на Сејдиу е.

Сакате сликичка чичо да ви даде?

Видео клип од почитуваниот Nikolaben



Инаку SLR-от не е на Бајруш, точно дека требаше да го купи и беше нарачан за него, ама го затворија. Потоа колата беше качена на камион и назад за Германија. Ова е од сигурни извори од импортерот Makautostar. Поздрав.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
Инаку SLR-от не е на Бајруш, точно дека требаше да го купи и беше нарачан за него, ама го затворија. Потоа колата беше качена на камион и назад за Германија. Ова е од сигурни извори од импортерот Makautostar. Поздрав.
Колку што знам прво беше конфискувана...за после тоа што се случи, не знам...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Колку што знам прво беше конфискувана...за после тоа што се случи, не знам...

Точно дека беа конфискувани, ама само автомобилите што беа во негова сопственост, а SLR-от не бил платен/купен. Во Германија е вратен 100%. И имаше еден гаф што беше испратен во отворен камион наместо во затворен како што пристигна во Скопје, како што е правило за транспорт на толку скапа кола. :nesum:
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Денес ферари ( незнам шо модел ) беше светло сино металик кабрилет беше паркирано кај кројач Ангелковски на партизанска. Ама само три слики и видео усшеав да направам зошо тој што беше негово дојде и си отиде.
пс. ептен кретени има во Мк. Како имал некој душа да го изгребе со клуч?? Па да го видам на место ќе го убијам бе ејј. Он толку нема во живот да заработи колку што кошта ферарито.
ппс. слики после.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
деновиве имаше неколку добри коли како Mercedes S63 од 2010 , црвениот доџ вајпер , форд фокус рс ...иначе да не оди некој утре на Gumball 3000 во Белград ( јас ке одам )
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Едни
деновиве имаше неколку добри коли како Mercedes S63 од 2010 , црвениот доџ вајпер , форд фокус рс ...иначе да не оди некој утре на Gumball 3000 во Белград ( јас ке одам )
Едниот фокус рс во неделата го видов во пералната до католичка го переа и тоа готов изгланцан беше. Мене здивот ми застана... исто и леон купрата беше тука.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
190
Поени од реакции
49
Ова го видов лани лето во Охрид,
а исто и ова
ја заборавив оваа
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.580
Поени од реакции
31.162
eden vakov lotus se vrtka niz gradov so sk tavlichki ., a go ima vo trgovski dolu vo garazhata

 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
Барем една работа ме радува...овие што имаат пари знаат на што да ги трошат :)
 
L

Lu

Гостин
Пред 1 час во градскиот парк кај градскиот стадион видов бело Порше Каџун (Porsche Cajun) со регистрации SK-566-UN




--- надополнето: Jun 3, 2011 8:00 PM ---
Ова го видов лани лето во Охрид
Да не било ова ?

 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Да не било ова ?

[/quote]

Или можеби ова :)
--- надополнето: Jun 3, 2011 8:40 PM ---
еее да , малку офтопик , еве мал поздрав од Gumball 3000 во Белград

тој што сака коли а не бил, да знае дека пропуштил многу :)
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
edo-porsche_997_turbo_shark_2007.jpg
Исто вакво бело вчера по илинденска па во Ѓорче со дубајски таблици, албанец го возеше, звукот.. мерак за уши
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Едни

Едниот фокус рс во неделата го видов во пералната до католичка го переа и тоа готов изгланцан беше. Мене здивот ми застана... исто и леон купрата беше тука.
Зборувате за зелен форд фокус РС и сеат леон купра црвена ? Во Чаир пред некое време видов наредени една позади друга Сеат Леон Купра,Фокусот и уште една скроз иста Леон Купра како првата.Возеа идентично ни брзо ни бавно најверојатно се враќаа од трки некаде и звуккот беше....аххххххххх :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Еве што видов денес кај мене на паркинг :)

Nissan GTR ... 3.8L VR38DETT twin-turbo V6







 

Kajgana Shop

На врв Bottom