Судоку

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
И јас сум еден од обожавателите на судоку,имам поклон од сестра ми судоку книга со 1500 такви нови и нови решавалки, и навика ми стана да не шаркам по книгата туку да го препишувам на лист, па таму да решавам. Ехее имам уште многу до крајот, па после од почеток и од почеток!
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Интересно е, само не го решавам многу често... Не знам оти... ќе почнам :)
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Interesna igra samo sto nemam tolku vreme za da sednam da resavam treba koncentracija.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.459
Дома ми се сите поулавени по ова цел ден буљаат со весници и имаат некои језиви меѓусебни натпревари ко мали деца се понашаат им го зема паметот ова судоку sd
Јас не се нафаќам зашто ми изгледа тешко а и нејку да станам како нив
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
305
Поени од реакции
0
Интересна игра.
Почнав да купувам списанија со судоку.
:):):)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Ја имам играта на телефон и ја обожавам.Се користи мозок и логика и понекогаш знам да се изнервирам на потешките за решавање ама сепак ја обожавам играта.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
zaraza....mnogu go sakam:icon_lol:gi resavam site vidovi samo onie so bukvi nekako ne mi se po kef
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Имало и вакво,вчера видов за прв пат дека има и вакво судоку:
Е ова е стварно закон. Еден другар ми кажа дека ко бил во Грција имало судоку шо не требело и на косо да се повторуваат бројките.
Иначе и јас сум многу заразен со ова игра, само ја играм ко ќе сум доволно сконцентриран, дека иначе потешко ми ојт и многу се нервирам.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Леј немав појма како се игра ова..И денес баш се заинтересирав ,зараза бе ,решиш едно одма преоѓаш на друго не ми се оставаше..Одлична занимација ми беше за во школо..конечно нема да ми биде досадно на часовите:vozbud:
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Osven nakoso ima sudoku i so parni i neparni brojki no tie se lesni so dijagonalite gi resvam ama nekoi ne uspevam da gi resam oti vistina seteski
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Може да дадете некој линк за Судоку
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Gimnastika na umot:) obozavam... ova ni gi popplnuvase i casojte vo sredno :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom