Студентски домови

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Собата ти си ја бираш и цимерите или? Може ли да ми се падне некоја со печурки израснати по ѕидовите? :D

Изгледа јас најпоследен ќе одам од сите студенти, сите навреме си ја спотерале работата. Ќе ме сместат во некој подрум :facepalm:
Цимерите тие ти ги одредуваат , е сеа ако имаш план точно кој да ти биде цимер ќе си бараш да ве сместат заедно(врски) .
Требаше да си појдиш поарно ,али разбирам овие од подалечниве градови слабо им се исплаќа да појдат по два пати во рок од една недела ...:unsure:
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Цимерите тие ти ги одредуваат , е сеа ако имаш план точно кој да ти биде цимер ќе си бараш да ве сместат заедно(врски) .
Требаше да си појдиш поарно ,али разбирам овие од подалечниве градови слабо им се исплаќа да појдат по два пати во рок од една недела ...:unsure:
Ме сместија на 7ми спрат во Пелагонија со постари од мене една година. Јас сум само бруцош во собата. Они се сите од ист град а јас од друг. И сега незнам како ќе биде. Белки не сум само јас така. :cautious:
 
G

gk77

Гостин
Ме сместија на 7ми спрат со постари од мене една година. Јас сум само бруцош во собата. Они се сите од ист град а јас од друг. И сега незнам како ќе биде. Белки не сум само јас така. :cautious:
немај гајле бе овие па кај мене се 4та ја само бруцош!!
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Јас очекував бруцоши со бруцоши да не стават. Мислам дека би било полесно за вклопување. Тука сум малку разочаран, но ајде белки ќе биде се во ред. :unsure:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Јас очекував бруцоши со бруцоши да не стават. Мислам дека би било полесно за вклопување. Тука сум малку разочаран, но ајде белки ќе биде се во ред. :unsure:
Баш за вклопување ве местат со постари за да ви објаснат како функционира студентскиот и околината
 
Член од
26 мај 2009
Мислења
73
Поени од реакции
2
абе име презиме дане знаеш од него од велес сме дане отидеме за џабе да го нема :P или да нема слободни места
охххх макиии мите се вика ама секој го знае како мачка што мора презиме па сега? секогаш се наоѓа во Стив треба ептен баксуз да сте за да не го најдете а и Велес е 40 мин возење што би можел да изгубиш ако појдете утре е последен рок од сместување на бруцоши ке го најдете или некој др од одговорните кој му се блиски др ке го побарате него или на нив ке кажете како ви стојат работите и готово а место во Стив можеш да најдеш и во Февруари...
 
G

gk77

Гостин
охххх макиии мите се вика ама секој го знае како мачка што мора презиме па сега? секогаш се наоѓа во Стив треба ептен баксуз да сте за да не го најдете а и Велес е 40 мин возење што би можел да изгубиш ако појдете утре е последен рок од сместување на бруцоши ке го најдете или некој др од одговорните кој му се блиски др ке го побарате него или на нив ке кажете како ви стојат работите и готово а место во Стив можеш да најдеш и во Февруари...
окк тогаш утр да се оди чим е последен ден оти ние планиравме понеделник :S значи би требало да најдеме бар 1 кревет немора 2 :P
 

StringerBell

Rules change. The game remains the same.
Член од
13 септември 2012
Мислења
120
Поени од реакции
132
абе име презиме дане знаеш од него од велес сме дане отидеме за џабе да го нема :P или да нема слободни места
Да не сакаш и матичен да ти даде ?
Оди додека има места , има шанси да си го купиш зашто последна година им е како претседатели на студентските па можеби ќе сакаат некој денар да извлечат.
 
G

gk77

Гостин
Да не сакаш и матичен да ти даде ?
Оди додека има места , има шанси да си го купиш зашто последна година им е како претседатели на студентските па можеби ќе сакаат некој денар да извлечат.
хехе не бе за на фб мислев да го прашам али ке отидам не е проб ,се е корумпирано у пм..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom